7 روش حمل و نقل دریایی دریا زمین اروند | transemartlogistics

دلایل استفاده از این روش یا به دلیل تحریم، یا صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل و یا اینکه حمل مستقیم به طرف مقصد امکان پذیر نبوده و مقصد در جایی خاص باشد که امکان حمل با کشتی وجود نداشته باشد. کراس استافینگ ، چارتر، فله، گروپاژ و ترانسشیپ از مهم‌ترین انواع حمل و نقل دریایی هستند. در حال حاضر بیش از 90 درصد جابه‌جایی کالاها در دنیا با استفاده از روش حمل و نقل دریایی انجام می‌شود. از دیگر اصطلاحات رایج در صنعت حمل و نقل دریایی، سی اند اف است. سی اند اف به معنی مجموع ارزش کالا و هزینه کرایه جابه‌جایی است. یکی از مهم‌ترین اصطلاحات موجود در حمل و نقل دریایی، بارنامه ترانشیپ است.

بسته بندی در حمل بار با کشتی باید چگونه باشد؟

طرف ابلاغ کالا که منظور شخصی است که خط کشتیرانی باید او را مطلع نماید. در این بین، محموله های باری کشور چین، بیشتر سهم را به خود اختصاص داده اند. در حال حاضر این تعامل تجاری از طریق مرز های آبی کشور، روز به روز در حال افزایش می باشد. انتشار مطالب سایت تنها با ذکر منبع بلامانع است، تمام حقوق این سایت متعلق به مجموعه نوین تجارت محترم می باشد. تمامی خدمات این وب‌سایت دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشد و کلیه حقوق این سایت متعلق به تی‌اکسپرس است.

روش حمل ترانسشیپ:

باید بدانید که تمام کالاهایی که از طریق دریا جابه‌جا می‌شوند باید بیمه شوند. مهم‌ترین عیب استفاده از روش جابه‌جایی کالا از طریق کشتی، زمان‌بر بودن آن است. حوادثی مانند غرق شدن، آتش‌سوزی و برخی موارد دیگر که باعث می‌شود که کالا به صورت کامل از بین رود، شامل این دسته می‌شود. بیمه گران در این صورت خسارتی که نسبت به پرداخت آن تعهد داده‌اند را به خریدار پرداخت می‌کنند. فروشنده کالا را در کشور مقصد پس از انجام ترخیص کالا و پرداخت عوارض تحویل خریدار می‌دهد. به‌طور عمده حمل به وسیله راه‌آهن انجام می‌شود و در این نوع حمل می‌توان سندی سراسری از راه‌آهن گرفت که کلیه عملیات حمل‌ونقل را تا مقصد نهایی در برگیرد و کالا را برای آن دوره زمانی بیمه نماید.

این روش برخلاف روش حمل و نقل بار دریایی که مقرون به‌صرفه‌ترین روش بود؛ پرهزینه‌ترین روش محسوب می‌شود. روش کراس استافینگ یکی از انواع روش‌های حمل و نقل دریایی است. این روش زمانی کاربرد دارد که بندر مقصد، توانایی و امکانات لازم برای پهلو گرفتن کشتی‌های بزرگ را ندارد. به همین دلیل لازم است که کالاها از یک کشتی به کشتی یا کشتی‌های دیگر منتقل شوند و به بندر مقصد رسانده شوند. برای اینکه بتوان حمل با کشتی را به نوعی جابه جایی اقتصادی در نظر گرفت باید در ابتدا به ظاهر و اندازه کشتی‌ ها که پس از کالاها مهم‌ ترین عامل هستند دقت کنید.

البته به دلیل کاربرد این کشتی ها و حجم کمتر آن ها نسبت به کشتی های تخصصی، کم کم در حال جایگزین شدن می transemartlogistics.com باشند. حمل و نقل هوایی روشی مطمئن و پرسرعت برای حمل بار است و از اهمیت زیادی در زمینه‌ی صنعت حمل و نقل برخوردار است. دلیلی که می‌توان برای این مورد ذکر کرد این است که این روش می‌تواند به بازارها و زنجیره‌های ارسالی که به‌سرعت در حمل بار خود نیاز دارند خدمات‌رسانی کند. حمل و نقل هوایی روشی مطمئن و پرسرعت برای حمل بار است و از اهمیت زیادی در زمینه ی صنعت حمل و نقل برخوردار است.

  • سایر صنایع مانند صنایع خودروسازی و خرده فروشی نیز از حمل و نقل هوایی برای تامین به موقع کالا در فروشگاه های نمایندگی خود استفاده می کنند.
  • در حمل زمینی خطرات ناشی از حمل دریایی همچون طوفان وجود ندارد.
  • برای پاسخ دادن به این سوال ،باید گفت فقط خساراتی که تصادفی و غیرقابل پیش‌بینی هستند ، تحت این بیمه قرار می‌گیرند.
  • این نوع از حمل و نقل توسط تغییر دادن کشتی حمل بار انجام می شود و برای بندرهایی که قابلیت حمل و نقل بار به شکل مستقیم را ندارند به کار می رود.

7 روش حمل و نقل دریایی دریا زمین اروند | transemartlogistics