1000ایده برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

اگر قصد دارید فضای کوچکی از دکوراسیون منزل مدرن خود را به شکل سنتی ایرانی تزئین کنید، استفاده از پشتی در کنار فرش یا تخت چوبی ایرانی، فضایی منحصر به فرد را ایجاد میکند. در صورتی که اگر در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید. بسیاری از مردم ایران و یا سایر کشورها علاقه زیادی به چیدمان و سبک طراحی دکوراسیون منزل ایرانی دارند. با توجه به انواع مختلف سبکهای دکوراسیون بهتر است منزل خود را به گونهای که با روحیات شما مطابقت دارد، بچینید و سبک طراحی داخلی را طوری انتخاب کنید تا از حضور در منزل لذت بیشتری ببرید. سال ها است که در ساخت خانهها و ساختمانهای دیگر و در دکوراسیون داخلی این ساختمانها، چوب مورد استفاده قرار می گیرد. نوسازها معمولاً بازسازی این نوارهای چوب را انتخاب کرده و سپس آنها را در فضای داخلی برجسته می کنند.

یکی از تغییرات مهمی که سبک مدرن در معماری داخلی با خود به همراه آورد، کاربرد متریال های کارخانه ای مثل شیشه، استیل و بتن در خانه ها است. بزرگترين دردسر طراحي داخلی در خانه ما نصب كابينت آشپزخانه بود. از آنجایی که ما این خانه را بدون هیچ وسیله و طراحی خريداري کرده بودیم، با چالش هاي بسياری مواجه شدیم و در این بین كابينت آشپزخانه بسيار زمان بر بود و و برداشتن سقف كاذب آشپزخانه هم سه ماه طول کشید. به همین دلیل هم غالبا توصیه می شود که از رنگ سفید برای خانه هایی با متراژ کم و یا فضاهایی تاریک و دلگیر استفاده شود. اضافه نمودن تنها نیم طبقه به ویلا فلت، سبب میشود بر زیباییهای ویلا افزوده گردد و نمونه جدید از ویلا فلت، با سرعت، سبقت بگیرد. استفاده از گل و گیاه همیشه میتونه تکمیلکننده فضای نشیمن و پذیرایی باشه، چون علاوه بر رنگی که به فضا اضافه میکنه، به اون روح هم میبخشه. به عنوان مثال، سبک دکوراسیون داخلی سنتی فرانسوی هم زمانی مدرن به شمار میرفته ولی در حال حاضر جزء دکوراسیون سنتی و کلاسیک به شمار میرود. سبک سنتی شباهتهای زیادی به سبک کلاسیک داره اما شاید تنها تفاوتش کمتر تجملی بودن این سبک باشه.

لازم به توضیح است که امروزه با ورود محصولات کامپوزیت آلومینیوم بی کیفیت و اجرای نامناسب نمای کامپوزیت توسط برخی از افراد غیر متخصص، شاهد نمونه نماهای اجرا شده نا مناسب در برخی از ساختمان ها می باشیم، لذا کارفرمایان باید از میزان کیفیت ورق و تخصص تیم اجرا نمای کامپوزیت اطمینان حاصل کرده و اجرای این نمای مدرن را به متخصصین این امر بسپارند. در واقع ابعاد پنجره مشخص می کند که چه میزان نور وارد ساختمان می شود. فرقی نمی کند آشپزخانه باشد یا اتاق خواب، حضور حتی مقدار کمی چوب می تواند فضا را بکل متحول کند. نکته: البته ویژگی های بالا در سبک دکوراسیون مدرن اواسط قرن 20، مینیمال، اسکاندیناوی و صنعتی نیز مشترک می باشد و به همین دلیل آن ها را به سبک مدرن بسیار نزدیک می کند.

اما از آن جا که حفظ حریم شخصی برای ما ایرانی ها بسیار اهمیت دارد، شما می توانید برای پنجره های این سبک دکوراسیون، از پرده حریر و آستر و یا پرده کرکره ای استفاده کنید. به این معنی که شکل طراحی ساختمان و عناصر دکوراسیون، باید با هدف و کارایی آن ها مرتبط باشد. دقت داشته باشید که بهتر است هر یک از این عناصر دکوراسیون، تنها یک طیف رنگی داشته باشند و ترجیحا بدون پترن و الگو باشند. نورپردازی فضاهای کوچک یکی از اصولی است که در طراحی داخلی منازل کوچک باید لحاظ طراحی داخلی خانه باغ کوچک شود. بنابراین باید رنگ دیوارها و مبلمان را به رنگ های خنثی مثل سفید، خاکستری و مشکی انتخاب کنید. مبلمان نقش مهمی در طراحی داخلی دارد. طراحی داخلی منزل ایرانی با استفاده از پرده به پایان میرسد. انواع رنگ سفید در دکوراسیون منزل را بشناسید! دکوراسیون داخلی همیشه از اهمیت ویژهای برخوردار بوده است، مخصوصاً در حال حاضر دیگر دکوراسیون داخلی با چوب بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است. اما سرویس بهداشتی و حمام نیز در نوع خود بسیار زیبا و مردن طراحی شده است. اولویت اصلی ساخت یک بنا در مقاومت در برابر زلزله، باد، انواع بارش و حوادث طبیعی دیگر است. استیکرهای چوبی با طراحیهای سنتی میتوانند جلوه خاصی به دکورتان دهند و زیبایی اتاقنشیمنتان را چندین برابر نمایند.

این فضا می تواند شامل یک آلاچیق و یا تخت و صندلی چوبی باشد تا بتوانید در آن تفریح کرده و در سکوت و آرامش از فضای سبز باغ خود لذت ببرید. در: توی یک خانه ایرانی تفکیک فضاهای زنانه و مردانه از همان دم در شروع می شد. چون از ۲ طبقه چوب روی هم استفاده می کنید در بین تخته ها جای کافی به عنوان قفسه خواهید داشت. اگر دیوارهای کاذبی دارید که بخش های اصلی منزلتان مثل پذیرایی و نشیمن و آشپزخانه را از هم جدا کرده اند، در صورت امکان آن ها را حدف کنید. سادگی به این معنی است که عناصر و اثاثیه ای که در فضای داخلی منزلتان به کار می برید، مثل تصویر زیر، بدون جزئیات تزئینی باشند. •برای استفاده از وسایل تزئینی مانند چراغ خواب ها، نرده ها، دستگیره کابینت ها و کلید پریز های برق معمولا از وسایل درخشان با رنگ های سیلور استفاده می شود. قفسههای کتابخانه، علاوهبر اینکه ظاهری لوکس به اتاق میبخشند، باعث میشوند تا فضای بیشتری برای لوازم تزئینی ایجاد شود. میزان شدت زلزله در پی برج باید مورد بررسی قرار گیرد تا زمین لرزه شدید باعث تخریب پی برج نشود.

اگر حضور نور آفتاب در خانه و روشنایی را دوست دارید، می توانید از پنجره هایی استفاده کنید که از سقف تا کف امتداد دارند. یادتان باشد که مبل های مدرن علاوه بر طراحی ساده، معمولا پایه های کم ارتفاع و طول بلندی دارند. ما براي صرفه جويی از وسايل قبلی مان استفاده كرديم و فقط براي هماهنگی رنگ ها، روكش مبل را عوض كرديم و رنگ ميز ناهارخوری را تغيير داديم. یکی از گزینه هایی که با کمک آن می توانید اصالت سبک مدرن در منزلتان را حفظ کنید، قرار دادن مبل ها و تابلوهای دکوری با همین سبک است. به پلان و دیوارهای به کار رفته در منزلتان دقت کنید. طبق این اصل هر چیزی که در فضای منزلتان به کار می برید باید هدفمند و کاربردی باشد و تا حد امکان از اثاثیه و دکوری های غیر ضروری پرهیز کنید. البته تا حد امکان باید وسایل داخل این قفسه ها در دکوراسیون مدرن دیده نشود، پس آن ها را مثل تصویر زیر، به صورت مخفی یا درب دار بسازید. اجرا کردن طرح های دکوراسیون با انواع چوب به راحتی امکان پذیر است.

برای ایجاد دکوراسیون چوبی برای منزل میتوان از ایدههای مختلف استفاده کرد و یک دکوراسیون بسیار عالی برای خانه خلق کرد. یک منظره همه چیز تمام در حیاط منزل! طراحی حیاط منزل ایرانی، مدرن باشیم یا اصیل؟ وجود راه پله در دکوراسیون داخلی و بیرونی منزل علاوه بر اینکه محل اتصال طبقات مختلف بوده و نیز فضا ها را تقسیم بندی می کند، می تواند در زیبایی و تزیین داخلی خانه نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. یادتان باشد که دیوار و سقف گچ بری و قاب بندی شده در سبک دکوراسیون مدرن هیچ جایی ندارد. 3. گچ بری و حکاکی روی دیوار و مبلمان را فراموش کنید! از تغییرات ساده مبلمان گرفته تا نوسازی و بازسازی داخل ساختمان، تغییر کابینتها، کاغذ دیواری و هر عنصر دیگر میتواند بر اساس سبک شناسی در دکوراسیون داخلی طراحی شود. با تخت خواب تاشو دیواری از کمبود جا خلاص شوید! در عصری که بیشتر خانه ها با مواد مصنوعی و صنعتی مانند گچ و بتن اکسپوز و کاغذ دیواری ها تزیین می شوند، تعجبی ندارد که عناصر طبیعی فراموش شوند.

یکی از خطاهای رایج در عموم مردم اشتباه گرفتن دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی است در حالی که طراحی داخلی وظایف متفاوتی نسبت به طراحی دکوراسیون دارد و این دو مکمل یکدیگر هستند ابتدا طراحی داخلی انجام می پذیرد و سپس دکوراسیون داخلی متناسب با طراحی داخلی صورت میگیرد. اگر شهرداری مجوز دو طبقه روی پیلوت به شما بده بله می تونید. رنگ سفيد نماد آرامش و رنگ سبز نشانه سر زندگي است و هر دو در كنار هم سرزندگي به وجود می آورند. از جلوه و زیبایی پنجره ها که بگذریم؛ توجه به ابعاد و اندازه پنجره ها هم حائز اهمیت است. ایجاد برنامه و طرح هایی مدون و از پیش تعیین شده در قالب طرح های معماری ،طراحی نما ،طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی تمام بخش ها مورد نظر پروژه. پس از طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و توجه به الزامات و نیازهای یک ویلا نوبت به طراحی فضای خارجی میرسد. اگر شما هم جزو طرفداران بی شمار دکوراسیون داخلی به سبک مدرن هستید، با من در ادامه همراه باشید تا اصول و نکات اجرایی این سبک را به شما آموزش دهم. مثلا اگر شما به سبکهای مدرنتر علاقهمند هستید، ما به شما سبک دکوراسیون انتقالی (جهت مطالعه مطلب کلیک کنید) را پیشنهاد میکنیم.

همچنین تابلوهای دکوری مدرن که با نقاشی انتزاعی طراحی شده اند را برای دیزاین دیوار می توانید تهیه کنید. ما سعی داشتیم رنگ پرده و كوسن ها با تابلو نقاشی هايمان هماهنگ باشند و در كل همه وسايل از نظر سبك و رنگ با هم هماهنگی كامل داشته باشند. پس سعی کنید بخشی از مبلمان و اکسسوری های منزلتان را به این مصالح انتخاب کنید. طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم ترین مواردی است که در سال های اخیر توجه زیاید به آن شده است و طراحان دکوراسیون با توجه به علم و تجربه خود سعی دارند بهترین طراحی های داخلی را برای منازل مختلف انجام دهند. مهم ترین فاکتوری که در زمان طراحی داخلی منزل باید به آن توجه کرد، رعایت اصول و قوانین مربوط به طراحی داخلی و دکوراسیون منزل است. در پاسخ به سوال بالا باید بگویم که جرقه استفاده از سبک مدرن در معماری و طراحی داخلی، از جنبش مدرنیسمِ هنر در قرن 19 میلادی زده شده است. شما میتوانید از انواع طیفهای رنگی خنثی یا رنگهای جسورانه برای طراحی سقف استفاده کنید و باعث شوید سقف اتاقتان بیشتر از همیشه به چشم آید. در طراحی داخلی به سبک معماری سنتی معمول است که برای انتخاب رنگ دیوار از رنگِ اصطلاحا خنثی استفاده میکنند و این بدلیل بیشتر در چشم قرار گرفتن تزیینات و المان های شاخص فضا از جمله رنگ و طرح رومبلی و رویه صندلی ها و سایز اجزای طراحی موجود در فضاست.

خرید این خانه و پیدا کردن واحد مورد نظرمان 3 ماه طول كشيد. این نوع خانه ها در هر ابعادی ساخته شوند به خاطر اینکه مجزا نیستند یک خانه محسوب می شوند. می باشد. این فضاهای ذخیره سازی را با کمی خلاقیت می توانید به زیبایی طراحی کنید و جلوه فوق العاده ای به ساختمان بدهید. طراحی حیاط منزل ایرانی، بهار دلنشین این 10 خانه! چیزی که در کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن بیشتر از هر چیزی جلب توجه می کند، استفاده وسیع از رنگ های خنثی در سطوح مختلف است. شما می ­توانید با استفاده از کتاب، علاوه بر طراحی دکوراسیون و ایجاد فضای خاص، علایق شخصی خود را نیز با کتاب به نمایش بگذارید. از آنجایی که من (خانم خانه) مدام مشغول نقاشي و كارهاي هنري هستم، هميشه به دنبال داشتن يك فضا مختص خودم بودم تا در آنجا كار كنم و به همين خاطر يكي از اتاق ها را به کارگاهی برای كارهاي هنري خودم اختصاص داده ام. كار طراحی و ديزاين خانه را خودم انجام داده ام، آن زمان این خانه نوساز بود. از نظر دكوراسیون و ديزاين خانه هم از مجله منزل و سايت پينترست و با نگاه كردن به منازل مختلف و مطالب چيدانه ايده گرفتم.