10 لحظه برتر بازاریابی در سال 2022

عدم حمایت مالی BrewDog از جام جهانی

خروج برند روسی

کمپین عدم حمایت مالی BrewDog سر و صداهای زیادی را در بریتانیا ایجاد کرد و مخالفت با برگزاری جام جهانی در قطر توسط بسیاری از افراد به اشتراک گذاشته شد. اما در حالی که این کمپین به نکته بسیار شایسته‌ای اشاره می‌کرد و هدف خوبی داشت، جامعه بازاریابی با استانداردهای دوگانه BrewDog روبه‌رو شد. این برند مسابقات را در بارهای خود نمایش می‌داد و آبجو خود را در قطر می‌فروخت.

 1. او به عنوان مثال به افزایش استقبال مردم از خرید آنلاین اشاره می‌کند. در حالی که در طول همه گیری به وضوح افزایش یافت، زمانی که مردم اجازه یافتند دوباره خانه‌های خود را ترک کنند، این رشد کاهش یافت. داده‌ها نشان می‌دهد که فروش اینترنتی به عنوان نسبتی از کل خرده‌فروشی، در حال حاضر در همان نقطه‌ای است که احتمالاً اگر کووید هرگز اتفاق نمی‌افتاد، قرار داشت. ریتسون آن را “خط خسته کننده تداوم” می نامد.

  1. در اوج همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از مردم نسبت به تغییرات گسترده در رفتار مصرف‌کننده، که احتمالاً شاهد آن بودیم، هشدار دادند. حالا بعد از سه‌سال به این موضوع فکر کنید. بیشتر این هشدارها به نظر ریتسون «بی‌معنا» بود.

   واکنش برندها به درگذشت ملکه چیزی است که در مطبوعات بازتاب زیادی پیدا کرد و ریتسون اشاره کرد که صدها برند با ابراز همدردی خود در رسانه‌های اجتماعی، «خود را احمق جلوه می‌دهند». 

   او می‌گوید که «بسیار شگفت‌انگیز» بود که بیش از 1000 برند بزرگ از روسیه خارج شدند. او می‌گوید: «اگر می‌خواهید هدفی که برایتان هزینه دارد را پیدا کنید، اینجاست که باید وارد عمل شوید.»

   1. ریتسون خاطرنشان می کند که فقط به این دلیل که همه شبکه‌های اجتماعی فعلی با خلاقیت خود در میان مردم شناخته شدند، به این معنی نیست که آن‌ها در مقابله به یک برنامه خلاقانه جدید هم عالی عمل می‌کنند.  شما نمی‌توانید با تبدیل شدن به تیک تاک، تیک تاک را شکست دهید.

    1. Ritson تصمیم Airbnb را برای صرف بخش بزرگی از بودجه بازاریابی خود برای ساخت برند بلندمدت و ایجاد تعادل بین تصمیمات بلندمدت و کوتاه مدت آن را به عنوان یک تصمیم مهم توصیف می‌کند، به خصوص که این تصمیم نشان دهنده یک چشم‌انداز بزرگتر در صنعت است.

     هدفمندی Unilever کمتر می‌شود

    در حالی که این رفتار به برندها آسیب نمی رساند و اکثر مردم شکایتی در این مورد نمی‌کنند، Ritson می‌گوید که این نشانه یک مشکل بزرگتر است. مصرف کنندگان در این تبلیغات به برندها توجهی ندارند چرا که وقتی در تصویر یک موضوع مهم‌تر برای دیدن هست، برندها نکته بسیار کوچکی در آن میان هستند . این همان چیزی است که بازاریابان اغلب آن را فراموش می‌کنند.

    1. TikTokification

    بنیانگذار پاتاگونیا، ایوون شوینارد، در سپتامبر گفت که این کسب‌وکار به‌جای عرضه عمومی، برای کمک به مبارزه با تغییرات اقلیمی واگذار شده است، اقدامی که حدود 3 میلیارد دلار (2.5 میلیارد پوند) هزینه داشت.

    برندها عزادار مرگ ملکه هستند

   10 لحظه برتر بازاریابی Ritson در سال 2022

   پاتاگونیا به فروش می‌رسد

  Airbnb 

مارک ریتسون در 12 ماه گذشته نگاهی به سال گذشته انداخته تا بزرگترین و تاثیرگذارترین لحظات ۲۰۲۲ را جمع‌آوری کند. در ادامه ۱۰ اتفاق مهم در سالی که گذشت را بررسی می‌کنیم.

 1. او پیشنهاد می‌کند که یک نکته استراتژیک وجود دارد که بسیاری از برندها از آن غافل هستند، و آن اینکه اگر هدف‌های بلند و کوتاه مدت را در یک کمپین یکسان تقسیم کنید و «مرزهای مبهم آن» را بپذیرید، همیشه عملکرد بهتری خواهد داشت.

  1. این شرایط دو چالش مرتبط، اما مجزا برای بازاریابان ایجاد می‌کند. در حالی که تورم باعث نیاز به افزایش قیمت‌ها می‌شود، رکود نیاز بازاریابان را به حفظ هزینه‌های تبلیغاتی می‌طلبد. از نظر ریتسون پیشنهاد می کند درک حفظ هزینه‌های تبلیغاتی، “یکی از مهمترین مفاهیم در بازاریابی” است. مدیریت افزایش قیمت نیز برای بازاریابانی که در سال 2023 فعالیت می‌کنندحیاتی خواهد بود، زیرا ماه‌های آینده شرایط سختی را پیش رو خواهند داشت.

   www.marketingweek.com


منبع: http://mbanews.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C/3226-Ritsons-top-10-marketing-moments-of-2022.html

ریتسون می‌گوید رکود تورمی موضوع امسال بود و متأسفانه احتمالاً موضوع سال آینده نیز خواهد بود. این زمانی اتفاق می‌افتد که این دو نیروی متضاد همزمان اتفاق بیفتند: در این مورد تورم بالا و رکود اقتصادی.

ریتسون می‌گوید که احساساتش نسبت به ایلان ماسک از یک «احمق» تا یک «نابغه» است، متغیر است. با این حال، او تصمیم خود را برای تعیین هزینه دلخواه ۲۰ دلاری (۱۶ پوند) برای یک تیک آبی، با تحقیقات صفر، و سپس کاهش سریع آن به ۸ دلار (۷ پوند) به‌عنوان «اسفناک‌ترین لحظه سال ۲۰۲۲» توصیف می‌کند. ریتسون این موضوع را «نمونه کاملی برای آنچه نباید در قیمت‌گذاری انجام داد» می‌نامد و پیشنهاد می‌کند که اگر بازاریابان می‌خواهند روش صحیح را انجام دهند، تنها کاری که باید انجام دهند دقیقا برعکس ماجرای ایلان ماسک است.

 1. خطاهای برون یابی

رشد TikTok در میان کاربران، تعامل بالا و توانایی مدیریت خوب در تبلیغات ویدیویی، به این معنی است که دیگر پلتفرم‌های سنتی‌ باید کمی نگران باشند. دفاع آن‌ها در برابر این تهدید جدید چیست؟ آن‌ها برای رقابت دقیقا  روش کار TikTok را در پیش گرفتند.

ایلان ماسک قیمت‌گذاری را به هم می‌ریزد

بازاریابی رکود تورمی

ریتسون تغییر رویکرد Unilever در هدف برند را به عنوان “لحظه ای بسیار بزرگ و مهم” توصیف می‌کند. ریتسون با اشاره به اظهارات تری هال، سرمایه گذار یونیلور در مورد تمرکز زیاد FMCG بر هدف، این موضوع را “نقل قول عالی 2022” می نامد.در حالی که گفته تری هال «کمی خشن» است، اما بر خود یونیلور تأثیرگذاری زیادی داشت، به عقیده Ritson تمرکز کسب‌وکار بر این موضوع، عملکرد و محصول را برجسته‌تر کرد.

 1. Ritson معتقد است که این مضوع یک نکته کلیدی در مورد هدف برند را نشان می‌دهد، این که ساده نیست و باید با فداکاری و هزینه همراه باشد. او با تعبیر ویلیام برنباخ، مدیر خلاق مشهور، می‌گوید: «هدف برند تا زمانی که هزینه‌ای برای شما نداشته باشد، هدف نیست.»

  1. ریتسون می‌گوید بازاریابان نباید فراموش کنند که حمله روسیه به اوکراین چقدر «نفرت‌انگیز» است و صنعت چقدر می‌تواند در این زمینه کمک رسان باشد.