↑ User-generated Content. Wikipedia (به انگلیسی)

بسیاری از صاحبان کسب و کار یا بازاریابان به دلیل معرفی نامناسب محصول یا خدمات خود همچنین گران بودن آن تعداد زیادی از مشتریان خود را به راحتی از دست می دهند. برای معرفی محصول یا خدمات خود از عنوان ها و توضیحات جذاب و ترغیب کننده استفاده کنید. برای مثال کمپانی ورد استریم با معرفی ابزار رایگان AdWords Performance Grader توانست نرخ تبدیل سایت خود را به طرز فوق العاده ای افزایش دهد. ۱. سئو، ترافیک رایگان است. در متمم میکوشیم مبانی کلی سئو، کاربردها و نکات کلیدی در آن را خدمت شما ارائه کنیم. هر سئوکار باتجربه و حرفهای میتواند هر کلمه کلیدی را بالا بیاورد؛ اما بعضی متخصصین سئو به دلیل اینکه روی بعضی از کسبوکارها بیشتر کار کردهاند، تجربه بهتری دارند. یادتان باشد که کلمه کلیدی باید صریح باشد و نشان دهد که محتوا در رابطه با چه موضوعی است. سئو فقط درباره جایگاه شما در گوگل نیست بلکه درباره این است که بدانیم مشتریان ما چه رفتاری در سایت ما دارند، چه جیزی آنها را ترغیب به یک کلیک یا یک عملیات خواهد کرد و …

محتوای کمکیفیت – صفحاتی که ارزش کمی برای خوانندگان دارند، زیرا آنها اطلاعات عمیق و درستی ندارند. ما به شما توصیه می کنیم که اینفوگرافیک خود را با حداقل ۲ هزار کلمه محتوای با کیفیت ترکیب کنید زیرا گوگل متن موجود در اینفوگرافیک را ایندکس نمیکند ، بنابراین نوشتن محتوای long form به شما قدرت رتبه بندی بیشتری را میدهد. سعی کنید از کلمات کلیدی سه یا چهار قسمتی استفاده کنید زیرا شانس شما را برای دیده شدن افزایش می دهد. سایتی که در کلید واژههای مربوط به خودش در جستوجوی کاربران بالاتر دیده میشود، ناخودآگاه در ذهن آن کاربر یک حس اعتماد برانگیخته خواهد شد و آن وب­سایت را به عنوان یک سایتی قابل اعتماد تلقی خواهد کرد مگر آنکه عکس آن به او ثابت شود. با اعمال یک الگوریتم جستجو بر روی داده های جمعآوریشده توسط خزنده های وب، موتورهای جستجو می توانند نتایج مطلوب و مرتبط با عبارات جستجوشده توسط کاربران را نمایش دهند. این مسئله به شدت بر روی رتبهبندی وبسایت شما تاثیر منفی دارد. به این دلیل که خزنده ها و ربات های آنالیز هر لحظه ای که وبسایت را بررسی میکنند کلمات بیشتری را می یابند.

درواقع زمانی که شما از کلمات کلیدی سایت فروشگاهی به درستی استفاده میکنید؛ کلمه کلیدی جذاب برای محصول شما مانند یک آهنربا برای جذب مشتریان عمل کرده و از سوی دیگر، برای شما در فضای رقابتی آنلاین یک مزیت رقابتی به شمار میرود. شما می توانید در سئو سایت محله، شهر، ایالت یا حتی کشور خاصی را با استفاده از یک کلمه کلیدی جغرافیایی هدف قرار دهید. اگر در متن خود از محتوای با کیفیت استفاده نمایید و آن متن را برای کلمات کلیدی بهینه کنید می توانید بازدید کنندگان زیادی را به سمت سایت خود هدایت نماید. اگر پاسخ شما بله است و می­دانید که میتوانید از گوگل مشتریان زیادی جذب کنید دیگر انجام فعالیتهای سئو به یکی از فعالیت های مادامالعمر کسبوکار شما تبدیل می­شود.

ربات­های خزنده گوگل نتیجه بررسی خود را اصطلاحاً ایندکس می­کنند تا ذخیره شده باشد. اما کارشناسان ایتروز با ارائه روش های تخصصی پیشنهاداتی را ارائه می نمایند تا در مدت زمان کمتری بتوانید نتیجه مطلوب داشته باشید بنابراین اگر قصد بهینه سازی وب سایت را دارید این مطلب را تا انتها مطالعه بفرماید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. لذا برونسپاری سئو یعنی از دست دادن تجربیات و اطلاعات بسیار ارزشمند از رفتار و علایق مشتریان ما. خدمات یا محصولات شما به اندازه کافی جذاب و ارزشمند نیستند. بنابراین، صرف زمان برای اطمینان از اینکه کد منبع وب سایت شما به خوبی قالب بندی و سازماندهی شده است بسیار ارزشمند است. به علت اینکه شبکههای اجتماعی با فرستادن سیگنالهایی قوی برای وبسایت، موجب هدایت ترافیک مطلوبی به سمت آن سایت میشوند. اما شاید بتوان گفت سهم گوگل در کشور ما بیشتر از این اعداد خواهد بود لذا بهترین گزینه آن است که زمان و پول خود را برای بهینهسازی سایت در گوگل اختصاص دهیم که البته با این کار سایت شما نسبتاً برای سایر موتورهای جست­وجو نیز تا حد خوبی بهینه خواهد شد چرا که بسیاری از الگوریتم ها و فاکتورهای بهینهسازی موتورها مشابه است.

ما در گروه آموزشی و خدماتی نت سئو، با هدف افزایش دانش کاربران فضای مجازی و پر رنگ کردن نقش طراحی وبسایت و سئو سایت برای صاحیبین کسب و کار فعالیت خود را سئو با مهدی نجاری ادامه میدهیم. استراتژی که ما برای کسب و کار شما تنظیم می کنیم از جایی که در حال حاضر هستید شروع می شود و به شما کمک می کند به جایی که می خواهید باشید بروید. اگر با چنین شعارهای تبلیغاتی کار سئو خود را به آژانسی برونسپاری کردید، آنها مجبور هستند از ابزارهای کلاه سیاه سئو استفاده کنند که به مرور گوگل سایت شما را شناسایی کرده و احتمالا جریمه خواهد کرد. اگر وبسایت شما وردپرس است دو مطلب در سئو بسیار به شما کمک خواهد کرد: مطلب آموزش سئو وردپرس و نیز مطلب اصول سئو محتوای بهینه. هنگامیکه به صورت طبیعی و بدون تقلب تولید شوند و از وبسایت هایی با ارزش گرفته شده باشند. در این صورت یا دچار هشدار (Penalty) از گوگل خواهید شد و یا حداقل به زودی آن رتبه و جایگاه را از دست خواهید داد و به جایگاه قبلی حتی بدتر بازخواهید گشت. از دیگر سؤالات مهمی که صاحبان کسب و کارها در زمینه بهبود رتبه سایت خود دارند، این است که آیا تعرفه های سئو سایت تضمین کننده بهبود رتبه سایت به صورت ۱۰۰% خواهند بود یا خیر؟

سئو (SEO) اگر چه موضوعی است که برای بسیاری از مردم جدید به نظر می رسد سبقه تاریخی بسیار طولانی دارد. سئو ( بهینه سازی سایت ) به دو دسته سئو داخلی یا On-Page Seo و سئو خارجی یا Off-Page Seo تقسیم میشود. پایه و اساس سئو همیشه یادگیری کار با Google Analytics و Google Search Console است و در واقع این دو برای انجام کارهای سئو بسیار مهم هستند. زمانی که CRO افزایش پیدا می کند، در واقع میزان بازدید کاربران از صفحات سایت شما هم افزایش پیدا می کند. باید تلاش خود را کنید تا بتوانید کاربران را به صورت کاملا طبیعی و مفید ، آنان را در سایت خود نگهدارید و از زمان بیشتری در جهت استفاده بازدیدکنندگان در سایت خود بهرهمند شوید. یک سئو خوب می تواند رتبه شما را در گوگل افزایش داده و بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما جذب کند. چرا که شما ممکن است x تومان هزینه کنید و در یک کلید واژه رتبه اول شوید و Y کلیک بگیرید اما شما با X/2 هزینه می­توانید 10Y کلیک بگیرید اگر در سایر کلیدواژه های چندکلمهای و کم رقابت­تر سرمایهگذاری می­کردید. هنگامی شما می­توانید بگویید که ترافیک ارگانیک رایگان از طریق سئو به سایت من سرازیر شده است که مقدار زیادی از لحاظ زمانی و فناوری روی سئو سرمایهگذاری کرده باشید.

شروع عملیات اصلی سئو کردن یک وبسایت با سئو درون صفحه – آنپیج (On-Page SEO) شروع میشود. بنابراین پاسخ به این سوال که سئو چقدر زمان می­برد از این زاویه سوال غلطی است چرا که یک پروژه کوتاه مدت نیست که برای آن زمان انجام پروژه تعریف شود بلکه یکی از فعالیت های اصلی بازاریابی است که دست کم می توان به یک پروژه بسیار بلند مدت تشبیهش کرد. اما از زاویه دیگر این پرسش صحیح است. از جمله این فاکتورها می توان به استفاده صحیح از کلمات کلیدی، سرعت بارگذاری وب سایت، زمان حضورکاربران در وب سایت، تعداد بک لینک ها، نمایش صحیح وب سایت در دستگاه های موبایل و غیره اشاره کرد. عنوان مطلب از جمله ابزارهایی به شمار میآید که کاربران را تشویق به کلیک میکند. از جمله این روشها میتوان به نمایش فیلمهای آموزشی یا فرمهای تماس اشاره کرد. همه موتور های جستجوگر محبوب مثل گوگل ، یاهو ، بینگ در مرحله اول نتایج خود را بصورت کاملا رایگان نمایش می دهند. گوگل انتظار دارد تا با صفحات وب با بالاترین سرعت برای کاربر نمایش داده شوند. شرکت سئو سایت چه استراتژی برای سئو شما در نظر دارد؟ نرخ تبدیل عددی است که به شما نشان می دهد چه تعدادی از بازدیدکنندگان یک عمل خاص را در صفحه انجام می دهند.

تیم تخصصی ما در حوزه سئو SEO کسب و کار مهارت و تجربه زیادی دارد. در اغلب روش های بازاریابی، پس از پایان کمپین تبلیغاتی، هیچ ورودی و مشتری جدیدی نخواهیم داشت ولی بازاریابی با استفاده از خدمات SEO از دوام خوبی برخوردار است و در بسیاری از موارد تا مدت های طولانی در صفحه اول نتایج گوگل ماندگار است. برای مثال هنگامی که محصولاتتان را به صورت اینترنتی به فروش می رسانید، هدف اصلی شما خرید مشتری است در حالی که برای فروش محصول یا خدمات دیگران ممکن است سرنخ هایی که سایت شما آن ها را جمع آوری کرده هدف اصلی شما قرار بگیرند. اما نهایتاً هدف اصلی و عمده همگی سایتها این است که بازدیدکنندگان به راحتی بتوانند یک فعالیت مشخص را به انجام برسانند. برای بهینه سازی نرخ تبدیل باید برای هر صفحه سایت اهداف تبدیل خود را مشخص کنید. آمارها نشان می­دهد که 3 نتیجه اول گوگل ( به جز ادوردزها ) بیش از 61 درصد کلیک­ها را به خود اختصاص می­دهند و فقط ۱۰ درصد کلیکها به صفحه دوم میروند و این یعنی اگر در صفحه اول گوگل ( ایده آل 3 نتیجه اول است) نیستید، باید حتماً سعی کنید باشید.

اما خوب است بدانید که در بسیاری موارد، استفاده بیش از حد از یک کلمه موجب میشود که کاربر رضایت کافی از محتوای شما نداشته باشد و یا احساس کند متن شما بیش از حد ماشینی یا مصنوعی است. به خاطر داشته باشید بمباران کلمه کلیدی در تگهای هدینگ، نه تنها دردی از کاربر دوا میکند، بلکه حتی ممکن است خشم الگوریتمهای سرسخت گوگل را هم برانگیزد. سئو جزئی از فعالیتهای مادامالعمر یک کسبوکار است نه این که مثلا به مدت یک سال به صورت یکی از پروژههای شرکت برونسپاری شود و بعد با سئو کاری نداشته باشیم. ۳. سئو یک فعالیت دائمی است نه یک برنامه زمانی موقت. بسیاری از شرکت های تازه تاسیس با صرف هزینه های گزاف سعی در جذب مخاطب و افزایش فروش سایتشان را دارند حال آن که زمانی که مخاطب وارد سایت آن ها می شود به خوبی به صفحه مورد نظر هدایت نمی شود. خیلی از کسب و کارها تلاش می کنند تا افزایش بازدید سایتشان را بالا ببرند. خیلی از این سایت ها وجود داره ، شما تولید محتوایی خوبی رو اگر داشته باشید به طوری که ویدئو های جذابی رو درست کنید . آموزش بهینه سازی سایت و سئو را امروزه شما می توانید از منابع بسیاری دریافت کنید یا اگر سایت وردپرس دارید افزونه هایی مثل افزونه Yoast SEO به خوبی با نکاتی ساده شما را راهنمایی می کنند تا نتایج بهتری بگیرید.

اما به طور کلی هدف بهینهسازی سایت برای موتورهای جستجو جذب یک کاربر از طریق جستجویی که انجام داده، هست و هدف بهینه سازی سایت اجرای کامل و صحیح یک فعالیت توسط آن کاربر جذب شده در سایت است. همانطور که میدانید موتورهای جست­وجو سعی می­کنند به شما کمک کنند در میلیاردها محتوایی که در لحظه در اینترنت منتشر می­شود بهترین نتیجه را بگیرید اما این دسترسی به این حجم محتوا چگونه صورت می گیرد. رپورتاژ یعنی یک محتوا از طرف سایت شما، در سایتی که اعتبار خوبی دارد منتشر شود و به سایت شما اشاره کند (برندینگ) یا لینک دهد. لینک سازی دستی بهشکل هوشمندانه مورد مهمی است که باعث میشود سئو کلاه سفید بیخطر تبدیل به مدل سئو کردن کلاه خاکستری شود.

چه سهمی از موفقیت در سئو به خاطر تکنیک است و چه سهمی به خاطر محتوا؟ ازین روست که هنگامی که شما جست­وجویی انجام می­دهید زیر یک ثانیه نتایج را به شما منعکس می­کند چرا که اگر می­خواست در لحظه جست­وجوی شما، میلیاردها میلیارد صفحه را جست­وجو می­کرد چندین دقیقه لااقل باید منتظر می­ماندیم. بنابراین، یک متخصص سئو، درباره بهترین روشها برای رسیدن به این هدف تحقیق و تجزیه و تحلیل میکند تا به استراتژی برسد که با کمک آن بتواند وبسایت شما را به صفحه نخست نتایج جستجو برساند. متخصصان بهینه سازی وب سایت در میموس پس از برگزاری جلسات مشاوره سئو، سایت شما را به طور کامل از لحاظ فنی یعنی طراحی و محتوا مورد بررسی قرار می دهند و پس از تحلیل و بررسی رقبا، استراتژی های لازم برای رسیدن به افزایش بازدید و بهبود رتبه کلمات کلیدی پیشنهاد می دهند.

متاسفانه خیر. اگرچه گوگل روز به روز در حال ارتقای خود و بهبود الگوریتم­های خودش است اما شما نیز باید در حوزه سئو و بهینه سازی سایت خود و ارائه محتوای با کیفیت تلاش کنید تا گوگل شما را بهتر نمایش دهد. توضیحات: توضیحات یا deprecation متنهایی هستند که زیر عنوان سایت شما در موتورهای جستجو نمایش داده میشوند. از بین همه تاکتیکهای معرفی شده آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جست­وجو از واجب­ترینهاست چرا که نسبت به سایر تاکتیکها بسیار ارزان­تر است. برای جلوگیری از این موضوع سعی کنید قالب سایتتان را جذاب طراحی کرده و برای معرفی محصول یا خدماتتان از کارشناسان برجسته استفاده کنید. می خوام به شما بگم که اگر اصول سئو و بهینه سازی سایت را کامل یاد بگیرید در هر زمینهی میتوانید محصولات و خدماتتان را به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین بفروشید. شما با استفاده از minify کردن کدهای css و html، فشرده سازی حجم و فرمت عکسها، استفاده از سرور اختصاصی برای ویدئوها و غیره میتوانید به افزایش سرعت لود شدن سایت خود کمک کنید. بهترین روش برای بهینه سازی نرخ تبدیل استفاده از A/B تست است. گوگل برای مبارزه با افرادی که از روش های فریبنده کلاه سیاه استفاده می کنند ، الگوریتم های ویژه ای دارد که به شدت بازدارنده هستند.