کارشناس دیجیتال مارکتینگ کیست و چه وظایفی دارد؟

برای فروش به مشتری نیاز دارید. تقریبا بسیاری از مردم دنیا برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان، رفع نیاز های آموزشی و پژوهشی، خرید نیاز های روزمره زندگی، بهره مندی از خدمات مورد نیاز و حتی برای پر کردن اوقات فراغت خود از این شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی استفاده میکنند. فروشنده ای که وقت زیادی را صرف آشنایی با نیازهای خاص مشتری کرده باشد، موفق به ایجاد بالاترین سطح اعتماد و برقراری بهترین رابطه با مشتری خواهد شد. مدیریت زمان: مدیران دیجیتال مارکتینگ از وقت خود عاقلانه استفاده میکنند؛ و بعضی کارهای خود را به دیگران واگذار میکنند. بعضی از کارفرمایان افرادی را با مدرک کارشناسیارشد یا دارای مدارک تخصصی در این زمینه انتخاب میکنند. دیجیتال مارکتینگ به تمامی فعالیت های آنلاین برای جذب مشتری در زمینه کسب و کار اطلاق میشود. تا زمانی که شما استراتژی خود را خلق نکنید نمیتوانید کاری را درست انجام دهید و به همین علت است که خیلیها فعالیت گستردهای در بسترهای مختلف میکنند و به هیچ نتیجهای نمیرسند. نکته ی دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اکنون مانند بیست یا سی سال پیش نیست که برای تبلیغ و معرفی برندتان تنها در رادیو یا تلویزیون تبلیغ کنید!

طبق آمار منتشر شده تاثیر ویدیو در مغز افراد چندین برابر متن می باشد و جزو خدمات دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید که هر شرکتی آن را انجام نمیدهد. این شامل پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما، شخصیت و احساساتی است که می خواهید مشتریان هدف شما نسبت به شما و محصولاتتان داشته باشند. این مهارتها کمک میکند فرد برای قبول مسئولیت مدیر دیجیتال مارکتینگ آماده شود. فرایند بازاریابی تنها زمانی موفق خواهد بود که توسط یک تیم کوچک و منسجم انجام شود که از فرهنگ سازمانی پیروی میکند و به شیوهای کاملاً منظم کار میکند. اگر میخواهید که خدمات دیجیتال مارکتینگی که استفاده میکنید برای شما نتیجه خوبی داشته باشند و به شما کمک کند تا سود خود را افزایش دهید یا برند خود را معتبرتر کنید، باید به روز باشید و در لحظه عمل کنید. در زمان حال و با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن فناوری های دیجیتال، هر کسب و کار و مجموعه ای نیاز به داشتن وب سایت برای خود می باشد تا از گردونه رقابت جا نمانده و بتواند به حیات خود در فضای مجازی ادامه دهد و آینده کاری خویش را تامین کند.

شما برند خود را با تمام شرایط مثل داشتن لوگو، شعار و غیره خلق کنید و بعد ادامه دهید. درواقع بازاریابی اینترنتی تمام فعالیتهای مدیریت روابط مشتریان، فعالیت های فروش، خدمات پس از فروش و تحقیقات بازاریابی را در برمی گیرد. روابط عمومی آنلاین (Online PR) چیست؟ بازاریابی آنلاین نوع پیشرفتهای از بازاریابی مستقیم است که به دلیل کاهش بودجهی تبلیغاتی، ماندگاری بیشتر، فراگیر بودن و قابلیت سنجشپذیری آن با رشد ابزارهای اطلاعرسانی و روابط عمومی جایگاه خاصی را در بین مدیران آینده باز کرده است. برای همین این را به متخصصان این حوزه بسپارید و همیشه یک چیز را در ذهن خود داشته باشید که هر مقدار که برای دیجیتال مارکتینگ یا هر نوع بازاریابی هزینه میکنید، سرمایه گزاری است. اگر بدون هیچ تجربه قبلی شروع به کار میکنید، یک مدرک ساختاریافته و معتبر در بازاریابی دیجیتال به شما کمک میکند اصول را به روشی ساختاریافته یاد بگیرید. در کوتاهمدت نیز کارهای تبلیغاتی را اجرا میکند. مکان. مکان های تجاری استراتژیک می توانند هر چیزی، از یک فروشگاه آنلاین گرفته تا کانالی از فروشگاه های فیزیکی در چندین شهر یا کشور باشند.

بازاریابی ربایشی: این نوع بازاریابی به رویکرد کاملی اشاره دارد که برای جذب، تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل، بهدامانداختن و تأمین رضایت مشتریان با استفاده از محتوای آنلاین اتخاذ میشود. در نهایت، بازاریابی درونگرا روشی است که از داراییهای بازاریابی دیجیتال برای جذب، تعامل و سرگرم کردن مشتریان آنلاین استفاده میکند. با برند خود خوش رفتار باشید چون این برند است که خدمات دیجیتال مارکتینگ را تکمیل میکند و برای شما پول سازی میکند. کسب تجربه از این روشها تحصیلات و آموزشهای دانشگاهی شما را تکمیل میکند؛ و کمک میکند مهارت لازم را کسب کنید. تکمیل تحصیلات: اکثر شرکتها بهدنبال مدیران دیجیتال مارکتینگی هستند که دارای مدرک کارشناسی مرتبط هستند. همینطور که دلتان میخواهد دیگران وبسایت شما را معرفی کنند شما هم باید بخشی از زمانتان را به معرفی وبسایتهایی که با کار شما مرتبطاند بپردازید و لینکهای مرتبط با هم ایجاد کنید. لینکهای اساسی بزنید و بیشتر از افزایش بازدید به کیفیت بازدیدها و مشتری کردن مخاطبین توجه داشته باشید. هر سایتی که با کیفیت تر و مناسب تر برای نمایش به کاربران باشد در صفحات اول قرار خواهد گرفت .

در آخر باید بگوییم اکنون عصر دیجیتال است و شرکتهایی که خود را با این دنیای اینترنتی و مجازی تطبیق نمیدهند به زودی در معرض شکست قرار خواهند گرفت. بهترین گزینه روی میز برای مجموعه هایی که در کمترین زمان می خواهند به بازده ای مناسب برسند و دید کاربران در حوزه فعالیتشان در فضای مجازی را بربایند. ژوپین شرکت ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در مشهد می باشد که برای شما مجموعه هایی در قالب پکیچ های متنوع و متناسب با نیاز کسب و کارتان مهیا نموده است. که می تواند شامل فایل های رایگانی اعم از ویدیو ، نکات آموزشی و یا هر آنچه که به کسب و کار شما مربوط می شود باشد . بر اساس گزارشی با عنوان «State of the Connected Customer»، «۶۹ درصد از خریداران توقع دارند خدمات شخصی سازی شده ای مانند آنچه آمازون ارائه می دهد دریافت کنند.» نرم افزار بازاریابی با در اختیار گذاشتن ابزارهایی، کسب و کارها را قادر می سازد تا تعاملات خود با مشتریان را متناسب با الگوهای ایده آل شخصی سازی کنند تا مشتریان بتوانند دقیقا آنچه که توقع دارند را دریافت کنند. اطلاعاتی مانند فرهنگ مردم آن کشور، فرهنگ خرید، شرایط اقتصادی، شیوههای یبرندینگ در آن کشور، شناسایی اینفلوئنسرها و تمامی اطلاعاتی مورد نیاز پیرامون کسب وکارتان برای ورود به کشور جدید که در آینده به آنها نیاز خواهید داشت.

شما میتوانید با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ به جای انجام تحقیقات گران قیمت برای نظارت بر مشتری به سرعت نرخ پاسخ و بازخورد مشتری را مشاهده کنید و برای گام های بعدی خود برنامه ریزی کنید. شما میتوانید با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ ژوبین یک برندسازی بی نظیر در بستر وب برای کسب و کار خود داشته باشید. هدف از سئو و بهینه سازی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ ژوبین نشان دادن شما به کاربران است. همچنین در شبکه های مجازی نیز به آن نیاز پیدا خواهید نمود. مهارت ارتباطی: مدیران بازاریابی دیجیتال برای موفقیت در این شغل، به مهارتهای ارتباطی قوی و شفاف نیاز دارند. اگر قصد دارید در بزرگ ترین ویترین جهانی یک جایگاه خوب برای خود دست و پا کنید باید سریعا اقدام به پیاده سازی اصول سئو در وب سایتتان کنید و آن را با توجه به استاندارد های گوگل بهینه کنید. حال آنکه شما نمیتوانید همه صفحات وب سایتتان را از متن پر کنید و احتیاج به تنوع و جذابیت نیز دارید. برای بازار جهانی، افراد بازاریاب باید نه تنها تنوع فرهنگی را در نظر بگیرند، بلکه باید نسبت به قوانین تجاری بینالمللی، توافقنامه تجارت و الزامات قانونی هر بازار نیز آگاهی داشته باشند.

بسیاری از مردم با این تصور که تقاضای بازار به معنای تمایل مصرف کننده برای خرید محصول است، این دو مفهوم را به اشتباه به جای یکدیگر به کار میبرند. از آن جایی که سایت شما به عنوان یک مرکز، فروشگاه یا دفتر، بدون هیچ محدودیت مکانی و زمانی در دسترس کاربران سطح اینترنت است برای کسب و کار شما بسیار مهم است که در این فضا موثر واقع شوید و سهم خود را از این بازار پر رفت و آمد بردارید. در واقع مهارتهای اجتماعی به بازاریابان در نحوه درست برقراری ارتباط با افراد کمک میکنند. در واقع نتیجه تمام فعالیت های مثبت شما در فضای وب سایتتان زمانی به دست خواهد آمد که کاربران شما را پیدا کنند. یلو پیچها، بانک اطلاعاتی از کسب و کارها هستند که بصورت طبقه بندی و ساماندهی شدهاند و معمولا تمام کشورهای جهانی و حتی شهرهای بزرگ نسخهای مخصوص خود را دارند.

گیمیفیکیشن می تواند با اپلیکیشن ها، ابزارها و برنامه های شما ترکیب شود تا ضمن ایجاد انگیزه و اشتیاق در مخاطب، وی را به انجام کنش های مطلوب اهداف بازاریابی ما تشویق سایت fieldmarketing کند. یک محصول باید تقاضای مصرف کنندگان را برآورده کند. از آنجا که گوگل به طور گستردهای تجربه کاربر را از نظر حجم بازدید یا میزان کلیک کردن اندازه گیری میکند، این همبستگیها که مصرف کنندگان را جذب میکنند یا سایتهای مورد علاقه را بازتاب میدهند، هنوز هم ممکن است بر روی رتبه بندی جستجو تأثیر بگذارد. این سرمایه گزاری هم مثل مدلهای دیگر به عملکرد شما بستگی دارد که به موقع، به اندازه باشد یا نه. هنگامی که نسلهای قدیمی مرگ رسانههای کاغذی مانند روزنامه، کتاب و همچنین دیگر رسانههای قدیمی مانند رادیو و تلویزیون را میبینند، نسل جدید با موبایل و اینترنت بزرگ شده و با دنیای دیجیتال آشنایی کامل دارند!

این قضیه احتمال این را افزایش میدهد که آنها به مشتریان دائمی شما تبدیل میشوند و همچنین سیگنالهای مثبت را برای جستجوی موتورهای جستجوگر میفرستد که میتواند به کسب و کار شما در نتایج جستجو نیز کمک شایانی کند. در ابتدا عبارت «بازاریابی موتور جستجو» به عنوان یک عبارت چترواژه (جامع الشمول) برای فرآیند بدست آوردن ترافیک جستجوی پولی و رایگان بکار میرفت. تناسب و ارتباط: مطلب را به طور منظم بهروزرسانی کنید و کلمات کلیدی مناسب با جستجوی محصول را در آن قرار دهید. این استراتژیها باید با اهداف بیزینس، نیاز و سؤالات مشتریان و نحوه رسیدن به اهداف از طریق محتوا همسو باشد. پس سرمایه گزاری را بر روی کار مناسب با مجری مناسب، در زمان به مقدار نیاز انجام دهید.

یکی دیگر از خدمات مجموعه ژوپین، فعالیت در حوزه ایمیل مارکتینگ می باشد. از دیگر مهارتهای مهم مدیر دیجیتال مارکتینگ میتوان به مهارت بودجهبندی، تجزیهوتحلیل بازده سرمایهگذاری در کمپینهای بازاریابی، پردازش دادهها و آنالیز دادههای سایت اشاره کرد. مدیران دیجیتال مارکتینگ گاهی لازم است برای بهدستآوردن این شغل در زمینههایی همچون برنامهنویسی، بهینهسازی موتورهای جستوجو، تجارت الکترونیک و ابزارهای آنالیز وب مهارت داشته باشند. یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین نظارت، ردیابی و آنالیز سریع نتایج تبلیغات است. «بازاریابی یعنی عملِ افزایش آگاهی از خرید و خرید مجدد یک محصول یا خدمات با مزایای مشتری محور. ولی یک فروش موفق در اینجا پایان نمییابد، بلکه قدم آخر در فرآیند فروش پیگیریهای بعد از فروش است تا از رضایت مشتری جهت خرید اطمینان کامل حاصل شود.

آمادهسازی رزومه: بهتر است موارد مهمی مانند سطح تحصیلات، تجربه کاری، مهارتها و مدارکی که بهدست آوردهاید را در یک رزومه قرار دهید. مدیران دیجیتال مارکتینگ بهتر است دانشآموخته بازاریابی، تبلیغات یا رشتههای مرتبط باشند. درخواست پذیرش برای شغل: پس از کسب تحصیلات، گواهینامهها، تجربه کاری مرتبط و نوشتن رزومه کاری جهت استخدام در این حوزه اقدام کنید. مجوزها و گواهینامههای تخصصی: بسته به مدرک، تحصیلات و مهارتهایی خود شاید لازم باشد در حوزههایی مانند بازاریابی محتوایی، شبکههای اجتماعی و بازاریابی درونگرا نیز مدارک و گواهینامههای لازم را اخذ کنید. شاید بشود از دیجیتال مارکتینگ خیلی از خدمتها را حذف کرد اما تنها چیزی که هیچ زمان از آن حذف نمیشود، گردآوری استراتژی است.

جدایی اطلاعات، جدایی دیگری است که بسیار مهلک است و زمانی رخ می دهد که بازاریاب نمیداند چه کار کند؟ تیم دیجیتال مارکتینگ ژوپین میتواند به شما در این امر کمک کند. در این مطلب (آموزش دیجیتال مارکتینگ) که توسط جاب تیم تهیه شده است مواردی را حول این مورد بررسی میکنیم. تبلیغات کلیکی یا آگهی های تبلیغاتی پولی هم هزینه های خودشان را دارند و بعضا شما در مقایسه با رقبایی که از شما هزینه بیشتری انجام داده اند حرفی برای گفتن ندارید علاوه بر این انتشار آگهی در سایت ها همیشه اعتماد مشتریان را جلب نمی کند و برند شما را ارتقا نمی دهد مشتریان ممکن است شما را افرادی فرض کنند که صرفا با تبلیغات سعی در جذب مشتری دارید.