واکنش برند‌ها و سلبریتی‌ها به اعتراضات در ایران

اخیرا، این برند در قالب یک پست ویژه به ذکر سه کلمه «زن زندگی آزادی» به دو زبان فارسی و انگلیسی پرداخت. Balenciaga، در طول دوران فعالیت خود، همواره متعهد به حمایت از مبارزه زنان برای کسب حقوق انسانی خود بوده و این بار نیز در قالب یک کپشن و به یاد مهسا از همراهی اش با همه زنان ایرانی می‌گوید.

اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی و برنده دو جایزه اسکار، نیز در قالب یک پیام ویدئویی، حمایت و پشتیبانی خود از زنان کشورش را بیان کرد. او ضمن تقدیر از زنان مترقی و شجاع ایرانی گفت: «آن‌ها به دنبال احقاق حقوق ساده و در عین حال اساسی خود هستند که حکومت سال‌ها از آن‌ها دریغ کرده است.»

گوچی نیز به عنوان یکی دیگر از برند‌های شناخته شده در دنیای مد با انتشار یک استوری و ذکر شعار «زن زندگی آزادی»، خود را حامی عدالت جنسیتی در جهان دانسته و از حقوق مسلم زنان ایرانی دفاع می‌کند.

«Balenciaga»، به عنوان یک برند فعال در صنعت مد (سال تاسیس 1919)، در راستای حمایت از اعتراضات در ایران، همه پست‌های صفحه اینستاگرام خود را پاک و تنها به گذاشتن یک پست بسنده کرد که حکایت از همراهی و همدلی این برند با معترضان در ایران دارد. تعداد فالوئر‌های Balenciaga در اینستاگرام به 14 میلیون نفر می‌رسد.

www.10skincare.com


منبع: http://mbanews.ir/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1/3168-Luxury-fashion-house-Balenciaga-erases-its-Instagram-feed-to-take-a-stand-for-Iranian-women-Style.html

در تازه ترین تحولات، «ژولیت بینوش»، بازیگر معروف فرانسوی در کنار بیش از 50 نفر بازیگر و خواننده اهل این کشور، به نشانه همراهی و همدلی با زنان ایرانی در قالب یک پیام ویدئویی موی خود را برید.

به تازگی برند کانادایی «ALDO shoes» نیز در قالب یک پست در صفحه اینستاگرام خود مانند برند Balenciaga اما این بار در تصویری با زمینه مشکی، شعار «زن زندگی آزادی» را به دو زبان انگلیسی و فارسی نوشت و به جمع برند‌های حامی اعترضات در ایران پیوست.

این خبردر روز‌های آینده تکمیل خواهد شد.