هوآوی صنعت خودرو را متحول می‌کند

سیستم رانندگی هوشمند هوآوی با ایجاد شبکه «GOD»، به لطف استفاده از حسگر‌های متعدد، رادار‌ها و دوربین‌های میلی متری، امکان شناسایی موانع غیر مترقبه از قبیل خودرو‌های واژگون شده، جعبه‌های بزرگ رها شده، سنگ‌ها یا درخت‌های سقوط کرده و در نتیجه کاهش سرعت، توقف خودرو را به وجود آورده و نسب به آن‌ها از خود واکنش مناسب نشان می‌دهد.

به این ترتیب صرفه جویی در زمان از جمله مزایایی است که باعث می‌شود تقاضا برای خرید اتومبیل‌های خودران روز به روز افزایش یابد.

به این ترتیب وسایل نقلیه مدام و هر لحظه اطلاعات جدید و به روز رسانی شده را درباره شرایط جاده، موانع و تقاطعات دریافت می‌کنند.

هوآوی هر سال حدود 1 میلیارد دلار در عرصه تحقیق و توسعه فناوری‌های رانندگی خودران سرمایه گذاری کرده است.

سیستم پیشرفته ADS 2.0 به گونه ای طراحی شده که بدون نیاز به نقشه‌هایی با دقت زیاد، انقلابی عظیم در عرصه فناوری رانندگی با اتومبیل‌های خودران و در نتیجه افزایش سطح ایمنی در جاده رقم بزند.

با این وجود، محوریت فعالیت‌های هوآوی را خودروسازی تشکیل نمی‌دهد. هوآوی ضمن تمرکز بر روی ارائه قطعات و سیستم‌های هوشمند به سازندگان خودرو، شرایط لازم برای تولید وسایل نقلیه بهتر، ایمن تر و پایدار تر را فراهم می‌کند.

سیستم پیشرفته ADS 2.0 هواوی برای اولین بار در خودرو‌های مدل «AITO M5» و سپس در خودرو‌های مدل «Avatr 11» و «Alpha S HI» معرفی شد. به علاوه، بیش از ده مدل خودرو جدید مجهز به فناوری رانندگی خودکار پیشرفته هوآوی و فناوری هوشمند کابین خلبان هم اکنون در حال توسعه بوده و قرار است در فاصله زمانی بین پاییز امسال تا سال آینده عرضه شوند.

سیستم رانندگی هوشند پیشرفته هوآوی (شامل کمک کروز ناوبری شهری یا NCA)، فعلا در شهر‌های شنژن، شانگهای و گوانگژو با هدف بهبد سیستم ناوبری شهری پیاده سازی و اجرا می‌شود. علاوه بر این، تا سه ماهه سوم و چهارم سال جاری، سرویس فوق به ترتیب در 15 و 30 شهر دیگر نیز در دسترس خواهد بود.

تا سال 2030، از هر ده خودرو، چهار خودرو در برخی شهر‌ها خودران خواهند بود. وسایل نقلیه کاملا خودران می‌توانند تلفات ناشی از ترافیک و رانندگی در جاده‌ها را تا 94 درصد کاهش دهند.

هوآوی به سمت آینده ای حرکت خواهد کرد که نسبت به گذشته جاده‌ها ایمن تر و سیستم حمل و نقل کارآمد تر بوده و سفر به تجربه ای بی دردسر تبدیل شود.


مدل جدید خودروی SUV هوآوی موسوم به «M7» به لطف وجود نسل جدید سیستم رانندگی خودکار «ADS 2.0» با نیت کمک به برند برای حفظ رقابت در بازار رو به رشد خودرو‌های جدید چین، طراحی و عرضه شده است.

منبع: www.khmertimeskh.com


منبع: http://mbanews.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C/3527-Huawei-is-revolutionizing-the-automotive-industry.html