نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن-دزدگیر خانه

نصب دروبین تحت شبکه IP به دستگاه NVR کار بسیار ساده ای است. استفاده از دزدگیر باسیم بسیار مرسوم است و افراد برای ارتقا امنیت خانه خود اقدام به خرید آن میکنند. دوربین را از طریق کابل شبکه به سوئیچ متصل کرده و سوئیچ را به کامپیوتر متصل میکنیم. تغذیه دوربین ها به صورت مستقل: در این حالت شما از منبع تغذیه مجزا و کابل برق برای تغذیه دوربین ها استفاده می کنید. گرچه استفاده از دوربین مداربسته برای افزایش فشار یا سختگیری بر نیروی کار از طرف روانشناسان توصیه نمی شود اما استفاده درست از سیستم دوربین مداربسته در محیط کار میتواند نقش زیادی در بالا بردن نظم، افزایش بهره وری و کیفیت ارائه خدمات در محیط کار داشته باشد. به عنوان مثال بر اساس ماده 41 منشور حقوق شهروندی کنترل صوتی و تصویری در محیط های کاری، امکان عمومی، فروشگاه ها و سایر محیط های عمومی بر خلاف قانون است. همچنین امروزه بسیاری از افراد علاوه بر اینکه از دوربین های مداربسته در محل کسب و کار خود استفاده می کنند، در منزل و ساختمان مسکونی خود نیز این دوربین ها را نصب کرده و نهایت بهره مندی را از این محصولات داشته باشند.

شما دوست دارید دوربین شما دارای چه ویژگیهایی باشد؟ انواع دوربین مداربسته خانگی برای نصب در منزل چه در فضای داخلی و چه در فضای خارجی، مخفی یا قابل مشاهده موجود می باشد. رتبه بندی دزدگیر اماکن به چه صورت هست؟ با توجه به محل نصب اگر نیاز به داکت برق یا لوله فلکسی است شروع به نصب در مسیر کابل کشیمون می کنیم. میزان کابل شبکه و کابل برق مورد نیاز را متر میکنیم کابلها را از محل نصب دوربین مداربسته تا دستگاه NVR باید درون داکت یا لوله فلکسی قرار داد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا نصب دوربین مداربسته بر روی گوشی شما انجام شود، نیاز است تا برنامه های مخصوص دوربین مداربسته روی گوشی شما نصب شود و یکسری تنظیمات هم باید روی دستگاه DVR انجام شود. کابل ها هم باید تا جای ممکن به صورت مخفی یا از داخل لوله کابل کشی کنیم تا امکان از کار انداختن هیچ یک از بخش های سیستم به سادگی فراهم نشود. پس از نصب دوربین ها در محل های تعیین شده، نوبت به کابل کشی می رسد. همانطور که از نام این دوربین ها مشخص است دوربین های آنالوگ اطلاعات ضبط شده را به صورت آنالوگ انتقال می دهد و دوربین های تحت شبکه اطلاعات را به صرت صفر و یک یا همان دیجیتال ارسال می کنند و این موضوع سبب نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر و محدودیت در پهنای باند شده است.

بهتر است قبل از کابل کشی امکان سوراخ کردن دیوار ها را بررسی کنیم. پس از اجرای تمامی مراحل بالا و اتصال منبع تغذیه به برق، فیش های متصل به هر دوربین مداربسته را بررسی می کنیم. بنابراین بعد از اتصال پورت ها به دستگاه و با اطمینان از اینکه دوربین ها روشن هستند، به منوی دوربین یا منوی شناسایی دوربین در دستگاه NVR میریم. اما اگر از مهارت خود در نصب دوربین مداربسته بیسیم اطمینان ندارید، یا میخواهید با اطمینان کامل از تمام قابلیتهای سیستم نظارت تصویری خود بهره ببرید و مکانهای اشتباهی را سوراخ نکنید، این کار را به یک نصاب حرفهای بسپارید. سیستم مدار بسته برای نظارت بر عملکرد کارکنان : که یک کارفرما با استفاده از دوربین های نظارتی نحوه عملکرد یک کارمند را تحت نظر بگیرید و از کیفیت اجرایی وظایف اطمینان حاصل کند. مثلا نصب دوربین مداربسته برای کنترل صندوق فروشگاه، نصب دوربین برای نظارت بر تراکنشهای POS و نصب و راه اندازی دوربین در مکان هایی که معاملات در آنجا انجام می شود.

آموزش دوربین مداربسته به دو بخش آموزش دوربین مداربسته آنالوگ و آموزش دوربین مداربسته IP (آی پی) تقسیم می گردد که در آموزشگاه فنی پویان به صورت ویژه وعملی به کارآموزان عزیز ارائه میگردد. DH-XVR۵۲۱۶AN-۴KL-X : این دستگاه ذخیره ساز ۱۶ کانال، از بستر کواکسیال و سری های پنتا برید (Pentabrid) می باشد یعنی قادر است تصاویر دوربین های تکنولوژی های CVBS، AHD، CVI، TVI و IP را متناسب با دیتاشیت خود نمایش دهد، همچنین از دو هارد ۱۰TB و قابلیت های هوشمند پشتیبانی کند. برای نصب چشمی لازم است به نکاتی توجه داشته باشید و از نصب چشمی در نقاط گرم و مرطوب یا نقاطی که نور به طور مستقیم به آنها برخورد می کند مثلا مقابل پنجره خودداری کنید، همچنین نقاطی را برای نصب چشمی انتخاب کنید که تکان نداشته باشد مثلا نصب چشمی در مقابل پنکه انتخاب مناسبی نیست.

نصب دوربین مداربسته جرم محسوب نمی شود بلکه مراجع قانونی از نصب دوربین حمایت نیز می کنند. چشمی دزدگیر کلاسیک سیمی که ALPHA PLUS نام دارد، مطمئن ترین سنسور تولیدی این شرکت است که برق خود را از مرکز کلاسیک دریافت می کند. سنسور ها و حسگر های موجود در دزدگیر ، قیمت دزدگیر اماکن را افزایش می دهند و باید بدانید اگر دزدگیر شما بیسیم باشد ، قیمت دزدگیر منزل یا فروشگاه شما افزایش خواهد یافت هرچند که قیمت دزدگیر مغازه یا خانه سیمی نیز با هزینه بالای کابل کشی همراه است . در این سیستم دزدگیر اماکن و منزل هیچ سیمی وجود ندارد که توسط سارق آسیب ببیند یا قطع شود. آموزشگاه فنی پویان سعی دارد، دوره نحوه کار با دوربین مدار بسته را به صورت کامل و بی نقص برگزار کند تا کار آموز بدون هیچ مشکلی بتواند در بازار کار، با مجوز رسمی فعالیت نماید و از مدرک فنی حرفه ای دوربین مداربسته استفاده نماید.

عامل مهم دوم در رابطه با نحوه ضبط و نوع دستگاه ظبط تصاویر انتخاب شده برای نصاب دزدگیر اماکن در تهران سیستم مداربسته است. حالت دوم : استفاده از یک کامپیوتر یا سرور برای ضبط و پخش دوربین هاست. قبل از نصب در انتخاب دوربین های مداربسته و تجیهزات باید به برخی نکات توجه کنید که که پیشنهاد میشود مقالات زیر را مطالعه کنید. نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه IP از نظر زیر ساخت و تجهیزات با نصب دوربین مدار بسته آنالوگ متفاوت است. برخی از این سیستم ها قابلیت ثبت پلاک و آلارم جرایم راهنمایی و رانندگی را دارند. در یک مثال ساده دوربین مداربسته با جستجوی پلاک خودرو در پایگاه داده اطلاعات جرایم را به نمایش می گذارد و یا بر عکس با ضبط آن یک تخلف را در پایگاه داده ثبت می کند. حالت اول : و ساده ترین و بی دردسر ترین حالت نصب سیستم مداربسته تحت شبکه اینکه تمامی دوربین ها را از طریق سوئیچ (در صورت POE بودن NVR به سوئیچ نیازی نخواهد بود) به NVR متصل کرده و در هارد نصب شده در NVR ضبط می کنید.

پس از نصب دوربین های تحت شبکه ip و دستگاه ان وی ار، نوبت به تست و بررسی دوربین ها می رسه. هدف از این کار مشاهده میزان پیشرفت روزانه و بررسی حرکات آنهاست. عامل مهمی که باید پیش از طراحی سیستم مداربسته مشخص شود. در این قسمت اگر دستگاه ان وی ار دارای تک پورت شبکه باشد باید کابل شبکه را به سوئیچ POE متصل کرد. دوربین های مداربسته بولت دوربین هایی استوانه ای هستند که دارای تنوع زیاد و ویژگی های گسترده هستند. برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته شبکه به کامپیوتر اول دوربین را روشن کنید. بسته به مکانی که در آن دزدگیر را نصب می نمایید می توانید از این سنسورها استفاده کنید. البته در این حالت نیز ما می توانید از کامپیوتر های دیگر شبکه برای دیدن یا ضبط تصویر استفاده کنید.

در دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل آموزشگاه فنون برق به طور کامل طریقه نصب و راه اندازی انواع دزدگیر اماکن به شما آموزش داده می شود. البته حتی در منازل هم ممکن است از دوربین مداربسته برای نظارت بر کار پرستار بچه استفاده شود. البته می توان از یک منبع تغذیه مرکزی هم برای تامین برق استفاده کرد. تلفن کننده پارادوکس بصورت ماژول الکترونیکی بوده که قابل نصب بر روی تمامی دستگاه های مرکزی دزدگیر پارادوکس می باشد. بدین ترتیب لازم است تا ورودی و خروجی ها و اطراف ستون ها و مکان هایی که احتمال وقوع جرم یا آسیب به افراد زیاد می باشد را شناسایی نمایید و با دوربین های مداربسته مورد نظر خود پوشش دهید .فراهم کردن نور محیطی مناسب ، به شما در دریافت کردن تصاویر مناسب کمک می نماید .چنانچه شرایط نوری مناسبی ندارید ؛ بر حسب شرایط نوری پروژه و نیازهای خود ، دوربین متناسب را انتخاب نمایید. به این ترتیب تصاویر پول های نقد رد و بدل شده و همچنین چک ها و کارت های اعتباری واضح خواهد بود.

به عنوان مثال زمانی که دزدگیر شما تعداد و انواع بیشتری از سنسورها را در ورودی حیاط و کنار پنجره ها شامل شود و یا متراژ تحت پوشش ساختمان بیشتر باشد و یا دزدگیر شما از نوع سیمکارتی باشد و قطع تلفن آن توسط سارقین ممکن نباشد هزینه نصب آن برای شما بیشتر خواهد بود. تهران جنوب از دسته خدمات مورد استقبال مشتریان هوم سرویز در تمامی مناطق تهران و البته جنوب است.این سرویس از جمله سرویس های مرتبط با برقکاری ساختمان در تهران محسوب می شود. نصب دوربین های مداربسته با لنز باز (Wide lens) در مناطق باز و وسیع میتواند به پوشش بیشتر کمک کند، اما باید توجه کنید که تشخیص چهره در دوربین های لنز باز مشکل است.

به این صورت، سارقان به راحتی وارد منزل شده و سیستم تشخیص سرقت نمی دهد. بعد از دریافت تصاویر دوربین های مداربسته، می توانید IP دوربین های را با توجه به نیازتان تغییر دهید. شما می توانید از طریق منوهای دستگاه NVR دوربین ها را زمان بندی کنید و یا حتی تشخیص حرکت آنها را فعال نمایید. با نصب دوربین مداربسته داهوا مذکور، میتوان لیستی از پلاکهای ساکنین مجتمعهای بزرگ را در دیتابیس دوربین تعیین کرد تا در صورت تشخیص و شناسایی پلاک در لیست مجاز درب راهبند باز شود، همچنین میتوان گزارش دقیقی از تردد خودروها با زمان دقیق را بدست آورد. نور شدید باعث شعلهور شدن و کنتراست بالا در عکسهای شما میشود و تشخیص اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است را دشوار میکند. این نوع دوربینهای مداربسته را میتوان در همهجا نصب کرد، چه در فضای باز و چه در داخل خانه. در این صورت که خودتان بهتر می دانید درگیر دادگاه و رفت و آمدهای بسیار شده و ممکن است مجرم شناخته شوید. اما به دلیل عدم سواستفاده و حفظ حریم خصوصی در این باره محدودیت ها و قوانینی وضع شده که ممکن است به دلیل ناآگاهی دچار نقض قوانین شوید. هر سیستم دزدگیر دارای مزایا و معایبی است که اگر اطلاع کافی در مورد آن نداشته باشید، ممکن است انتخاب نادرستی را به هنگام خرید دزدگیر مرتکب شوید.

همچنین ضبط تصاویر کسانی که با کارت های اعتباری به سرقت رفته معامله می کنند به شناسایی و تعقیب آنها کمک خواهد کرد. در صورتی که برای سیم کارت رمز شارژ ارسال گردد، سیم کارت مسدود نمی گردد. نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی این قابلیت را برایتان فراهم میکند و میتواند با استفاده از شبکه تلفن همراه در صورت بروز هرگونه اتفاق غیر عادی به صاحب خانه اطلاع دهد. بیشتر NVR های امروزی Plug and play هستند و با وصل کردن دوربین به آنها شما میتوانید تصاویر را به سادگی ببینید. این سوالی است که همه ما قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته در منزل به آن فکر میکنیم.جواب این سوال را میتوان اینگونه داد که هزینه نصب دوربین مداربسته در منزل بسته به نوع داخلی یا خارجی،برند و کیفیت متفاوت است.جهت خرید و اطلاع از قیمت نصب دوربین مداربسته میتوانید با کارشناسان فروشگاه آنلاین نهصد تماس بگیرید. در این صورت دیگر نیازی به باکس پلاستیکی نمی باشد. اگر سیستم مداربسته شما کوچک است، نیازی به تغییر IP دوربین ها نیست. ترمینال های تمپر چشمی نیز به این صورت به یكدیگر و در نهایت به دستگاه مركزی متصل می شود. در این مقاله به صورت کامل روش های نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه را بررسی می کنیم.

دستگاههای DVR معمولا در تعداد کانالهای 4،8،26،24، 32 تولید میشوند و با توجه به امکانات خود داری کیفیت تصویرcif – D1 WD1 میباشند. نحوه نصب دوربین مداربسته امروزه بیش از گذشته مورد توجه واستفاده قرار گرفته است. امروزه حتی در مراکز جنگل بانی هم با استفاده از سیستم های مداربسته ریموت، وقوع حریق در جنگل را شناسایی می کنند. سیستم مدار بسته برای مراکز آموزشی و تربیتی : خصوصا مراکز تربیتی کودکان، از سیستم های مداربسته جهت نظارت بر رشد و فعالیت کودکان و دانش آموزان استفاده می کنند. سیستم مداربسته برای افزایش نظارت : نصب دوربین مداربسته با هدف نظارت بر روند کار، اجرای دستورات یا نظم محیط است. با استفاده از دوربینهای مداربسته میتوانید اطلاعات محیط را جمعآوری کنید، اما همچنین نیاز به مکانی برای ارسال دادهها و راهی برای بازیابی آن دارید. این حالت تنها در صورتی که نیاز به یک دوربین در شبکه داشته باشیم قابل انجام است. در صورتی که امکان سوراخ کردن دیوار یا نصب دوربین در محل مورد نظر نباشد بهتر است یک جای جایگزین پیدا کرده سپس به سرغ مرحله بعد برویم.