منابع دیجیتال مارکتینگ |معرفی 18 کتاب بازاریابی دیجیتال برتر جهان

ما به طور خاص مفاهیم، نهادها و ساختارهای ناشی از این تعاملات را شناسایی می کنیم. ما مجدداً بر چگونگی شکل گیری این اقدامات توسط فناوری های دیجیتال، کسب و تجزیه و تحلیل اطلاعات و استراتژی بازاریابی تمرکز می کنیم. به شما کمک می کند مخاطبان ایده آل خود را شناسایی کنید. شخصیت ها را تعریف کنید: شخصیت کاربر نماینده مشتری ایده آل شما است و به شما کمک می کند تا نیازها و انگیزه های مخاطب هدف خود را درک کنید. امروزه شبکه های اجتماعی به نوعی در حال رقابت با وبلاگ ها هستند ، در زمان های نه چندان دور که شبکه های اجتماعی رونق کمتری داشتند ، اغلب وبلاگ ها مورد استقبال قرار می گرفتند و بازاریابان محتوا هم از این فرصت استفاده می کردند ، اما امروزه شبکه های اجتماعی توانسته اند مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کنند و به همین دلیل بسیاری از بازاریاب های محتوا هم امروزه به دنبال ارائه محتواهای خود در دنیای شبکه های اجتماعی هستند.

انجام داد. اگرچه بسیاری افراد دیجیتال مارکتینگ را محدود به وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی می دانند ، اما این مفهوم بسیار گسترده تر است و فرصت های متعددی را برای بازاریابان و صاحبین کسب و کارها جهت تبلیغات ، برندینگ و افزایش فروش محصولات فراهم می نماید. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که با صرف نظر از اینکه رقبای شما چقدر بزرگ باشد با استفاده از استراتژی های دیجیتالی مناسب رسانه های اجتماعی گسترده ای را درست کنید ، تجارت خود را در بالای رتبه بندی Google قرار دهید و یا اینکه تعداد زیادی محصول را از طریق ایمیل بفروشید. بازاریابی دیجیتالی توسط مجموعه ای از نقاط تماس دیجیتالی تطبیقی که شامل فعالیت های بازاریابی، موسسات، فرایندها و مشتریان است، فعال می شود. ما دیدگاه جامع تری را اتخاذ می کنیم و بازاریابی دیجیتالی را “فرایندی تطبیقی و دارای فناوری می دانیم که طی آن شرکت ها با مشتریان و شرکا همکاری می کنند تا به طور مشترک ارزش، برای همه ذینفعان ایجاد، ارتباط، ارائه و حفظ کنند”. فرایند تطبیقی که توسط فناوری های دیجیتالی فعال شده است، به روش های جدید در محیط های دیجیتالی جدید ارزش ایجاد می کند. بهینه سازی وب سایت می تواند بر عهده متخصصان سئو قرار گیرد تا دیجیتال مارکتینگ بهتری برای وب سایت ها صورت گیرد .

فیض و همکاران (1391) نیز در تحقیق خود تأثیر مثبت قابلیتهای بازاریابی بر پیامدهای عملکردی و بقای شرکتهای کوچک و متوسط را تأیید سایت fieldmarketing کردهاند. بودجه خود را مشخص کنید: ابتدا باید بودجه کلی کمپین بازاریابی دیجیتال خود را با تعیین اینکه چند منبع می توانید برای هر کانال آنلاین اختصاص دهید تعیین کنید، زیرا این امر مستقیماً بر اهداف و استراتژی کمپین بازاریابی شما تأثیر می گذارد. بازاریابی دیجیتال اصطلاحی گسترده است که انواع مختلفی از تاکتیک های بازاریابی آنلاین را در بر می گیرد و یک مدیر بازاریابی دیجیتال معمولاً تیمی را مدیریت می کند که شامل متخصصان مختلفی است که هر یک دارای نقش و مسئولیت های خاصی هستند. آیا آنچنان که کاتلر و آرمسترانگ و مکنزی نوشتند مارکتینگ در برگیرنده همه مسئولیت های طراحی یک کسب و کار است؟ وقتی که با شما تماس گرفته می شود تا از شما خرید کنند، تیم فروش شما مسئولیت انجام فروش را بر عهده دارد.

فرقی نمی کند، برای هر کانال بازاریابی دیجیتال که تصمیم دارید به عنوان بخشی از استراتژی خود اجرا کنید، باید اهداف خاص بازاریابی را تعیین کنید و معیارهای درست را دنبال کنید. همچنین تصمیم گیری در رابطه با انتخاب کانال های بازاریابی ، اختصاص بودجه و ترتیب تبلیغات اینترنتی ، نظارت بر نتایج بدست آمده ، را برعهده دارد. اما برای شرکا در کو برندینگ ممکن است تصمیم بگیرید که چه محصولی را میخواهید ایجاد کنید و سپس یک شرکت شریک را جستوجو کنید. به همین منظور ممکن است ویدیوهای تبلیغاتی مورد توجه قرار نگیرند و اقبال کمتری برای دیده شدن پیدا کنند. آن هندلی از جمله زنانی است که توانسته است در دنیای بازاریابی به شهرت دست پیدا کند. دوره کارآموزی معمولا بخشی از مسیر اخذ مدرک است. بلاگ ها معمولا می توانند مورد استقبال افراد زیادی قرار بگیرند.

زمان برگزاری این بسته کاربردی آموزش بازاریابی اینترنتی قابل اجرا به صورت منطعف و با هماهنگی و تنظیم زمان شما می باشد. با توجه به کاربرد گسترده اینترنت در دنیای امروزی یکی از آموزش ها برای کشف راههای افزایش فروش محصولات ، آموزش بازاریابی اینترنتی می باشد.در این قسمت به تکمیل آموزش ها در خصوص بازاریابی اینترنتی می پردازیم. شاخص های قابل شناسایی و ارزیابی، از طریق بازاریابی کشف شده و مورد سنجش قرار می گیرند. چارچوب همچنین تاکید ما را بر کشف مسائلی در بازاریابی دیجیتال نشان می دهد که به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر شرکت تأثیر می گذارد. وظیفه یک بازاریاب دیجیتال یا مدیر دیجیتال مارکتینگ ، تدوین یک استراتژی مناسب ، واضح و مشخص براساس نوع کسب و کار می باشد. انتخاب بهترین استراتژی که مناسب اهداف بازاریابی شما باشد، میتواند به کسب و کار شما کمک کند.

گاهی اوقات بازاریابان تمایل دارند که به جای معرفی محصولات و یا محتوای تولیدی به صورت متنی آن را به صورت بصری به مخاطبان نمایش دهند ، اینفوگرافیک ها ابزارهای بسیار مناسبی برای اینگونه از کاربردها هستند و می توان از آن ها برای جذب بیشتر مخاطب استفاده کرد. در این صورت هر کسب و کاری می تواند با با افزایش آگاهی از طریق تبلیغات، یک ساختار دقیق و بزرگ را برای خود ایجاد نماید که بتواند مشتریان بالقوه خود را شناسایی کند. به همین دلیل کسب و کارهای زیادی در حال حاضر به دنبال جذب فالوور در اینستاگرام هستند تا بتوانند کسب و کار خود را به آگاهی مخاطبان بیشتری برسانند. حدود 1 بیلیون نفر در دنیا از اینستاگرام استفاده می کنند. استفاده از روش های سنتی تبلیغات نمی توانست اطلاعات کامل و جامعی از نتایج و در واقع بازخورد تبلیغات به صاحبان کسب و کارها ارائه کند ، اما بر خلاف تبلیغات سنتی که به صورت چاپی بودند ، می توانید با استفاده از دیجیتال مارکتینگ به راحتی اطلاعات کامل و جامعی از هر یک از تبلیغات خود داشته باشید و با تحلیل و آنالیز نتایج بازدهی ان ها را بیشتر کنید. آغاز بازاریابی اینترنتی به اوایل دهه ۹۰ برمی گردد ، بازاریابی اینترنتی برای اولین بار و به صورت بنر در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ و در سایت هات وایر نمایش داده شد.

می تواند مشتریانی که یکبار از سایت خرید کرده اند را مجددا برای خرید از آن تشویق کند. البته این روش ها در حال حاضر هم توسط تعدادی از کسب و کارها و ارگان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد اما این روش ها به اصطلاح امروزی منسوخ شده اند و جای خود را به روش های نوین تبلیغات و یا به عبارتی دیگر دیجیتال مارکتینگ داده اند. تفاوت اصلی بازاریابی دیجیتال با سنتی در این است که کمپین های دیجیتال مارکتینگ منحصرا از طریق کانال های دیجیتال اجرا می شوند و به بازاریابان امکان کنترل و تجزیه تحلیل بهتر و دقیقتر و با داده های بیشتر در کمپین های تبلیغاتی بزرگ را می دهد. با این اوصاف می توان این انتظار را داشت که کسب و کارهای مختلف هم دچار تغییر و تحول شوند که امروزه می توانیم به صورت مشخصی این موضوع را درک کنیم. در دنیای امروزی تعداد غیر قابل شمارشی از افراد در فضای مجازی حضور و فعالیت گسترده ایی دارند ، بنابراین کسب و کارهای مختلف هم از این موضوع استفاده می کنند و تبلیغات خود را به شیوه ایی نوین در معرض دید مخاطبان قرار می دهند. طراحی و یا در واقع ساخت اینفوگرافیک ها زمان زیادی از بازاریابان حرفه ایی نخواهد برد و در مدت زمان مناسبی می توانند اینفوگرافیک های زیبا و جذابی مرتبط با موضوع محتوای تولیدی ایجاد کنند.

وب سایت های مختلف دقیقاً مانند وب سایت شما وجود دارد، چه چیزی را ارائه می دهید که متفاوت است و یک تجربه منحصر به فرد را به بازدید کنندگان شما ارائه می دهد؟ قرار گرفتن وب سایت در رتبه های بهتر نتایج موتورهای جست و جویی نظیر گوگل می تواند به عوامل زیادی وابسته باشد. هرچه تحقیقات دقیق و دقیق تری داشته باشید و شانس بیشتری برای تبدیل سرنخ به مشتری داشته باشید بهتر است. بازاریابی دیجیتال در عمل چگونه است؟ چه کسب و کارهایی از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند ؟ دیجیتال مارکتینگ به زبانی ساده به معنای استفاده از روش ها و استراتژی های مختلف برای افزایش سوددهی کسب و کارهای سطح اینترنت می باشد.

حضور در صفحه ی نخست گوگل فواید بسیار زیادی برای کسب و کار به ارمغان می آورد. مجتمع آموزشی امیر کبیر در این بخش برای دست یابی به این مهم در کنار شماییم. به عنوان مثال، گاهی نظرات منفی در مورد محصولات و خدمات شما، حقیقت ندارند و تنها برای خراب کردن برندتان مطرح میشوند ولی بازخوردهای منفی در سایر مخاطبانتان ایجاد میکنند. این میتواند تأثیر منفی جدی بر تجارت شما داشته باشد. با توجه به موارد فوق، ما نقاط ارتباطی کلیدی تحت تأثیر فناوری های دیجیتال را شناسایی کرده و یک چارچوب تحقیقاتی را پیشنهاد می کنیم که از فرایند بازاریابی و همچنین از فرایند استراتژی بازاریابی الهام گرفته شده است. سرانجام، به عنوان نتیجه اقدامات و استراتژی های بازاریابی، ما تأثیر کلی فناوری های دیجیتال در ایجاد ارزش را بررسی می کنیم. این روش ها شامل استفاده از تلفن ، استفاده از بنر تبلیغاتی و یا حتی تبلیغات در مکان های اختصاصی می شدند. متاسفانه حتی در ویکی پدیا دیجیتال مارکتینگ به اشتباه بازاریابی اینترنتی، تعریف شده و بسیاری از افراد این دو مفهوم را یکسان میپندارند. تحقیق رقابتی انجام دهید: تجزیه و تحلیل رقابتی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدات شما را مشخص می کند در حالی که پیشنهاد ارزش منحصر به فرد شما را نیز روشن می کند.

به شما کمک می کند تا در مکان های مناسب به مشتریان خود برسید. این نوع بازاریابی نیاز به ترکیبی از تفکر خلاق و استراتژی عینی و مبتنی بر داده دارد و شاید برای حرفه ای هایی که از ترکیب این دو رشته برخوردار هستند مناسب باشد. پلتفرم ها و بازارهای دو طرفه، موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی و محتوای تولید شده توسط کاربر، رفتارهای نوظهور مصرف کنندگان و تعاملات زمینه ای. روشهای زیادی برای بهکارگیری بازاریابی آنلاین وجود دارد که از جملهی آنها میتوان به ایمیل مارکتینگ، بهینهسازی موتور جستجو، شبکههای اجتماعی، تبلیغات آنلاین و … اگرچه امروزه دیجیتال مارکتینگ به تبلیغاتی اطلاق می شود که از طریق کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل و برنامه های موبایل ارائه می شود که عمدتا برپایه اینترنت هستند، اما در پیشینه این مفهوم به استفاده از رادیو، تلفن و تلویزیون به منظور اهداف تبلیغاتی باز میگردد.

در زمان های نه چندان دور ، از روش های سنتی برای تبلیغات و یا بازاریابی استفاده می کردند. برند شما در فضای دیجیتال ابتدا از طریق وبسایت ها یا تبلیغات موتورهای جستجو و سایر کانال های دیجیتال مارکتینگ توسط کاربران دیده می شود که این مرحله قسمت بالایی و پهن قیف را دربر می گیرد. دیجیتال مارکتینگ که به عنوان بازاریابی دیجیتال نیز شناخته می شود ، روش و استراتژی های تبلیغ برند ، محصولات و یا خدمات بصورت آنلاین یا آفلاین است و این فرآیند را بسته به اهداف تجاری می توان با استفاده از کانال های متعددی مثل موتورهای جستجو ، رسانه های اجتماعی ، تولید محتوا و تبلیغات کلیکی، آگهی های تجاری تلویزیونی و… در زمان t2 دوباره تبلیغات شروع می شود.

امروزه، دسترسی به اینترنت کاملا فراگیر شده است. بهتر است پیش از آنکه در مورد رجیس مککِنا و تعریفی که او ارائه داده است صحبت کنیم، در مورد خود او بیشتر آشنا شویم. علاوه بر راه هایی که برای دیجیتال مارکتینگ بهتر معرفی کردیم ، بهینه سازی وب سایت هم یکی دیگر از راه های بسیار محبوب برای افزایش مخاطب و یا دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. در ادامه و با آشنایی کاربران با نام تجاری ، به سایت ، صفحات اجتماعی و لینک های تبلیغاتی شما مراجعه کرده و قسمت میانی قیف را طی می کنند و با ارتباط موثر و بهتر با کاربران ، بخشی از آنها به مشتریان شما تبدیل خواهند شد که از قسمت باریک و انتهای قیف خارج می شوند.