معرفی کتاب؛ اصول مدیریت تجربه مشتری

این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

دانشجویانی که می‌خواهند دانش کاربردی و نوینی برای حضور مؤثر در بازار کار داشته باشند می‌بایست از دانش مدیریت تجربه مشتری آگاه باشند.


منبع: http://mbanews.ir/%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA/3162-introducing-the-book-principles-of-customer-experience-management.html

مشاوران و کارشناسان بهبود سیستم و فرایندلازم است علاوه بر رویکرد معمول طراحی فرایند، از طراحی‌های مبتنی بر تجربه نیز آگاه باشند.

مدیران ارشد سازمان‌ها، علاوه بر فعالیت‌های مدیریتی معمول خود می‌بایست به طراحی و مدیریت تجربه مشتریان و نقش آن در جذب و حفظ مشتریان در یک فضای رقابتی توجه کنند و به همین دلیل باید با این دانش آشنا شوند.

رقابت‌ها در کسب‌وکار پیچیده شده است اما همچنان رویکرد محصول محور و فنی در کسب‌وکارها جریان دارد که بیشتر به درون سازمان و فناوری می‌پردازد؛ در حالی که مشتریان، تنوعی از محصولات و برند جانشین پیش روی خود دارند و شرکتی را انتخاب می‌کنند که تجربه خوشایندتری در اختیار آن‌ها قرار دهد. چنانچه علی‌رغم داشتن محصول یا خدمتی با کیفیت قابل قبول و پایدار، همچنان با ریزش مشتری و کاهش فروش روبرو هستید، استفاده از مدیریت تجربه مشتری (CEM) و اصول ده‌گانه کتاب اصول مدیریت تجربه مشتری (CEM) ، راهکاری بسیار مفید است. اگر به دنبال بهبود فرایندها، شناخت اشکالات نقاط تماس متعدد و تعاملات هستید، اصول مطرح شده در این کتاب بهترین راهنما هستند و به سادگی ایده‌های خوبی در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر به دنبال استقرار سیستم CRM در سازمان خود هستید، CEM می‌تواند هم مشکلات ارتباطات با مشتری و تجارب حاصل از آن را حل کند و هم مبنای مهمی برای تولید داده‌های قابل ثبت در سیستم اطلاعاتی CRM فراهم کند. کتاب اصول مدیریت تجربه مشتری (CEM) به مدیران و کارآفرینان و همه کسانی که یک کسب وکار جدید را راه اندازی کردند، نشان می‌دهد که چطور بهبودهایی بوجود آورند که موجب خوشحالی و تحسین مشتریان شوند و بدون اینکه پیچیده و پرهزینه باشند. کتاب مورد نظر نوشته؛ مت واتکینسون، ترجمه دکتر فرشید عبدی و پویان اسحاقی است که توسط انتشارات پویش مدام در 366 صفحه بهبازار عرضه شده است.

مدیران فروش و CRM، خدمات پس از فروش و بازاریابیکه در خط اول تعاملات با مشتری و ایجاد تجربه خوشایند هستند.

کارآفرینان و کسانی که در فکر راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید هستند می‌بایست از ابتدا به اصول ایجاد تجارب ارزشمند برای مشتریان واقف باشند.