لیست قیمت کیبورد، ۱۲ مرداد ترب

این فرایند گشتاور را در تمام صفحه تراز می‌کند، درست مانند محکم کردن چرخ ماشین. در این مرحله از تعمیر کیبورد کامپیوتر با استفاده از سیم جامپر تهیه شده در قسمت قبل، به تست انکودر کیبورد می‌پردازیم. اگر این تست موفقیت‌آمیز بود، شانس ما برای تعمیر موفقیت‌آمیز کیبورد کامپیوتر بسیار بالا می‌رود. از آنجا که کلیدهای خراب به صورت عمود بر یکدیگر قرار گرفته‌اند، خط خراب احتمالاً به کانکتور بزرگتر مربوط است. اگر کلیدهای خراب در صفحه کلید پخش بودند، باید در کانکتور کوچکتر به دنبال خط خراب می‌گشتیم. از قلاب روی کانکتور مشکوک استفاده کرده و از دیگری برای تست آن استفاده کنید.

قطعا هزینه زیادی در بر خواهد داشت؛ به بیان دیگر می‌توان گفت برند و تولیدکننده یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار روی قیمت کیبورد محسوب می‌شود. این کیبوردها همان طراحی صفحه‌کلیدهای کوئرتی را دارند، با این تفاوت که کاملا انعطاف‌پذیر می‌باشند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را تا کرده و حمل کنید. کار کردن با این کیبوردها خیلی راحت نیست و بنابراین، خرید کیبورد ژله‌ای را تنها به کسانی توصیه می‌کنیم که می‌خواهند کیبورد خود را با خود حمل کنند. یکی از مواردی که در هنگام خرید کیبورد وایرلسی باید به آن دقت کنید، نحوه‌ی اتصال‌پذیری آن‌ است. این کیبوردها می‌توانند با استفاده از یک آنتن فرستنده‌ی رادیویی، یک فرستنده‌ی فروسرخ یا از طریق بلوتوث کار کنند. کیبوردهای بلوتوثی بهترین انواع کیبوردهای وایرلسی می‌باشند.

چگونه کیبورد مجازی ویندوز 7، 8 و 10 را فعال کنیم؟!

اما برای پیدا کردن فیلم و کارتون مورد علاقه یا حتی وب گردی استفاده از کنترل اندروید باکس امری طاقت فرسا خواهد بود. اگر موبایل گیمر هستید و با گوشی خود به صورت حرفه ای بازی می کنید، خرید کیبورد های گیمینگ موبایل می تواند لذت انجام بازی را برای تان دو چندان کند. این کیبورد ها که به صورت کیبورد تک دستی در بازار وجود دارند، آنها از کلید های جهشی مهم برای پیش بردن انواع بازی ها بهره می برند. اتصال کیبورد های موبایل می تواند به صورت سیمی یا وایرلس باشد. در هر صورت اگر قصد تجربه بازی های موبایلی با کیبورد را دارید، در اکثر موارد باید به فکر تهیه یک موس مخصوص نیز باشید.

علت خاموش شدن لپ‌تاپ ایسوس چیست؟

در ادامه گام ششم از تعمیر کیبورد کامپیوتر، با دقت سیم دیگر را در هر طرف سیم‌های اتصال‌دهنده بکشید و به دنبال فلاش در نمایشگر کیبورد بگردید. هر فلشی ببینید، نشان‌دهنده این است که آن خط روی کانکتور قلاب شده خوب است. اگر کلید Caps Lock را روشن کرد، آن پین را مجدداً لمس کرده تا خاموش شود. با این کار از کوتاه شدن LED کلید Caps Lock جلوگیری می‌کنیم. کیبورد مجازی(Virtual keyboard)، نرم‌افزاری است که برای شبیه سازی کیبورد استاندارد استفاده می‌شود. تصویری از کیبورد روی مانیتور نمایش داده می‌شود و کاربر برای وارد کردن متن، روی عکس کلیدها اشاره می‌کند و کلیک می‌کند.

  • ارتفاع و ضربه پذیری نرم دکمه ها نیز برای خیلی از افراد، فاکتور مهمی در انتخاب کیبورد کامپیوتر است.
  • از نظر اتصالات هم برخی از کیبوردها به صورت Wirelessیا بی سیم تولید شده‌اند و از طریقBluetoothیا با گیرندهRF به کامپیوتر متصل می‌شوند.
  • البته به طور معمول در کیبوردهای گیمینگ از کلیدها به صورت ترکیبی استفاده می شود.
  • در نتیجه کاربران باید با توجه به شرایط محیطی خود اقدام به خرید کیبورد مناسب کنند.

ممکن است هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، اما یک خط زمین برای مونتاژ وجود دارد. اگر متوجه یک یا چند کلید مشکل دار در این آزمایش شدید، شماره پین قلاب شده ظاهر شده روی آن را یادداشت کنید. آن خط را مجدداً بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام کلیدهای مشکل دار زمانی که با خطوط مختلف در کانکتور دیگر پرش می‌شوند، ظاهر خواهند شد. بنابراین این ابزارها در کنار هم می توانند مجموعه ای از امکانات را برای ما فراهم سازند که ما می توانیم کارهای روزمره خود را هر چه سریعتر انجام دهیم، طبیعتا می توانیم به سایر کارهایمان نیز رسیدگی کنیم. یکی از قابلیت هایی که شاید در اکثر مواقع می تواند به ما کمک کند، قابلیت کیبورد مجازی ویندوز است که گاهی اوقات می توانیم از آن در مواقع ضروری استفاده کنیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار