قظر برای حضور طرفداران در ورزشگاه به آن‌ها باج می‌دهد

به گزارش نیویورک تایمز، قطر برای حضور در جام جهانی 2022 در یک ماه گذشته به هواداران فوتبال در سرتاسر جهان پول پرداخت کرده است.

حکومت قطر به صراحت از هواداران نخواسته تا سخنگوی این کشور باشند اما بدیهی است که تحقیر حکومت و مقامات این کشور را رفتاری مناسب و درخور نمی‌داند. حکومت قطر در بیانیه ای به وجود دیدگاه‌های مختلف در میان هواداران اذعان کرده اما معتقد است که هواداران باید بر اساس حقایقی که خود به آن‌ها ارائه می‌دهد در رسانه‌های اجتماعی به اظهار نظر بپردازند.

مناقشات در مورد قطر همچنان ادامه داشته و در مورد جام جهانی قطر بار‌ها بحث و جدل شکل گرفته است.

با این وجود، حکومت قطر این گزارش را کم اهمیت جلوه داد. احسن منصور، مدیر بخش تعامل هواداران در قطر در گفتگو با تایمز گفت: «هیچ اجباری برای تبلیغ یا انجام کاری وجود ندارد.»

به گزارش آسوشیتدپرس، بالغ بر 1600 هوادار از 32 تیم شرکت کننده در جام جهانی 2022 قطر در قالب این برنامه تشویق به حضور و فعالیت در استادیوم‌ها مطابق اصول و مبنای مقامات این کشور شده اند.

استثمار کارگران مهاجر بزرگ ترین رسوایی از پیش از جام جهانی تاکنون بوده است. گزارش‌های مختلفی حکایت از تعداد زیاد مهاجرانی دارد که در جریان ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی جان خود را از دست داده اند.

براي ديدن ويديو روي اينجا کلیک کنید

طبق گزارش‌ها، همه هزینه‌های سفر هواداران به قطر شامل بلیط هواپیما، بلیت مسابقه و اقامت رایگان خواهند بود. با این حال، قطر از هواداران خواسته تا در قالب قرارداد‌هایی متعهد شوند که در رسانه‌های اجتماعی بر علیه حکومت این کشور حرفی نزده و بر عکس از آن طرفداری کنند.

این اولین بار نیست که قطر به هواداران برای حضور در رویداد‌های ورزشی پول می‌دهد. طبق گزارش‌ها، در سال 2019، قطر گروهی از کارگران مهاجر و کودکان را با اتوبوس برای پر کردن صندلی‌های خالی استادیوم بین المللی خلیفه در جریان مسابقات جهانی دوومیدانی IAAF به دوحه فرستاد.

حکومت قطر از هواداران می‌خواهد هر گونه نظرات توهین آمیز یا تحقیر آمیز را گزارش داده و در صورت امکان از آن‌ها اسکرین شات بگیرند.

www.sports.yahoo.com


منبع: http://mbanews.ir/%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7/3192-Qatar-paying-fans-to-attend-and-promote-matches-as-well-as-report-negative-comments.html

به گزارش تایمز یک کمیته از فدراسیون‌های فوتبال در سرتاسر جهان خواسته تا با گروه‌های بزرگ هواداران در کشور‌های مربوطه خود در تماس بوده و به اجرای این برنامه کمک کنند.