طراحی دکوراسیون داخلی ویلا مدرن و زیبا

به نظر شما برای طراحی ویلای یک طبقه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ ویلای ساخته شده علاوه بر زیباییهای و تناسبهای ظاهری، بایستی در طراحی داخلی نیز موفق باشد و راحتی ساکنین را فراهم کند. • موقعیت مکانی ویلا و شرایط آب و هوایی منطقه را تعیین کنید و بر اساس میزان بارش ها شیب سقف ها را طراحی کنید. چون این مصالح دقیقا برای همین موقعیت جغرافیایی طراحی شده است. ممکن است که تصور کنید هنوز ساخت این مکان به اتمام نرسیده است. مثلا فکر کنید از حمام خارج می شوید و به آشپزخانه میرسید. اما آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مراحل طراحی ویلا مدرن چیست و چگونه آن را می کشد و چه پارامترهایی را در طراحی لحاظ می کند. هر اتاق خواب دارای یک اتاق نشیمن و میز غرور است و دارای عناصر مدرن دکور است اتاق خواب ترکیبی از رنگ های خاکستری و اسطوخودوس با عناصر گچ بری ، لامپ های برجسته بر روی دیوارهای بافت و مبلمان به سبک کلاسیک تزئین شده است. بدین ترتیب میتواند مهارتهای خود را به خوبی روی این محیط پیاده کرده و ویلای بسیار لوکسی را به شما ارائه کند.

المان هایی از قبیل فضای سبز، پارکینگ، محوطه ویلا، استخر، آبنما و آلاچیق همه و همه پارامترهایی هستند که، باید به صورت اختصاصی بر روی آن ها کار شود تا بتوان از آنها استفاده بهینه کرد. در نظر گرفتن باغچههای گلکاری شده و فضای سبز کافی، چیدمان درست درختان و انتخاب درست نوع پوشش گیاهی منطبق با محیط، تأثیر مهمی در زیبایی فضای ویلا دارد و آن را تبدیل به یک مکان چشم نواز و آرامش بخش می کند. جدا کردن سالن پذیرایی از آشپزخانه و راهرو برای اینکه خانه ویلایی یک طبقه شما بزرگتر به نظر برسد لازم است که کمتر از ستون و دیوار در وسط خانه استفاده شود. زیرا میتوان سالن پذیرایی را از سالن نشیمن خصوصی مجزا نمود. در جلوی سالن پذیرایی،رو به حیاط،تراس کوچکی به مساحت 18 مترمربع،برای دورهمی های صمیمانه خانوادگی درنظر گرفته شده است. بنابراین هنگام ترسیم نقشه توجه کنید که سرویس بهداشتی و حمام را از بخش های عمومی ویلا جدا کنید. این خانه دارای دو سرویس بهداشتی،در فضای خصوصی و عمومی است.در هر دو سرویس بهداشتی حمام و توالت مشترک هستند.همچنین هر دو سرویس بهداشتی دارای توالت فرنگی و ایرانی است. ویلا بیشتر به چیدمان مسکن با خرید کم یا متوسط اشاره می کند که با دیواری با خانه دیگر، شبیه به خانه شهری یا آپارتمانی، مشترک است.

ساخته می شوند. نمونه طراحی ویلا پلان های ویلایی به صورت یک طبقه یا چند طبقه ساخته می شوند و در هر شهری قابل رویت هستند. امروزه بیشتر مردم برای دورشدن از هیاهوی زندگی شهری به سراغ ساخت و یا خرید ویلا میروند. در مقاله « مشاوره و راهنمای انتخاب و خرید لوستر» بیشتر در مورد انواع لوستر و ویژگی های آنها آشنا شوید. همچنین ما در دفتر معماری ایماژ راّهکارهای بسیاری برای کاهش هزینههای ساخت ویلا را مورد بررسی قراردادهایم که توجه به آنها ضمن کاهش هزینههای ساخت میتواند هزینههای نگهداری ویلا را نیز به صورت چشمگیری کاهش دهد. طراحی ویلا یک طبقه به دلیل امنیت بیشتری که دارد، مورد استقبال بیشتر مردم قرار گرفته است. برای طراحی ویلا یک طبقه معمولا طرح و نظرات بیشتری موجود است هزینه ساخت و ساز هر متر مربع اما به دلیل عدم وجود طبقه اضافی، ویلا باید طوری طراحی شود که به هیچ عنوان فضای پرتی یا غیرقابل استفاده در ویلا وجود نداشته باشد. مثلا در یک طرح مینیمالیستی که معمولا در طراحی داخلی ویلا مدرن به کار می¬رود، وسایل دکوری کوچک، مبلمان شیک و با فضای آزاد کافی و استفاده از رنگ سفید-خاکستری و سایههای آرامشبخش را در سراسر فضا پیاده کنید.

طراحی لند اسکیپ و فضای سبز ویلا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دیزاین درست آن سبب ایجاد فضایی دلچسب و آرام شده و افراد می توانند از فضا بهره برده و به آرامش بپردازند. هزینه ساخت و ساز در تهران یکی دیگر از راههایی که یک ویلا را زیباتر و آرام تر چلوه می دهد، نورپردازی ویلا است که معمولا رو به آفتاب ساخته می شود و پنجره ها به اندازه دیوارها و قدی ساخته و طراحی می شوند. نور میتواند یک فضا را آرام بخش کند. این امر هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت و بخش اعظمی از فضا را برای شما دیزاین می کند. جایگذاری مناسب هر بخش از ویلا یک اصل ضروری است. پتینه پنجره با اندازه متغیر و سقف بلند را می توان در ایجاد مکانهای جذاب برای هر اتاق ایجاد کرد. هر دو اتاق دیوار پوش هایی ابریشمی دارند و جرئیات معماری کلاسیک در همه جا دیده می شود. اینگونه فضا ها بسیار بزرگ تر از اندازه واقعی خود دیده می شوند.

بنابراین اگر قصد ساخت ویلا را دارید پیشنهاد میشوند که طراحی آن را به فردی متخصص بسپارید. هر آن قدر که فاضی سبز وسیع تر و زیباتری باشد و از المان های درخت، سبزه، گل های مختلف و بوته های گوناگون بیشتر استفاده شود، زیبایی و سرسبزی بیشتری در محوطه فضای سبز ویلا فراهم خواهد شد. اما اگر ویلای دوبلکس بخواهید، المان عمودی باید در نما بیشتر باشد مخصوصا اگر طراحی ویلا با عرض کم نباشد. • باید از هر المان حداکثر استفاده شود. یکی از مهمترین و جذاب ترین قسمت هر ویلا یک طبقه و یا چند طبقه ای، طراحی حیاط و ساخت منحصر به فرد آن است. ترکیب رنگ ها به صورت مکمل، استفاده از نورهای مخفی،چراغ های دیواری و نورافکن ها وهمچنین اتخاب مبلمان مناسب با در نظر گرفتن اسکیل و مقیاس، از دیگر نکاتی است که در طراحی داخلی ویلا باید به آن توجه کرد. سعی کنید از مبلمان سبک مدرن بهره بگیرید، چون معمولاً در طراحی مبلهای کلاسیک طرحهای شلوغ و چوبهای زیادی به کار میرود و این موضوع موجب میشود تا ویلای شما کوچکتر به نظر برسد. استفاده از پنجره ها با اندازه های مختلف, استفاده مناسب از روشنایی های مصنوعی و طراحی داخلی ویلا با رنگ های روشن و شیک می تواند علاوه بر القای حس آرامش موجب زیبایی و روشن شدن دکوارسیون داخلی ویلا شود.

طراحی ویلا چه مقدار طراحی داخلی ویلا شمال زمان نیاز دارد؟ تقسیم فضایی برای فعالیت های مختلف: از نظر ما حیاط و فضای سبز یک ویلا همانقدر اهمیت دارد که فضای داخلی یک ویلا مهم است چرا که کاملا کیفیت های جدید و متفاوتی را به ویلا و افراد میبخشد. تمرکز اصلی ما در روشنایی ویلا است چرا که روشنایی محیط ویلا از اصلی ترین عواملی است که هنگام فروش ویلا، در نظر مشتری اهمیت پیدا می کند. • در همان نقشه ابتدایی بر روی فضاهای اصلی کار کنید و تا می توانید فضاهای بلا استفاده و غیر کاربردی را حذف کنید. ال اس اف فضای اصلی یک ساختمان شامل: آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب ئ نیز پذیرایی است که هر ویلا یک طبقه ای آن را به راحتی در خود جای می دهد. نقشه ویلا یک طبقه برای نقشه ویلا یک طبقه باید در نظر بگیریم که اتاق ها نورگیر های مناسب داشته باشند و فضای هر اتاق متناسب با کارکرد آن باشد؛ توجه کنید که آشپزخانه و سالن نشیمن باید به سمت نور مستقیم آفتاب باشند.

1. یکی از نکات بسیار مهم در طراحی ویلای یک طبقه توجه به هماهنگی میان فرم و پلان است. • اولین پلان استفاده از حداکثر نور محیط است با توجه به اینکه ویلاها از 4 طرف باز هستند پس این پلان به راحتی اجرایی می شود. دارای یک ردیف کمد دیواری و سه ردیف پنجره عمودی می باشد،و ویژگی خوب این اتاق،بهره مندی از فضای باز حیاط است. تری دی مکس3Ds MAX :یک برنامه طراحی انیمیشن و شبیه سازی و نرم افزار پرداخت سه بعدی است. ما در این مقاله به بررسی نکات حائز اهمیت در طراحی ویلا خواهیم پرداخت. همچنین لازم است بدانید که توجه به مصالح مورد استفاده در نمای ویلا بسیار حائز اهمیت است و این مصالح ترجیحا باید با آب و هوای منطقه و مصالح ساختمانهای اطراف هماهنگ باشد. در حقیقت برای آن که بتوان بهترین بهره برداری از یک عمارت ویلایی دوبلکس را داشت، تک تک جزئیات مربوط به طراحی داخلی ویلا مدرن حائز اهمیت است.

شرکت آرین پاراکس (arianparax) مجری طراحی و اجرای انواع سبک های ویلا و خدمات مهندسی از جمله طراحی ویلا مدرن و طراحی نقشه ساختمان در سراسر کشور می باشد که با داشتن کادری حرفه ای و با تجربه در کار خود بهترین است. به این دلیل که ممکن شما بخواهید در فصل های خوش آب و هوا لحظاتی را در کنار خانواده در محیط بیرونی ویلا بگذرانید و از هوای مطبوع و دلپذیر و همینطور محیط بیرونی ویلا لذت ببرید به همین جهت داشتن یک نور پردازی مناسب بسیار با اهمیت می باشد.برای نحوه نورپردازی داخلی در طراحی ویلا حتما نیاز به مشاور حرفه ای در این زمینه دارید . برای ساخت هر سبکی باید یک طراح حرفه ای، نقشه خانه ویلایی را طراحی کند. شرکت آرین پاراکس در هر یک جزئیات ساختمان و مراحل طراحی خانه ویلایی تمام تلاش خود را دارد که متریال هایی به کار گرفته شود که طول عمر بالایی داشته باشند و کارفرما هر ساله نیاز به تعمیرات اساسی نداشته باشد. از این رو رسیدن به کیفیت بهتر باید در سایه ی به کار بردن پلان ها و مولفه هایی است که نقش تاثیر گذاری در طراحی و اجرا دارد.

امروزه در هر منطقه ای که قصد طراحی ویلا را داشته باشید از نمونه های خارجی مثل dezeen و سایت های معتبر ایرانی مانند شرکت مهندسی آرین پاراکس ( arianparax ) می توان استفاده کرد و طراحی ویلا مدرن و نقشه ویلا را بر اساس منطقه جغرافیایی و اصول و قواعد حاکم در منطقه پیاده سازی کرد. در طراحی ویلا مدرن هیچ محدودیتی برای پیاده سازی تمامی خواسته های شما وجود ندارد. اگر قصد طراحی نقشه ویلا را دارید بهترین تیم طراحی ویلا مدرن در ایران با بیش از 300 نمونه کار طراحی خانه ویلایی همراه تان است. از آنجا که بیشتر افراد در شهرهای بزرگ هنگام تعطیلی ترجیح می دهند به خانه ویلایی خود بروند و در آنجا چند روزی را استراحت کنند، پس اگر طراحی نقشه ویلا به نحوی باشد که آرامش و آسایش را برای ساکنین به دنبال داشته باشد بهتر است. به همین دلیل از آنجایی که خانه های ویلایی دایره ای در جهان بسیار کمیاب هستند ما تصمیم گرفتیم در این مطلب در مورد این نوع خانه های ویلایی صحبت کنیم و نمونه هایی از تصاویر این خانه ها را برای شما به نمایش بگذاریم تا در صورت علاقه، بتوانید از آن ها الگوبرداری کنید.

در طراحی پلان ویلا انتظارات کارفرما در حد معقول اجرایی می شود. به عبارتی دیگر پلان طراحی شده توسط معمار بایستی با حجم کلی ویلا تناسب داشته باشد. به عبارتی دیگر تمام اتاقها و همچنین آشپزخانه و نشیمن بایستی پنجره داشته باشند و نور کافی را از فضای بیرون دریافت کنند. • ویلا باید در محدوده ای طراحی و اجرا شود که استفاده کنندگان با محیط اطراف بتوانند ارتباط برقرار کنند و هم اینکه چشم انداز و منظره اطراف ویلا کاملا در معرض دید باشد. البته نکته ای که در رابطه با سبک مدرن وجود دارد این است که این سبک به کاربردیتر شدن فضای داخلی ویلا کمک بسیار زیادی میکند. چون گاها فرد سبک مدرن را برای نمای داخلی و بیرونی انتخاب می کند اما به ساخت نما که می رسد سبک رومی را انتخاب می کند. اگر طراحی فضای کلی بر اساس این مسیر ها باشد می تواند فضای بیرونی و محوطه را برای بیننده به خوبی ترسیم کرده و بیننده را تحت تأثیر قرار دهد.