طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی : وقتی جواهرات شگفت زده تان خواهند کرد

چرا که تمامی جوانب و زاویههای محصول شما را نمایش نمیدهند و جلوهی آنها به اندازهی ویترین شیشهای نیست. هیچ شخصی حاضر نیست در داخل مغازه ای کم نور به خرید جواهرات مورد نظر خود بپردازد، زیرا مکان کم نور احساس ناامنی را در مشتری بوجود می آورد و در کنار اینکه نمی تواند دید خوبی بروی اجناس موجود در مغازه داشته باشد، از بالابردن بودجه خود برای خرید نمونه های بهتر و سنگین تر نیز هراسناک است. طراحی مغازه می تواند تاثیر خوبی روی فروش و موفقیت کسب و کار داشته باشد و یکی از مراحل مهم برای راه اندازی یک کسب و کار موفق نیز قلمداد می شود.

یکی از این نکات مهم، جنس شیشه و میزان استحکام آن است. شیشه به دلیل خاصیت درخشندگی که دارد، باعث پخش نور موجود در فضا شده و باعث افزایش میزان نور محیط خواهد شد. این نوع ویترینها با پایه های استیل و همچنین فریم های استیل ساخته شده و از نظر زیبایی نیز به دلیل تلفیق شیشه و استیل، بسیار شیک و مدن خواهند شد. یک دکوراسیون طلا فروشی شیک در خیابان بخشی از زیبایی شهر نیز به حساب می آید. از این رو یکی از گزینههای مناسب برای ویترنی مغازهها به حساب میآیند. بنابراین اگر می خواهید مغازه شما ظاهری متفاوت با سایر طلا فروشی ها داشته باشد، برای طراحی دکوراسیون داخلی آن علاوه بر ویترین شیشه ای از جعبه های شیشه ای نیز استفاده کنید. دکوراسیون داخلی مغازه شامل ویترین و قسمتهای داخلی مغازه میشود که اهمیت بسیار زیادی دارند زیرا تأثیر مستقیمی بر فروش شما و تعداد مشتریهایی که وارد مغازه شما میشوند دارند. طلا فروشی یک محل بسیار مهم در عرصه تجارت است.

در طراحی داخلی فروشگاه طلا و جواهر بحث امنیت و حفاظت دارای اهمیت بسیار زیادی است. یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که در استفاده از ویترین باید توجه داشته باشید آن است که به هیچ وجه طرح ویترین ها و چیدمان را یکنواخت و یکسان نسازید. به عنوان مثال در صورتی که از چندین ویترین یکسان در مغازه خود استفاده کنید، دکوراسیون خود را یکنواخت و مشتریان را دلزده و خسته خواهید کرد. ویترین فروشگاه را همواره تغییر دهید اجازه ندهید که یکنواخت باشد. یکی از ترفند های جلب توجه در طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی قرار دادن یک محصول شاخص در کانون ویترین و نورپردازی متمرکز بر روی آن است که جذابیت و درخشش آن را بسیار چشمگیر می کند. همان طور که میدانید، اکثر مشتریان طلافروشیها بانوان هستند که زیبایی بصری برای آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع همیشه بحث خرید محصولات مورد نیاز جهت دکوراسیون داخلی و یا ویترین طلافروشی یکی از دغدغههای اصلی طلافروشان بوده که دیگر با وجود مجموعه معتبری مانند رامادر امکان دسترسی به انواع محصولات که علاوه بر زیبایی و دکوراسیون حرفه ای باعث حفظ امنیت محصولات نیز می گردد به کاری بسیار راحت تبدیل شده است. از آنجا که خصلت وجود انسان حس رضایتمندی و ارزش است، پس این حس را با استفاده از چیدمان مبلمان راحت و زیبا در مشتریان خود ایجاد نمایید.

برا داشتن یک دوکوراسیون شیک و امروزی می توانید از متخصصین معماری و بازسازی در چیدانه کمک بگیرید. بدین ترتیب می توانید در جلب توجه مشتریان، موفق ظاهر شوید. برای اجرای طراحی دیزاین ویترین طلا فروشی نیاز به استفاده از یک سری کالاها وجود دارد و شرکت های زیادی در کشور وجود دارند که طراحی دیزاین ویترین را انجام می دهند و امروزه در کل جهان طلافروشی یکی از مهمترین مراکز تجاری به شمار می آید که اگر ویترین آن به صورت مناسبی طراحی شود باعث جلب مشتری بیشتری می گردد. این موارد مهمترین نکات مربوط به شیوه اصلی روشنایی و نورپردازی طلافروشی، فروشگاه جواهرات و نقره به شمار میروند.

به همین دلیل شیشه سکوریت بهترین نوع شیشه برای ویترین است و میتواند به راحتی طراحی داخلی طلا فروشی مدرن تمیز شود. با این که معیار اصلی در انتخاب یک رستوران کیفیت غذای آن است، اما مطمئنا هر چه رستوران نمایی شیک تر داشته باشد و مشتریان در آن احساس راحتی کنند، میتواند در نتیجهگیری آنان تأثیر گذار باشد. محیط رستورانها و هتلها جایی است که در آن افراد با یکدیگر ملاقات میکنند و هر چه که این محیط لوکس و مدرنتر باشد، احتمال بازگشت این مشتریان نیز بیشتر خواهد کرد. شاید ازنظر بسیاری از افراد زندگی در مجتمع مسکونی کاری دشوار باشد ولی میتوان مجتمعهای مسکونی با دکوراسیونهای موفق را در شهرهای مختلف مشاهده نمود که آرزوی هرکسی زندگی در این مکانهاست. در واقع شاید بتوان چنین نتیجه گرفت که صاحبان مغازه و کسب و کار بدون ویترین شیشه ای نمی توانند محصولات خود را به مشتریان عرضه کنند. یکی از ویژگی ها و مزیتهای اصلی ویترین شیشهای در مغازه و فروشگاه آن است که میتواند فروش را به میزان بسیار بالایی افزایش دهد. برای ساخت ویترین اغلب از شیشههای سکوریت استفاده میشود، چرا که هم مقاومت بالایی دارد و میتواند اجسام سنگین را نگه دارد و هم احتمال شکستن آن پایین است.

همچنین در نظر داشتن ارتفاع مناسب برای پیشخوان نیز نکته مهمی است که حین طراحی دکوراسیون داخلی جواهر فروشی باید به آن توجه داشت. طراحی داخلی این سری از ویترین ها با استفاده از چند سری متریال مهم مانند نورپردازی و استفاده از کالاهای مناسب برای جداسازی انجام می گیرد و تمام ایده هایی که توسط طراحان پیشنهاد می شود ساخته ذهن خلاق میباشد و روزانه مدلهای جدید تری برای این طراحی ها به وجود می آید. در حقیقت مغازه روزانه پذیرای تعداد بسیار زیادی مستری خواهد بود و این مشتریان با ویترینها تماس خواهند داشت. از این رو یکی از راهکارهای بسیار مناسب و عالی تبلیغات نمایش و در معرض دید قرار دادن محصولات است که در این بین ویترین ها و بوفه ها گزینه های بسیار ویژهای برای نمایش محصولات به بینندگان و مشتریان هستند.

با بررسی وضعیت قبلی مغازه و خیابان محل پروژه که راستای طلا فروشی ها است، طراحان دریافتند که ویترین ها علاوه بر عدم کیفیت مناسب جهت فضای ایستادن و تماشای مشتری، با محل عبور و مرور عابرین در پیاده رو تلاقی دارد بنابراین مبنای شروع طراحی، با بازبینی دکور ویترین های سنتی و عقب نشینی آن از جداره پیاده رو در نظرگرفته شد. شیشه یکی از بهترین متریال برای ساخت ویترین مغازه است چرا که با عبور و انعکاس نور از خود حس آرامش را به افراد القا خواهد کرد. برای طراحی لوگو جواهر سازی بهتر است از دو رنگ متضاد همچون طلایی و مشکی استفاده کنید تا حس تجمل و ارزشمندی را به بیننده انتقال داده و جزئیات لوگوی خود را نیز در معرض دید قرار دهید. پاکسازی این جواهرات از گرد و غبار و کثیفیها توسط اسپریهای مخصوص تاثیر زیادی در جلب مشتری دارد.

شما باید نقاط پراهمیت فروشگاه را شناخته و به خوبی روی دکوارسیون آن ها تمرکز کنید. سنگ یکی دیگر از متریال ها باارزش و مجلل شناخته شده است. از این رو شما میتوانید ویترینهای خود را دسته بندی کرده و با وجود متفاوت بودن در آنها تقارن ایجاد کنید. چراغهای جایگزین هالوژن اکووات کیفیت نور فوق العاده ای دارند و جواهرات شما زیر نور آنها جلوه خاصی پیدا میکنند. امروزه در بسیاری از ویترین های شیشهای مغازه، از چراغهای کوچکی نیز استفاده میشود که میتوانند جلا و درخشش بسیار زیادی به اجناس دهند و مشتریان را ترغیب به خرید آن جنس نمایند. این نوع که بیشتر در جواهر فروشیهای لوکس به کار میرود، میتواند نمای بسیار زیبایی به محصولات داخل ویترین ببخشد و مشتریان را نیز قادر خواهد ساخت تا به راحتی محصولات را بررسی کنند. این نوع ویترینها جلوهی بسیار زیبایی ایجاد میکنند و به دلیل شفافیت بالایی که دارند امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفتهاند. به عنوان مثال شیشه های رنگی لاکوبل هم از مقاومت بالایی در برابر ضربه و حرارت برخوردار هستند و هم میتوان آنها را در طیف رنگی متنوعی تهیه کرد. از این جهت رنگ در طراحی یک مغازه طلا فروشی از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید به آن کم توجهی کرد.

با توجه به این که این نوع از ویترین ها پایه ندارند، باید از نحوه قرارگیری و استحکام آن اطمینان حاصل کنید و اغلب وسایلی کوچک و سبک را بر روی آنها قرار دهید. از دیگر کاربردهای ویترین شیشهای، میتوان به استفاده از آنها برای طراحی رستورانها و لابی هتلها اشاره کرد. یکی دیگر از انواع ویترینهای شیشهای، ویترین شیشه ای کریستالی است که شیشههای آن از جنس کریستال میباشند. برای آن که بتوانید با استفاده از ویترین شیشهای، محصولات و کالای خود را در مغازه و یا فروشگاه معرفی نمایید، بهتر است تا چندین نکته مهم و کوتاه را در نظر داشته باشید تا هم جلوهی بیشتری به محیط ببخشید و هم افراد بیشتری را مجذوب ویترین خود نمایید. به گفته دکوراسیون پریسا فرزادی، برای انتخاب نورپردازی مناسب، مهمترین نکته توجه به ترکیب رنگی در طراحی داخلی است.

نصب دوربین مداربسته نباید به زیبایی و جذابیت مغازه آسیبی وارد کند. علاوه بر این در صورتی که از شیشههای رنگی به درستی نیز استفاده شود، جلوه بصری بسیار زیبایی ایجاد شده و موجب جلب توجه بیش از پیش مشتریان خواهد شد. این نوع از ویترین به تازگی تولید شده و کشورهای اروپایی چون ایتالیا، فرانسه و آلمان نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به همین جهت اکثر ویترین های شیشه ای با شیشه ۱۰ میل سکوریت تولید می شوند. با این وجود در صورت نصب دقیق و استفاده از بست های فلزی برای نصب آن روی دیوار، میتوان اطمینان داشت که به هیچ وجه خراب نخواهند شد. در ساخت این نوع از ویترینها ابتدا شیشه تراشیده یا کنده کاری شده و سپس بر روی هم نصب خواهد شد.