صدای جعلی موتور روی خودرو‌های برقی فراری

به تازگی حق اختراع «سیستم تقویت صدای موتور» ثبت شده که صدای موتور را بازتولید می‌کند. فراری کمی کند تر از دیگران به برقی کردن خودرو‌هایش روی آورده و انتظار می‌رود که خودرو‌های برقی تا سال 2030، چهل درصد از فروش جهانی برند را به خود اختصاص دهند.

مانند فراری، برند داج نیز از یک نوع سیستم اگزوز «فراتزونیک» برای تقویت صدا‌های خروجی از موتور برقی استفاده کرده و به تولید صدای یک موتور قوی می‌‌پردازد.

اگرچه پروژه برقی سازی نقش مهمی در برنامه‌های آتی فراری دارد اما صدا یک ویژگی اساسی در کاراکتر همه محصولات برند به شمار می‌رود. بدون وجود یک موتور هشت یا دوازده سیلندری، کار کمی پیچیده به نظر می‌رسد.

برند‌هایی نظیر کیا، بی ام دبلیو و پورشه در حال حاضر در جریان فرایند تولید خودرو‌های برقی در صددند تا یک سری صدا‌های رانندگی انتخابی مصنوعی را از طریق بلندگو‌های داخلی به گوش راننده و سرنشینان اتومبیل برسانند.

www.whichcar.com
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.


منبع: http://mbanews.ir/%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA/3268-Ferrari-patents-EV-engine-noise-for-electric-hypercar-in-2025.html

فراری قرار است بر روی اولین ابرخودروی برقی خود، به جای اگزوز موتور، صدای جعلی کار بگذارد. در واقع هدف از انجام این کار آن است تا با شنیدن صدای موتور‌های احتراقی، حس ناب رانندگی به رانندگان خودرو‌های برقی هدیه داده شود. این ابرخودروی برقی در سال 2025 عرضه خواهد گردید.

11/24
1401

صدای جعلی موتور روی خودرو‌های برقی فراری