شرکت‌های رکورددار استخدام در ایران

از دیگر بخش‌های قابل توجه این گزارش، تاثیر مدرک کارشناسی ارشد بر حقوق افراد است. بر اساس گزارش ایران‌تلنت مدرک تحصیلی در میزان حقوق افراد تاثیر گذاشته و در سال گذشته، در همه رده‌های سازمانی دریافتی افراد با مدرک کارشناسی‌ارشد، بیشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی بوده است. بیشترین میزان این تاثیر نیز در رده مدیر ارشد است؛ افراد دارای کارشناسی ارشد 15 درصد حقوق بیشتری نسبت به هم رده‌ای‌های خود با مدرک کارشناسی، دریافت کرده‌اند. 

درآمد متخصصان ایران بر اساس دلار

ایران تلنت در گزارش جامع «جذب و استخدام ایران»، نگاهی به حقوق و دستمزد متخصصان ایرانی در رشته‌های مختلف انداخته و میزان درآمد‌ افراد را با میزان افزایش قیمت دلار و تورم مقایسه کرده است. در واقع ایران تلنت با تبدیل میانگین دریافتی کارشناسان در سال‎های 1396 تا 1400 به دلار، از زاویه‌ای دیگر افزایش حقوق‌ها و قدرت خرید مردم را بررسی کرده است. نمودار میانگین دریافتی کارشناسان با در نظر گرفتن نرخ دلار به ما نشان می‎دهد دریافتی افراد در این رده سازمانی، از 621 دلار در سال 1396 به 213 دلار در سال 1400 رسیده است.

ایران تلنت منتشر کرد. 

تفاوت دریافتی در شرکت‌های دولتی، خصوصی

تاثیر مدرک کارشناسی ارشد بر حقوق

اسنپ، دیجی‌کالا و ایرانسل در صدر استخدام‌ها

شرکت‌های رکورددار استخدام در ایران

صنایعی که بیشترین حقوق را پرداخت کرده‌اند

در سال 96 یک مدیرمیانی به طور میانگین، ماهانه 891 دلار درآمد داشته که در سال 1400 این رقم به 345 دلار رسیده است. در سال 96 یک مدیرارشد به طور میانگین، ماهانه 1475 دلار درآمد داشته که در سال 1400 این رقم به 577 دلار رسیده است.  

در سال گذشته دریافتی افراد دارای تسلط بالا به زبان انگلیسی بیشتر از افرادی بوده که تسلطی به زبان انگلیسی نداشته‌اند. به طور متوسط شرکت‌ها در مشاغلی که نیاز به زبان انگلیسی دارند، 21 درصد حقوق بیشتری به کارکنان پرداخته‌اند. این اختلاف در رده مدیران ارشد، بیشتر بوده و به 26 درصد می‌رسد.


منبع: http://mbanews.ir/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1/3210-Companies-with-record-employment-in-Iran.html

ایران تلنت در گزارش «جذب و استخدام» ایران، بازار کار و استخدام ایران را از جوانب مختلف بررسی کرده است. 

داده‌های بخش حقوق و دستمزد این گزارش، بر اساس اطلاعات 47 هزار نفر از متخصصان که به صورت خوداظهاری گردآوری شده، به دست آمده است. بر اساس این گزارش در رده کارشناس، بانک‌ها با خالص پرداختی 8.8 میلیون تومان بیشترین میزان پرداخت حقوق را داشته‌اند. در رده مدیر میانی بیشتر پرداخت حقوق در شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مالی با 12.2 میلیون تومان بوده و در رده مدیر ارشد شرکت‌های فولاد و معدن با 23.7 میلیون تومان بیشترین حقوق را پرداخت کرده‌اند. 

تاثیر تسلط بر زبان‌انگیسی بر حقوق

در بخشی از این گزارش به تفاوت دریافتی در شرکت‌های دولتی، خصوصی و بین‌المللی پرداخته شده است. جالب اینجاست که در رده کارشناس، شرکت‌های دولتی و خصوصی با 5.9 میلیون تومان، میانگین پرداختی یکسانی در سال 1400 داشته‌اند و شرکت‌های بین‌المللی 42 درصد حقوق بیشتری به کارشناسان خود پرداخته‌اند:

به گزارش …، ایران تلنت در این گزارش شرکت‌ها با بیشترین میزان استخدام در سال گذشته را معرفی کرده است که بر این اساس به ترتیب گروه اسنپ، دیجی‌کالا و ایرانسل بیشترین آگهی استخدامی را داشته‌اند و بیشترین نیروی متخصص را جذب سازمان‌های خود کرده‌اند.