دکوراسیون رستوران ؛ ایدههایی برای دکور کلاسیک، سنتی و مدرن

به عنوان مثال در حال حاضر در رستوران دان که توسط جین جورجز در باهاما طراحی شده است شاهد خلاقیتهای جالبی در ایجاد سبک مبلمان هستیم. و با ایجاد خلاقیتهای دلنشین و راحت یک تجربه فراموش نشدنی را به ارمغان میآورند. به علاوه استقبال از این گونه فضاها توسط افراد میتواند منجر به خلاقیتهای بسیار بیشتری حتی در دکوراسیون داخلی کافهها یا رستورانهای بیرون بر در سالهای نزدیک شود. شک نداشته باشید این کار با استقبال زیادی روبرو خواهد شد. ریشه اصلی این چالش، رقابت شدید موجود در فضای کسب و کار رستوران در تبریز می باشد. انتخاب پرده تاثیر بسیار زیادی روی دکوراسیون محیط کار دارد. در واقع این رستوران ترکیبی از محل غذاخوری و فروشگاه بوده و کالاهای قابل فروش به عنوان بخشی از تزئینات دکوراسیون داخلی در قفسههای دیواری قرار گرفتهاند. تابلوهای قدیمی و نفیس که معمولا در دکوراسیون رستوران های سطح بالا پایتخت مشاهده نمی شود، بخشی از جذابیت های این غذاخوری لوکس تهران به شمار می رود. غذاهای عالی قاپو، اکثرا ایرانی است و میتوان طعم واقعی و لذیذ غذاهای ایرانی را در این غذاخوری ونک، تجربه کرد. از بام تهران تا دریاچه خلیج فارس (بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه)، از خیابان سی تیر (فود استریت ایران) تا برج میلاد (بلند ترین برج ایران)، از خیابان فرشته (گران ترین خیابان ایران) تا فیروزکوه (ییلاق خوش آب و هوای تهرانی ها)، همه و همه را میتوان از طریق هشتگ های تهرانگردی اینستاگرام بررسی کرد و با قابلیت های گردشگری و شکم گردی و طبیعت گردی و معماری و ساختار آن ها آشنا شد.

از آن جا که امروزه رستوران دارها و سرآشپزها برای کسب درآمد بیشتر در طول روز به ناچار با مشتریان بخش کافی شاپ و صبحانه مشغول هستند، شاهد ابتکارات جدیدتری در این بخشها هستیم. طراحی نمای داخلی ساختمان با آجر نما در فضاهایی مانند دانشگاه ها، کافی شاپ ها و رستوران ها، شرکت ها و ادارات می تواند خشک و یکنواخت بودن فضا را از بین برده و چشم نواز باشد. نگاه مستقیم مشتریان به نقاط روشن و چشم نواز رستوران است. البته فراموش نکنید که به تمامی این موارد بایستی استفاده از طراحی های چشم نواز جهت تزئین دکوراسیون داخلی و همچنین برخورد و رفتار مناسب پرسنل درویش را نیز اضافه کنیم که قطعا با همان مراجعه اول سبب حیرت و شگفتی شما خواهد شد. دکوراسیون رستوران عالی قاپو، اولین چیزی است که نظر مشتریان را به خود جلب میکند. اما باید بخاطر داشته باشید که هر چه طرح شما بیشتر به سمت شیشه های مدرن، فلز، رنگ های سرد، فرم های سلب و نورپردازی زیاد گرایش داشته باشد، کمتر حس گرسنگی را به مشتری ها القا میکند. آب، عنصری است که صدای جریان آن می تواند حس بسیار مطلوبی در سفره خانه ها ایجاد کند. بنابراین در قسمتی که در معرض دید مشتریان قرار دارد یک گالری هنری فضایی درست شده است که در حین صرف غذا حس بودن در موزه را به افراد منتقل میکند.

پرده ها در کنار طرح و سبکی که یک پنجره دارد، می توانند بر زیبایی ویژه پنجره ها بیفزایند استفاده از پرده هایی که با طرح و رنگ و چیدمان رستوران شما تناسب بیشتری داشته باشد، نیازمند رعایت یکسری نکات است. این رستوران در هتل داد یزد قرار دارد، که در یک بافت تاریخی و محیطی آرام و دلنشین قرار دارد. در سفرهخانههای سنتی نیز به معماری ایرانی توجه کرده و با توجه به عناصر آن محیطی سنتی ساخته میشود. اسم کافه کاوالی همیشه بین لیست کافه های لوکس و شیک تهران پیدا میشود. منوی کاوالی یک منوی کامل است که در آن هر نوع خوراکی پیدا میشود. تکنولوژی در سالهای آینده بیش از هر چیز تحت تاثیر طراحی نوری قرار خواهد گرفت به گونه ای که کنترل کامل نور را در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد داد. در آینده ای نه چندان دور اشکال هندسی جالب و مدرن چوبی و برنجی جایگزین آویزهای خسته کننده و نورهای صنعتی قدیمی خواهند شد.

از جمله ابتکارات جالب دیگری که به احتمال زیاد در آینده شاهد بیشتر فراگیر شدن آن خواهیم بود، تجربه صرف غذا در محیطی جدید مانند موزه است که به تازگی در برخی رستورانهای درجه ۱ در اختیار مشتریان قرار داده شده است. از سلطنت شاهات قاجار در کاخ گلستان (تنها اثر جهانی ایران در میراث یونسکو) تا کودتای ۲۸ مرداد و انقلاب سال ۱۳۵۷ تا تبدیل شدن تهران به یکی از شهرهای مدرن و پر جمعیت قاره آسیا. طراحی رستوران در تبریز در مرحله طراحی داخلی و با انتخاب طرح و رنگ مناسب هر دیوار می توان تبدیل به پروژه ای موفق شود. دلیل این امر ذائقه بسیار خاص مردم تبریز در انتخاب و اعتماد به یک برند غذایی و همچنین وجود برندهای معتبر با انواع فضاسازی در این شهر می باشد که فضا را برای جلب رضایت مشتریان در تبریز را به امری بسیار خطیر و حساس تبدیل می کند.

البته غذاهای تاج محل شاید به مذاق بعضی ها خوش نیاید و البته سطح قیمت هایش! در کل خیلی خوش گذشت و رستوران چینی خوبی بود. رنگ های دکوراسیون یک رستوران مدرن به طور معمول خنثی اند. در دکوراسیون باغ رستوران وجود تخت و آلاچیق از مهمترین اجزای آن است. استفاده از یک سیستم نورپردازی مناسب و حرفه ای می تواند فضای رستوران را بسیار تحت تاثیر قرار دهد و مشتری چیزی جز غذا خوردن در یک محیط جذاب و آرام نمی خواهد، در واقع می توان گفت نورپردازی یکی از مهمترین اصول دکور رستوران کوچک می باشد و برای هر سبکی باید به بهترین شکل رعایت و اجرا شود. برای ساخت آبنما در محوطه باید به چند نکته دقت داشته باشید، برای نصب آبنما بهتر است آن را در زیر درخت اجرا نکنید چرا که ممکن است برگ درختان باعث آلودگی آب شود و به هنگام پمپاژ کردن آب، پمپ دچار مشکل شود.

بنابراین طراحی داخلی این گونه رستورانها باید به گونه ای باشد که امکانات و شرایط سرویس دهی در صبح و شب را به یک میزان در اختیار مالکین رستورانها قرار دهد. و امکانات بیشتری برای تغییر شدت و درجه رنگ نور در ایجاد محیطی گرم در اختیار رستورانها قرار میدهند. به همین خاطر در این متن به همراه توضیحات مفید عکسهای زیبایی را برای ایده گرفتن به شما مخاطبین عزیز ارائه کردهایم تا بتوانید مشتریان بیشتری را به سمت رستوران خود جذب کنید. رستوران بال و هاروست در ریتز کارلتون اورلندو هم در حالی که صبحها سرویس صبحانه بوفه ارائه میدهد، شبها به یک بار معمولی تبدیل میشود. با باز شدن درهای مخفی اجازه ورود نور آفتاب در طول روز به فضای داخلی برای ارائه سرویس های روزانه داده میشود. منوی غذایی این رستوران خاص و متفاوت طراحی شده؛ به طوری که انواع غذاها و نوشیدنیهای سنتی ایرانی با نامهایی خاص در آن مشاهده میشود. رستوران Kompaniya چهارمین پروژه ای است که توسط استودیو DA در منطقه Moskovski در سن پترزبورگ برای Aleksei Krylov و Aleksandr Prokofev که افرادی سرشناس در این شهر هستند، طراحی کرده است.

یک نوع نون هندی هم برامون آوردن که بسیار طعم خوبی داشت با مشورت گارسون غذاهای زیر رو شفارش دادیم بریانی ، تاتون ، برنج کاری، یک نوع خورشت که توش مرغ بود و مخلوط کباب به اسم سیزلر باید بگم که فوق العاده خوشمزه بود… فوق العاده رفتار پرسنل هم خیلی عالی بود هزینه ۳ نفر هم ۱۰۰ هزار تومان شد که نسبت به محیط و برخورد پرسنل و غذای عالی هندی واقعا ارزشش رو داشت. فوق العاده استقبال کردن محیط فوق العاده زیبایی بود و کپی شنگول مارو اونجا دیدیم که عکس شنگول خودمون رو هم گذاشتم تو آلبوم سه نوع سوپ برامون آوردن، سوپ گوجه، سوپ مرغ، سوپ کاری هر ۳ سوپ بسیار خوشمزه ای بود ولی بسیار تند. همچنین علاوه بر کفپوش های چوبی تیره، عناصر تزیینی و تابلوهای فوق العاده زیبا روی دیوارها وجود دارند. این مسیر حدود 13.7 کیلومتر مسافت داشته و طولانی ترین مسیر برای رفتن به رستوران شب نشین اصفهان است.علاقمندانی که قصد رزرو میز در رستوران شب نشین را دارند می توانند از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه به سایت رستوران و قسمت سیستم رزرواسیون، اقدام نمایند. این رستوران نیز از جمله رستوران های مطرح در زمینه طراحی داخلی به سبک جدید به شمار می رود و امروزه طرفداران بسیاری دارد.

امروزه رستورانهای درجه یک دنیا با طراحیهای خاص و منحصر به فرد در فضای داخلی رستوران به مشتریان خود اجازه غوطه ور شدن و صرف غذا در یک محیط جدید و جو صمیمی و به دور از فضای شلوغ شهری میدهند. بنابراین شکی نیست که در آینده ای نه چندان دور شاهد طراحیهای بیشتر این سبک در فضاهای داخلی رستورانهای دیگر دکوراسیون داخلی رستوران سنتی هم باشیم. چراغهای خلاقانه و مدرنی که در هیتوشی کوریاما نصب شده اند نیز از ابتکارات دیگر سبک مدرن هستند که نظرها را به خود جلب کرده اند. اما برای ایجاد یک طراحی منحصر به فرد از کافه رستوران، شما باید از قوه ی تخیل استفاده کنید، و همچنین به همه چیز نگاه خلاقانه داشته باشید. این سوالات صرفا چند پیشنهاد برای شفاف کردن برای تفکر خلاقانه هستند. مستر تستر رفتنن به تاج محل رو شدیدا پیشنهاد میکنه.

در واقع در منطقه ونک، کافه و رستوران های معروف و لاکچری بسیاری در دسترس تهران گردها بوده که کافه پاریس، رستوران هتل هما و رستوران عالی قاپو، از جمله غذا خوری های معروف بین المللی آن است. تهران را میتوان به صورت لحظه ای از طریق هشتگ تهران یا لوکیشن تهران در اینستاگرام بررسی کرد که ظرف ۴ سال اخیر، میلیون ها عکس توسط تهران گردهای ایرانی و بین المللی روی این ۲ لینک به اشتراک گذاشته شده است و شما میتوانید به صورت لحظه ای، تهران را از لنز دوربین گردشگران داخلی و بین المللی مشاهده کنید و با رویدادها و اتفاقاتی که در این کلان شهر عجیب می گذرد، آشنا شوید. اما طبق بررسی هایی که بر روی نوشته های تهران گردهای تریپ ادوایزر و لونلی پلنت کرده ایم، تهران، شهری دیدنی و جذاب با ظرفیت های هیجان انگیز برای میلیون ها گردشگری است که ورودشان به ایران، از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی بوده که در چند سال اخیر، بدون ویزا (VISA ON ARRIVAL) به کشور سفر می کنند. مالکین رستورانها توسط نورهای قابل کنترل و نرم افزارهای مختلف کنترل نور قادر خواهند بود کنترل نور تک تک فضاها را به صورت جداگانه در دست بگیرند و در هر لحظه که اراده کنند هر قسمت را خاموش یا روشن کنند و یا حتی شدت و رنگ نورها را هم کنترل کنند.

علاوه بر جنبه زیبایی ، پرده ها سلیقه و علاقه شما را نیز به مشتریان نشان می دهند. ایده ای است که نشان می دهد رنگ قرمز و زرد هنگامی که میخواهید اشتهای مشتری را تحریک کنید موثرترین رنگ است.به همین دلیل بسیاری از فست فود های زنجیره ای مثل مک دونالد و کی اف سی از تن رنگی قرمز و زرد استفاده کرده اند. درواقع پرده ها و رنگ ها و طرح های آنها روحیه و حال و هوای خاص رستوران شما را به مشتری نشان می دهد. در رستوران ها هدف این است که مشتری مدت زمان بیشتری را در محل حضور داشته و با آرامش غذا بخورد.