تاریخچه آسانسور و انواع آن آسانسور,شرکت آسانسور افلاک مهر

فلکه‌های هرزگرد در دو نوع ثانویه و انحرافی در قسمت‌های مختلف موتور بکار گرفته می‌شوند. مقاومت و طراحی استاندارد دو ویژگی بارز فلکه هرزگرد است که هنگام تولید به آن توجه ویژه می‌شود. چنانچه فلکه مستقیما با محور متصل به موتور در ارتباط باشد با موتور گیرلس آسانسور مواجهیم. در این نوع از موتور ها لرزش کابین بسیار کم تر از موتور های نوع دیگر احساس می شود. حرکت کابین در انواع آسانسور که از موتور گیرلس استفاده می کنند، بسیار نرم و روان است. با توجه به این که قیمت این نوع موتور بسیار گران تر از موتور های گیربکس دار است(تقریبا دو برابر) افراد زیادی مایل به تهیه این موتور ها در اولین نظر نخواهند بود.

تولید انبوه و صنعتی شدن آسانسور در جهان با اختراع اوتیس و همچین الکتریکی شدن موتورهای آسانسور در حدود 150 سال قبل صورت گرفت و شرکت‌های اوتیس شیندلر اولین کسانی بودند که تولید آسانسور را به‌صورت صنعتی شروع کردند. اما صنعتی شدن آسانسور در ایران در حدود 80 سال پیش و با رونق گرفتن ساخت‌وساز در زمان پهلوی اول و با نصب آسانسور در ساختمان‌های اطرف میدان سپه، باشگاه افسران و صورت گرفت. این آسانسورها توسط کارشناسان خارجی و به کمک اولین نسل از متخصصین ایرانی راه‌اندازی شدند. اینگونه با حرکت کابین رو به بالا قاب وزنه رو به پایین حرکت مینماید و این امر باعث کمک به حرکت راحت تر و سبک تر کابین میشود.

نصب آسانسور نیاز به ایجاد چاه یا قرار دادن موتور خانه برروی پشت بام ندارد همچنین برای نصب این آسانسورها ، از برق تک ‌فاز استفاده می‌شود که خطر برق گرفتگی را بسیار پایین می‌آورد. این نوع آسانسور افراد به صورت محدود به طور مثال تک نفره یا حداکثر 2 الی 3 نفر استفاده کنند زیر تحمل وزن این نوع آسانسور 220 کیلوگرم می باشد. آسانسور هوشمند یکی از سیستم های آسانسور به شمار می رود که با پیشرفت در دانش و فناوری طراحی و ساخته شده است. در این نوع از آسانسورها دستگاهی تعبیه شده است که فرد بدون آن که شاسی را لمس کند، با استفاده از یک کارت هوشمند، به طبقه مورد نظر جابجا می شود.

  • در سیستم تعلیق دو به یک فشار روی موتور بسیار کمتر است به طوری که در پروژه هایی با توقف های مساوی و ظرفیت مساوی میتوان با تغییر سیستم تعلیق یک به یک به دو به یک از موتور با توان بسیار پایین تری استفاده کرد.
  • در سال 1846 آسانسور هیدرولیکی به وسیله ی مردی به اسم سر ویلیام مرجع آرمسترانگ اختراع گشت.
  • رایج‌ترین نوع دکمه اضطراری آسانسور از نوع کلیدهای قارچی شکل است که به شکل یک کلید بزرگ زرد رنگ است و شستی قرمز رنگی بر روی ان قرار گرفته است.
  • انرژی که شما در این فرآیند صرف می‌کنید، اغلب به انرژی پتانسیل تبدیل می‌شود، بنابراین بالا رفتن از پله‌ها باعث افزایش انرژی پتانسیل و پایین آمدن از پله‌ها باعث کاهش انرژی پتانسیل شما می‌شود.

امروزه شرکت ها و برندهای بسیار زیادی را می توانید مشاهده کنید که هر یک از آنها به دنبال ساخت و طراحی بهترین انواع این محصولات هستند. شما نیز می توانید با توجه به تعداد طبقات ساختمان خود و بودجه ای که در اختیار دارید، یکی از مناسب ترین و بهترین این تجهیزات را تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهید. با گسترش پیدا کردن شهر ها و پیشرفت صنعت ساختمان سازی، انسان برای جابجایی راحت تر میان طبقات ساختمان ها، به آسانسور نیاز دارد.

فروشگاه رایاآسانسور | خرید انواع قطعات آسانسور ⋆ موتور آسانسور ⋆ درب آسانسور ⋆ کابین

اما بر اساس معیار نحوه تولید و انتقال نیرو، می توان آسانسورها را به چهار نوع کششی، هیدرولیک، مغناطیسی و هیبریدی تقسیم کرد. و همچنین انواع پله برقی، پیاده روهای متحرک و ماشین برهای صنعتی همواره مطابق با استانداردهای مطرح و روز دنیا EN81 و EN115 بوده و با گارانتی 18 ماه و 15 سال خدمات پس از فروش مفتخر به خدمت گزاری می باشد. لاستیک زیر موتور، لاستیکی نرم و مسطح تهیه شده از الیاف منعطف و محکم است که به کمک پیچ‌های مخصوص در زیر موتور نصب می‌شود. این لاستیک‌ها از عناصر ضروری و مهم موتور آسانسور محسوب می شوند که لرزش موتور را به حداقل می‌رسانند.

داده های فنی ما اندازه چاه آسانسور، نقشه کشی آسانسور و مشخصات آسانسور را برای اجرای هرچه بهتر ارائه می دهد. با توجه به توسعه صنعت ساختمان و همچنین گستردگی صنایع وابسته به آن در 4دهه گذشته، می توان اهمیت این صنعت را در ساختار صنایع و اقتصاد ایران به خوبی لمس کرد. مقدمه در دنیای بالابر ها و آسانسور ها می توان شستی را به عنوان یکی از مهم ترین اجزای به…

به یقین در این راستا کسانی موفق و سربلند خواهند بود، که بتوانند به خوبی از این فرصت در راستای جلب رضایت خداوند و خدمت صادقانه و موثر به مردم نهایت استفاده را ببرند. برای برقراری ارتباط با تیم تعمیرات لطفا از شماره تماس های مربوطه در سایت استفاده فرمایید. برای استعلام قیمت لوازم جانبی به صورت به روز می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

موتور گیربکسی آسانسور

تاریخچه آسانسور و انواع آن آسانسور,شرکت آسانسور افلاک مهر