بهترین و سریعترین درمان های خانگی انواع سردرد

به‌دلیل اینکه این نوع سردردها به‌طور معمول به‌صورت گروهی اتفاق میفتند، به آن‌ها سردردهای خوشه‌ای می‌گویند. در واقع ممکن است آن‌ها را یک تا سه‌بار در روز در طول یک دوره‌ی خوشه‌ای که احتمالا ۲ هفته تا ۳ ماه طول می‌کشد، تجربه کنید. هر حمله‌ی سردرد ۱۵ دقیقه تا ۳ ساعت خواهد بود و می‌توانند شما را از خواب بیدار کنند. سردردها ممکن است برای ماه‌ها یا سال‌ها به‌طور کامل ناپدید شوند و بعدها مجدد عود کنند. همچنین مردان سه تا چهار برابر بیشتر از زنان به آن مبتلا می‌شوند. بدن بعضی از افراد نمی‌تواند به‌درستی هیستامین را دفع کند، چون عملکرد آنزیم‌هایی که مسؤول تجزیه‌ی آن هستند، دچار اختلال است.

امید است با پیشرفت هر چه بیشتر در تولید محتوای غنی‌تر بتوانیم سهم افزون‌تری در یاری‌رسانی به مخاطبان حوزه‌های مورد نظر داشته باشیم. در این نوشتار سعی کردیم مطالبی را پیرامون درمان سردرد شدید بیان کنیم. یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که مصرف 500 میلی‌گرم اکسید منیزیم دو بار در روز به مدت 8 هفته به اندازه داروی والپروات سدیم برای پیشگیری از میگرن و بدون عوارض جانبی قابل توجه موثر است. محققان دریافتند که 40درصد از افراد گروه لیدوکائین و روغن نعناع بهبود قابل توجهی را در علائم خود تجربه کردند، در حالی که تنها 4.9درصد از افراد در گروه دارونما بهبود یافتند.

خیلی زیاد خوابیدن و یا کم‌خوابی عامل بروز بسیاری از اختلالات جسمانی و روانی است. نداشتن سبک زندگی مناسب و متعاقباً بی‌نظمی در امور روزانه تنش عصبی را دوچندان می‌کند. همچنین برخوردار بودن از برنامه غذایی منظم، سبب ثبات در سطح قند و فشارخون می‌شود و در کاهش اختلالات عصبی مؤثر است.

در نهایت مشاهده شد که ۹۲ حمله‌ی سردرد از مجموع ۱۲۹ حمله‌ی گزارش‌شده به این روش جواب مثبت دادند. معمولا زمانی که خانم‌ها در بارداری دچار سردرد می‌شوند علائمی مانند حالت تهوع و استفراغ را تجربه خواهند کرد. این نوع سردردها می‌تواند به‌دلایل مختلفی از جمله تغییر سطح هورمون، گرفتگی و آبریزش بینی در اوایل بارداری، گرسنگی و سطح قند خون پایین و… ایجاد شود.

هیستامین یک ماده‌ی شیمیایی است که به‌طور طبیعی در بدن یافت می‌شود و در سیستم ایمنی، سیستم عصبی و دستگاه گوارش نقش دارد‌. مطالعات نشان می‌دهند که مصرف هیستامین ممکن است در افرادی که به این ترکیب حساسیت دارند، منجر به میگرن شود. هر دوی این مدل سردرد ها قابل درمان می‌باشند و شما با چند راهکار ساده می‌توانید درد خود را آرام کنید، اما لازم است که در ابتدا علت پشت آن ها مشخص شود. سردرد عارضه ای می‌باشد که همه ما با آن آشنا هستیم و هر مرتبه در قسمت متفاوتی از سرمان آن را احساس کرده‌ایم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار