بنرهای تبلیغاتی به گوشیهای سامسونگ میآیند؟

بنابراین در فروش برند یک لباس، توصیه نامه میتواند در قالب یک عکس از استایل تیشرت یا پیراهن باشد. ما در هر مرحله سفر خریدار (buyer’s journey) به شما توصیه میکنیم به این موارد توجه کنید. رویدادهای متناسب با مناسبهایی نظیر شروع مدارس یا عید نوروز، از جمله شاخصترین موارد بازاریابی رویدادی است. اغلب رسانهها یا شبکههای خبری از این نرم افزار استفاده میکنند. استفاده از نرمافزارهای ارتباط با مشتریان (CRM) در آن زمان بین کسبوکارها رواج یافت تا شرکتها راحتتر بتوانند ارتباط خود با مشتریان را مدیریت کنند. بازاریابی فرایندی است که در آن کسبوکارها برای مشتریان خود نسبت به محصولات و خدماتشان علاقه ایجاد میکنند. مشخصه اصلی بازاریابی آنلاین این است که برای کار به یک اتصال اینترنتی زنده نیاز دارد. بازاریابی دیجیتال شامل شناسایی مخاطبان شما و ایجاد محتوای آنلاین با ارزش هست که همانطور که گفتم امروزه در دیگر مسائل مربوط به تجربه کاربری و افزایش فروش نیز فعالیت دارد.

ولی چگونه این کار را با استراتژی های بازاریابی غیردیجیتال سایت fieldmarketing میتواند انجام داد؟ توصیه نامه (Testimonials): چنانچه مطالعه موردی مناسب کسب و کار شما نیست، میتوانید یک توصیه نامه کوتاه در وب سایت خود قرار دهید. برندهای بیزینس به مشتری بر این باورند که توصیه نامه قید و شرطی ندارد. یاد گرفتن مهارتهای بازاریابی دیجیتال و کارکردن با هر یک از این ابزارها از وظایف یک دیجیتال مارکتر است. بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی در واقع زیر مجموعه ای از بازاریابی دیجیتال است. در صورتی که بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین منحصر به روش های بازاریابی و تبلیغاتی است که به صورت آنلاین به اینترنت متصل می باشند. اگر شما صاحب یک وب سایت باشید یا در زمینه تبلیغات اینترنتی فعالیت میکنید، حتماً با دیجیتال مارکتینگ آشنا هستید. در این مقاله میخواهیم با شما دربارهی چگونگی سوق دادن کسبوکارتان به سمت بازاریابی اینترنتی صحبت کنیم. دستهبندی ایمیلها و قرار دادن پروفایلهای مشابه در یک گروه دسترسی را برای شما آسان میکند. دانستن تفاوت این دو عبارت فوق به شما در شکل دادن به استراتژی کل بازاریابی و تبلیغات کمک کند. بازاریابی با موتورهای جستجو، بازاریابی با شبکههای اجتماعی، بازاریابی محتوا، ویدیو مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی و تبلیغات بنری از برخی روشهای پرکاربرد بازاریابی اینترنتی به شمار میروند.

میتوانید کمپین ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنید و به مشتریان هدف، با برنامه، پیام بفرستید. در واقع بازاریابی دیجیتال برای موفقیت در بازاریابی سنتی و انتقال از تبلیغات کاغذی و روزنامه ای به کمپین های فیس بوک و تبلیغات کلیکی (PPC) بدست آمده است. تا زمانی که فناوری در حال پیشرفت است ، بازاریابی دیجیتال نیز توسعه و ادامه خواهد یافت. دسترسی ارزان و آسان به پلتفرمهای موجود در بازاریابی دیجیتال، فضای رقابتی را برابر کرده است. از این رو موتورهای جست و جو رقابتی را بین سایت ها به وجود آورده اند . بازاریابی محتوا علاوه بر توجه کاربر میتواند باعث بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو شده و سایت شما را به افراد بسیاری معرفی کند. در بازاریابی حضوری، بازاریاب باید اجازه دهد مخاطب اول صحبت کند، سپس بعد از شناخت کامل نیازهای او، خدمات و محصولات خود را معرفی کند. یعنی بعد از اینکه محتوای حرفه ای برای سایتتان تولید کردید باید آن را سئو کنید. 3- آخرین مرحله سئو خارجی است. بازاریابی قلب کسبوکار شما است.

«تبلیغات همسان» (Native Advertising) به گونهای از تبلیغات گفته میشود که قالب آن، کاملا با قالب اصلی محتوای سایت یکسان باشد. بنابراین هنگامی که فردی محتوای شرکت شما را به اشتراک می­گذارد، شانس دیده شدن شما در شبکههای اجتماعی بیشتر میشود. ما در این مطلب، ابتدا شما را با تاریخچه دیجیتال مارکتینگ آشنا کردیم و پس از آن با تعریفی از بازاریابی دیجیتال و مثالهایی، بیان کردیم چه ابزارها و روشهایی در حال حاضر در دنیای Digital Marketing استفاده میشود. با گسترش استفاده از تلفنهای هوشمند و همچنین افزایش میزان زمان آنلاین بودن کاربران، دسترسی به اطلاعات و محتوا راحتتر شده و از طرف دیگر رقابت بین آژانسهای دیجیتال مارکتینگ بیشتر شده است. در گذشته هزینه برای ویدیو مارکتینگ یک چالش جدی محسوب میشد، هزینه ی تجهیزات، هزینه ی ویرایش نرم افزار و از دید کاربر نهایی هزینه ی اینترنت مصرف شده برای مشاهده آنلاین ویدیو. برای اینکار که در واقع بازاریابی محسوب می شود از دستگاه های دیجیتال (سرویس های ارسال پیامک انبوه و دستگاه تلفن همراه مشتری) استفاده کرده اید. بنابراین نوعی از بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. تولید مشتری راغب مفهومی است که به نوعی دربرابر بازاریابی سنتی قرار میگیرد.

یک راه دیگر برای جمعآوری دادههای مشتری استفاده از ابزارهای اینترنتی و یا نرمافزارهای ردیابی است. به همین دلیل نیازمند استفاده از یکی از انواع بازاریابی به عنوان بازاریابی همزمان یا به عبارت دیگر تعدیلی هستیم. اگر از عکس در شبکههای اجتماعی استفاده میکنید، همیشه کسانی که از موبایل استفاده میکنند را در نظر بگیرید. البته در کنار اینها بهتر است خودتان هم اصول این کار را یاد بگیرید زیرا اگر اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید، می توانید بر چگونگی کار این آژانس های تولید محتوا نظارت دقیق تری داشته باشید. اما با شرکت در دورههای معتبر «آموزش دیجیتال مارکتینگ» شما میتوانید علاوه بر صرفهجویی در وقت خود، طبق یک برنامهٔ آموزشی مشخص با سرفصل های تعیین شده از قبل، سریعتر و راحتتر مهارتها و ابزارهای بازاریابی دیجیتال را فرا بگیرید و به یک دیجیتال مارکتر تبدیل شوید. همچنین میرزاخانی از طراحی برنامه آموزشی یکساله بانکداری دیجیتال از سوی معاونت برنامهریزی اداره کل آموزش خبر داد و عنوان کرد این برنامه آموزشی در هفت ماژول مختلف پیشبینیشده است و در آینده نزدیک جزئیات تفصیلی برنامه اعلام خواهد شد. تیم بازاریابی ما، با داشتن افراد متخصص در تمامی کانال های بازاریابی دیجیتال، کسب و کار شما را در دنیای دیجیتال امروز همراهی میکند.

کسبوکار تو به چه محتوایی نیاز داره؟ به عنوان یک کسبوکار کوچک، شما هم به همان میزان به موبایلها و کامپیوترهای کاربران دسترسی دارید که یک شرکت چند میلیاردی دسترسی خواهد داشت. اگر شرکت شما اپلیکیشن موبایل دارد، کاربران میتوانند با برند شما آشنا شوند یا از تولیدات شما خرید کنند. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال نیز شاخهای از بازاریابی در راستای همین پیداکردن مشتریان جدید و حفظ آنها است. موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با برگزاری دورهٔ «آموزش دیجیتال مارکتینگ» میتواند مسیر شما را برای یادگیری هموارتر کند. در آخر نیز از مزایا و روشهای یادگیری دیجیتال مارکتینگ سخن گفتیم. اصطلاح دیجیتال مارکتینگ تقریبا از سه دههٔ پیش به عنوان زیر مجموعه ای از مدیریت بازاریابی و همچنین مدیریت تبلیغات مطرح شده است.

یکی از بهترین مزایای دیجیتال مارکتینگ گزارش گیری و آنالیز نتایج گزارش در طول مسیر بازاریابی است که این موضوع به ما کمک میکند اگر نتایج لازم را به دست نیاوردیم ، شروع به بهبود و بهینهسازی روشهای خود کنیم؛ درست برعکس بازاریابی سنتی که شما پس از صرف هزینه دیگر امکان اصلاح نخواهید داشت. هزینهٔ تبلیغات تلویزیونی یا حتی رادیویی بسیار زیاد است، اما شما با صرف هزینهٔ کمتر از طریق ابزارهای دیجیتال، میتوانید پیام خود را به مخاطب برسانید. با این وجود بسیاری از برندها از مشتریان هدف خود آگاهی نداشته و برای پیدا کرد راهحل نیازهای آنان به اندازه کافی وقت صرف نمیکند. استفاده از نرم افزارهای Research reports و new data for your industry در تجارت شما، مناسب مرحله آگاهی هستند.

مشتریان میتوانستند با استفاده از این ابزار دیجیتال، به صورت مجازی رانندگی در ماشین را تجربه کنند. اگر از هر گونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ استفاده میکنید، باید بدانید که تغییر محتوا در قالب دستگاه موبایل، اهمیت فراوانی دارد. مبلغی است که مشتری برای بدست آوردن کالایی باید بپردازد. قیمت محصول اساساً مبلغی است که مشتری برای استفاده از آن حاضر به پرداخت است. از تکنیک کال تو اکشن استفاده کنید و از مشترکین خبرنامه ی خود بخواهید تا خبرنامه ی شما را به دوستانی که ممکن است آن را دوست داشته باشند، بفرستند. بنابراین استفاده از تبلیغات کلیکی (PPC) یک نوع بازاریابی آنلاین یا اینترنتی است. افرادی که از طریق کامپیوتر به اینترنت دسترسی دارند، باید به همان اندازه افرادی که از موبایل استفاده میکنند، با شرکت آنلاین شما آشنا شوند. برای مثال اگر میخواهید در تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) گوگل قرار گیرید، باید با شرکتهای مشابه تولیداتتان رقابت کنید. در مثالی دیگر: هنگامی که شما میخواهید یک کمپین پیامکی ایجاد کنید و از طریق آن برای مشتریان و مخاطبان، پیام های تبلیغاتی ارسال کنید.

ارسال ایمیل انبوه از طریق روش اول بسیار ساده اما پر هزینه است. به زبانی ساده دیجیتال مارکتینگ شامل استفاده از کلیه ظرفیت دستگاه های دیجیتال ( تلویزیون،موبایل،رادیو،بیلبورد و…)، سیستم عامل ها، شبکه های اجتماعی (صرف نظر از اینکه آنها آنلاین هستند یا آفلاین) میشود. بازاریابی محتوا از داستان گویی و به اشتراک گذاری اطلاعات برای افزایش آگاهی از برند استفاده می شود. اگر زمان خود را صرف آگاهی و درک پرسونای خریدار و شناخت نیازهای مخاطبانتان کردید و روی تولید محتوای آنلاین با کیفیت به منظور جذب مخاطب متمرکز شدید، بنابراین شاهد نتیجه قدرتمندی در نخستین شش ماه اول کارتان خواهید شد. این ها بخشی از مزایای بازاریابی آنلاین است.

فضای مجازی نوعی ارتباط بیواسطة دوسویه با قابلیتهای ذخیرهسازی بازاریابی مجدد را برای پاسخگویی به دنبال دارد (باقری، 2004). پژوهشهای اندکی به بحث رابطة بین تواناییهای بازاریابی اینترنتی بر عملکرد (مشتری، بازار و مالی) پرداخته است. میزان مبلغ پرداختی به تعداد بازدید مورد نظر شما بستگی دارد تا با این روش نتیجه دلخواه را از طریق تبلیغات دریافت کنید. پلتفرم ها و نرم افزارهای بازاریابی دیجیتال به شکل خودکار، تعداد گفتگوهای مسلوبی را که دریافت میکنید ردیابی میکنند، چه آنها ایمیل باشند، چه بازدید کنندگانی که از صفحه اصلی تان بازدید میکنند و چه خریدهای مستقیم. چگونه بدون ردیابی اتوماتیک تمام اطلاعات را جمع آوری میکنید؟

مهمترین اصل یک کسب و کار فروش آن است. با دیجیتال مارکتینگ تمام این اطلاعات از قبل کف دست شما قرار گرفته است. به این ترتیب ، بازاریابی دیجیتال می تواند مانند یک چتر بسیاری از تکنیک های بازاریابی را در زیر مجموعه خود پوشش دهد. این آژانسها مانند یکتانت و کلیک یاب، تبلیغات شما را با توجه به موضوع و میزان هزینه که کردهاید در سایتهای طرف قرارداد نمایش میدهند. بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ، نوعی از بازاریابی محصولات یا خدمات است که با استفاده از فناوریهای دیجیتال و عمدتاً در اینترنت، از جمله تلفنهای همراه و دیگر صفحات نمایش مثل کامپیوتر و هر رسانه دیجیتال دیگر انجام میشود.

دیجیتال مارکتینگ (Digital marketing) یا بازاریابی اینترنتی (Internet marketing) دو اصطلاح پرکاربرد این روزها در کسب و کارهای مجازی می باشند. پیش از آنکه بتوانید نیاز یا مشکل مشتری را شناسایی کنید باید هدف یا مشتریان نوعیتان را مشخص کنید. این آمار نشان میدهد که شما باید تبلیغات دیجیتال، صفحات وب سایت، تصاویر شبکههای اجتماعی و دیگر ابزاهای دیجیتال مربوط به تلفن همراه را بهبود ببخشید. راههای بسیاری به منظور بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ برای کاربرانی که از تلفن همراه استفاده میکنند وجود دارد. در تکنیک بازاریابی برونگرا ( outbound) میتوانید از تبلیغات آنلاین و فروش از طریق لیست ایمیل­ها استفاده کنید. در یادگیری به صورت خودآموز، شما با صرف هزینهٔ کمتر – حتی رایگان – میتوانید با دانش بازاریابی دیجیتال آشنا شوید و مهارتها را نیز از طریق فضای آنلاین بیاموزید، اما عیب این راه این است که شما فرصت زیادی را از دست خواهید داد؛ به اضافهٔ اینکه به علت گستردگی، ممکن است به صورت یکپارچه و با طی یک مسیر مشخص مطالب را به طور صحیح فرا نگیرید. همان طور که میبینید، در همهٔ مثالهای بالا، از ابزارهای دیجیتال برای بازاریابی استفاده شده است و این همان مفهوم دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده است.