بلاک دسترسی به دیتا پیش از تعمیر گوشی

www.gsmarena.comحتما برای شما هم پیش آمده که پیش از مراجعه به تعمیرکار برای تعمیر گوشی خود نگران دسترسی دیگران به داده های اطلاعاتی خود باشید. سامسونگ به تازگی در قالب یک ابتکار جدید حالت «Maintenance» را در گوشی‌های هوشمند جدید خود و در سطح بین المللی عرضه کرده است. این قابلیت که در سطح کره به عنوان «Repair» نیز از آن نام برده می‌شود، به شما این امکان را خواهد داد تا دسترسی به اطلاعات شخصی خود هنگام سرویس و تعمیر گوشی را محدود کنید.

در نهایت به محض خروج از وضعیت Maintenance، همه داده‌ها و اکانت‌های ساخته شده توسط تعمیرکار و همچنین برنامه‌های دانلود شده از فروشگاه گلکسی، به طور خودکار حذف می‌شوند. حالا که صحبت از خروج از این حالت به میان آمد، لازم است بگوییم که این کار را می‌توان با ضربه زدن روی آیکون حالت «quick setting» و سپس احراز هویت با استفاده از اثر انگشت خود انجام داد. سرانجام گوشی چنان به حالت عادی خود باز خواهد گشت که انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است.


عرضه حالت «Maintenance» در آن مدل‌های منتخب از سری گوشی‌های هوشمند گلکسی S21 و S22 شروع شده که دارای رابط کاربری One UI 5 هستند. به گفته مقامات سامسونگ، ارائه این قابلیت مهم در سراسر سال 2023 ادامه خواهد یافت و به تدریج شامل دستگاه‌های گلمسی بیشتری خواهد شد.


برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.


منبع: http://mbanews.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C/3184-Samsungs-Maintenance-mode-lets-you-block-access-to-your-data-while-your-phone-is-serviced.html 08/8
1401

بلاک دسترسی به دیتا پیش از تعمیر گوشی

تنظیم گوشی بر روی حالت «Maintenance» سامسونگ این فرصت را به شما می‌دهد تا دسترسی به داده‌های اطلاعاتی خود حین مراجعه به تعمیرکار موبایل را مسدود کنید.

اگر آنقدر خوش شانس هستید که گوشی هوشمندتان این ویژگی مفید را داشته باشد، آن را در تنظیمات «Battery and device care» پیدا خواهید کرد. با روشن کردن و راه اندازی مجدد گوشی هوشمند خود، دسترسی به همه اطلاعات شخصی شما برای تعمیرکار مسدود می شود. در ادامه امکان بازیابی اپلیکیشن‌های نصب شده از سوی شما نیز دیگر وجود نخواهد داشت.