با ایرپاد اپل از صداهای مزاحم خلاص شوید

وسایل الکترونیکی پوشیدنی مانند هدفون، عینک و مواردی از این قبیل، به تنظیم صدا بر اساس شرایط کاربر کمک می‌کنند. در حالی که این امر انتخاب را برای کاربر ساده می‌سازد، اما برخی مواقع حواس او را نیز پرت خواهد کرد.

www.designtaxi.com


منبع: http://mbanews.ir/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1/3089-Apple-Files-Patents-For-AirPods-That-Keep-You-Safe-With-Outside-Noises.html

این سیستم هوشمند حتی می‌تواند در سطحی پیشرفته تر پیشنهاداتی را بر اساس زادگاه کاربران به آن‌ها ارائه دهد، مانند این که هنگام عبور از خیابان باید به چه سمتی نگاه کنند.

هم اکنون به نظر می‌رسد که این غول دنیای فناوری آرزو‌های بزرگ تری را در مورد هدفون‌های بی سیم خود در سر پرورانده و با توجه به آمار و اطلاعات دریافتی از اداره ثبت اختراع و برند ایالات متحده آمریکا (USPTO)، این شرکت به دنبال طراحی و اجرای یک سیستم ایمنی است که به طور خودکار سطح صدای دریافتی را تنظیم کرده و این امکان را به وجود می‌آورد تا کاربر در مقابل آلودگی‌های صوتی موجود خارج از خانه ایمن شود.

پارسال شایعاتی منتشر شد مبنی بر این که اپل می‌تواند ایرپاد‌های خود را طوری طراحی کند که کارایی یک سمعک یا دماسنج را نیز داشته باشند.

در همین حال، بر اساس داده‌های اطلاعاتی دریافتی با تکیه بر جی پی اس تعبیه شده در آیفون یا اپل واچ کاربر، ایرپاد‌ها می‌توانند جهت حرکت را تعیین کرده و در صورت نیاز به دریافت نشانه‌های صوتی از محیط، پروسه دریافت صدا را بر روی هدفون سمت چپ یا سمت راست تنظیم کنند.

اپل از این هم پا را فراتر نهاده و کاری کرده تا ایرپاد‌ها را بتوان با یک تشک ورزشی هوشمند همگام سازی کرد. به این ترتیب اپل کاربران را حین دنبال کردن یک برنامه تمرینی ورزشی راهنمایی کرده و بر اساس موقعیت و شرایط فعلی فرد به او می‌گوید که آیا کاربر فعالیت ورزشی را به درستی انجام می‌دهد یا خیر؟ در ادامه یک سری دستورالعمل‌های شفاهی برای اصلاح وضعیت بدن به کاربر داده می‌شود.

یکی از قابلیت‌های جدید ایرپاد اپل استفاده از داده‌های اطلاعاتی کاربر از جمله سرعت حرکت، کل مسافت طی شده و موقعیت مکانی به منظور پایین آوردن صدا یا توقف روند پخش موسیقی در مواقع ضروری از قبیل به صدا درامدن هشدار‌های اضطراری است.