با اپلیکیشن هوش مصنوعی متا به هزار زبان مختلف حرف بزنید

03/31
1402

هوش مصنوعی متا با هزار زبان حرف می‌زند

در حال حاضر، غول فناوری متا از هوش مصنوعی برای طراحی و اجرای یک مدل زبانی جدید استفاده می‌کند. این سیستم جالب و قابل توجه که پروژه گفتار انبوه چند زبانه (MMS) نامیده می‌شود، می‌تواند بیش از 4000 زبان مختلف را تشخیص داده و با بیش از 1100 زبان گوناگون با دیگران ارتباط برقرار کند.

www.designtaxi.com
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.


منبع: http://mbanews.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C/3364-Speak-a-thousand-different-languages-with-Meta-artificial-intelligence-application.html

در حالی که بخش عمده ای از داده‌های مورد استفاده در اپلیکیشن فوق توسط کویندگان مرد به زبان آورده شده است، تجزیه و تحلیل‌های اخیر نشان می‌دهند که این نرم افزار برای صدای مردانه و زنانه هر دو به یک اندازه خوب عمل خواهد کرد.

برای مشاهده ویدیو کلیک کنید 

ابزار فوق به امید حفظ تنوع زبانی موجود در جهان و ایجاد امکان دسترسی کاربران برای صحبت به بیش از 1000 زبان مختلف در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. به گفته متا، از این فناوری مدرن می‌شود در سیستم‌های پیام رسان استفاده کرد.

برای ایجاد و راه اندازی سیستمی که بتواند 40 برابر بیشتر از دیگر رقبا و ابزار‌های مشابه کلام طرف مقابل را درک کند، تیم کاری پروژه تصمیم گرفت به نسخه‌های ترجمه شده متون مذهبی از جمله کتاب مقدس روی بیاورد.