بازاریابی مشتری محور

بازاریابی شبکه های اجتماعی فرآیند ساخت محتوای درخور برای انواع مختلف پلتفرم شبکه های اجتماعی است تا باعث تعامل کاربر با برند و در نتیجه ارتقاء کسب وکار شما شود. این شکل از بازاریابی شامل چندین شاخه مانند بازاریابی شبکه های اجتماعیSMM ، بهینه سازی موتور جستجو SEO، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک PPC و بازاریابی موتور جستجو SEM است. اگر مخاطب آنها بانوان خانهدار 30 ساله علاقهمند به شیرینیپزی باشد، شبکههای تبلیغات دیجیتال پیام را دقیقا به همین مخاطب میرسانند اما یک بیلبورد در شهر، این پیام را به همه مردان و زنان در هر سن و سالی و با هر علاقهای نشان میدهد. اصطلاح بازاریابی دیجیتال، تفاوتی بین بازاریابی کششی و فشاری قائل نمیشود و هر دو نوع این بازریابی ها زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ هستند. مدیریت جریان کالا، اطلاعات یا هر نوع منابع دیگر؛ مانند انرژی یا انسان ها بین محل تولید یا محل موجودی تا نقطه مصرف یا مورد نیاز برای برآورده کردن نیازهای مصرفی. برندها میتوانند دادهی مورد نظر خود را از طریق مصاحبه با مشتری، نظرسنجی و تحقیقات در زمینهی بازار تأمین کنند. توسعه محصولات خلاقانه که بتوانند نیازهای فعلی و آینده مشتریان را برآورده کنند.

اینگونه است که از جهانِ تبلیغات صرف، وارد جهان سایت fieldmarketing بازاریابی خواهید شد. این بازاریابی فرصتهای شغلی فراوانی را برای افراد ایجاد میکند و از دهه ۱۹۹۰ تا به امروز، نیمی از وضعیت معیشت و روند فناوری را به خود اختصاص داده است. ممکن است این گروه یک چالش باشد، اما معمولا بهتر است به جای کسب یک مشتری کاملا تازه، آنها را به بازگشت ترغیب کنید. همچنین این شیوه بازاریابی به رابطه بهتر با مشتریان و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) کمک میکند و فرصتهای شغلی گسترده و پویایی را تولید خواهد کرد. در بازاریابی دیجیتال به راحتی میتوانید با ابزارهای تحلیلی اندازه گیری هی مربوطه را انجام دهید. مرحله ۴، اندازه گیری است. مردم نسبت به دوازده سال قبل، دو برابر بیشتر وقت خود را برای خرید های اینترنتی صرف میکنند و هنگامی که میگوییم این آمار زیادی است یعنی فروشگاه و روش خرید مردم تغییر کرده است و این بدان معنی است که بازاریابی غیر اینترنتی در جذاب افراد موثر نبوده است. آنها به منظور گسترش بازارشان، استفاده از محصولات و کاربرد آنها را به مشتریان نشان میدهند و با این روش بازاریابی دیجیتال آفلاین به مرور از خاطرهها خواهد رفت.

البته دقت داشته باشید که کوکیها تاریخ انقضا دارند و برای اینکه کمیسیون به بازاریاب تعلق بگیرد، خریدار باید قبل از منقضی شدن کوکی خرید خود را کامل کند. یکی از بهترین و کاربردی ترین زیرمجموعه های دیجیتال مارکتینگ، که آن را با نام های بازاریابی جاذبهای و بازاریابی ربایشی نیز می شناسند. میان انتخاب بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ، حتماً لازم نیست یکی بهتر از دیگری باشد؛ چون هر یک اهداف متفاوتی را دنبال میکنند و برای انتخاب هریک در ابتدا باید مخاطبین خود را بشناسید. تبلیغات محلی: این تبلیغات در آموزش دیجیتال مارکتینگ، تبلیغاتی هستند که در درجه اول دارای محتوای کنترل شده میباشند و در یک پلتفرم در کنار سایر تبلیغات برجسته شده اند.

کاپریلا با توجه به تبلیغات هدفمند مبتنی بر کلیدواژه، برای کسب درآمد بر اساس محتوای تولیدی به شما کمک میکند. با کمک بازاریابی دیجیتال کسبوکار شما در SERP موتور جستجو بهتر دیده میشود. اما هنگامی که این برنامه یا ویدئو رابه دوستان خود نشان دهید این برنامه بدون اینترنت کار میکند و نوعی بازاریابی دیجیتالی محسوب میشود. برای مثال ویدئوهای تبلیغاتی آپارات که قبل از ویدئو اصلی آن را مشاهده میکنید، سعی میکنند محصولی را برای افرادی که آماده آن نیستند نمایش دهند و در نهایت خود را مقابل چشمان مخاطبان قرار میدهند. پس از آن شرکتها دریافتند که به کمک رادیو امکان تبلیغ محصولات و خدماتشان به مخاطبان وجود دارد؛ بنابراین آغاز به تبلیغ در این رسانه محبوب آن دوران کردند. دیجیتال مارکتینگ برای داشتن یک بستر مناسب، به یک سایت نیاز دارد. در این زمینه یک کتاب خوب که مرجع هم باشه می تونه کمک بسیار زیادی به شما کنه. از آن میتوان به عنوان ابزاری برای اشتراکگذاری محتوای ارزشمند نیز استفاده نمود. تکنیک های outbound به گونه ای هستند که بسیاری از مردم را در فضای آنلاین بدون هدف قرار میدهند و این کار را بدون اینکه در نظر بگیرند که مربوط هست و استقبال میکنند انجام میدهند.

صدها تعریف برای این اصطلاح وجود دارد و هر فرد و شرکتی بر اساس خدمات خود آن را شرح میدهند. “بازاریابی هر ارتباطی است که در کسبوکار با افرادی خارج از کسبوکار، برقرار میکنید. چه زمانی از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟ این یک تعریف خیلی ساده از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی بود. این خدمت جالب و قدرتمند، اطلاعات ناشناس از نحوهی بازدید صفحات فراهم میکند و نقاط بازدید هر کاربر در سایت (شامل متنها، تصاویر، آبجکت و غیره) را نشان میدهد. تقریباً هر فردی در فضای مجازی دارای یک اکانت اجتماعی است. پس بحث اولی که یک بازاریاب باید در نظر داشته باشه شناخت خدمت و یا محصولی است که باید ارائه بشه. پیش از اینکه در خصوص بازاریاب اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم، بهتر است بدانیم معنی بازاریاب چیست؟ محصولات خود را به فروش میرسانند. گروهی به نام SoftAd در اقدامی جالب، روش تبلیغاتی چند شرکت خودروسازی تغییر دادند و توانستند در فروش محصولات به موفقیت بالایی دست پیدا کنند. و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، طی ۷۰ سال گذشته، بازاریابان برای تنظیم دقیق چگونگی فروش یک کالا به مصرف کنندگان برای بهینه سازی موفقیت، اهمیت بیشتری پیدا کرده اند.

وقتی پای تبلیغات سنتی در میان است، شانس کسبوکارها برای جدا کردن مردم از مشتریان بالقوه بسیار پایین است. روش سنتی بیشتر میان مخاطبان مسنتر یا محلی طرفدار دارد؛ در نتیجه اگر میخواهید به این دسته افراد دسترسی پیدا کنید، روشهای بازاریابی سنتی گزینه سازندهتر و بهتری برای شما خواهد بود. بازاریابان B2C، برای جلب بازار هدف به خرید، فعالیتهای بازاریابی مانند کوپنها، نمایشگاهها، ویترینها (هم واقعی و هم آنلاین) و پیشنهادات ویژه را به کار میگیرند. بهترین بازاریاب های دیجیتالی تصویری واضح از دارایی ها و تاکتیک های کاری خود در زمینه کسب و کار دارند. دیجیتال مارکتینگ به استفاده مناسب ابزارهای دیجیتالی برای ایجاد معماری و ساختار حرفه ای در بستر اینترنت و گسترش آن ها از طریق هدف گذاری و تعیین استراتژی مناسب در این زمینه اطلاق میگردد. قبل از این مزیت دیجیتال مارکتینگ، اندازه گیری دقیق کاری دشوار بود و نیاز به هزینه های هنگفت داشت. نرمافزار بازاریابی، نرم افزاری هست که به اتوماتیک کردن مدیریت بازاریابی و فروش، در تولید بیشتر سرنخ، بستن معاملات و اندازه گیری دقیق موفقیت بازاریابی کمک می کند. این کار میتواند در دنیای آفلاین هم صورت بگیرد اما به دلیل اینکه ابزارها و روش های مناسبی برای اندازه گیری وجود ندارد در نتیجه این کار عملی نیست.

آنها در پی این نبودند که از پشت تلفن محصولی را به فروش برسانند، بلکه با جمعآوری اطلاعات از مشتریان بالقوه، ارتباطات لازم را برای گسترش کسبوکار Moneycorp در اختیار تیم فروش این شرکت قرار دادند. برای اجرای صحیح فرآیند بازاریابی ، شما به رسانه ای جهت ارائه اطلاعات نیاز دارید . 13. بازاریابی تجربیات و پیشنهادات غیر قابل مقاومت ارائه می کند و با مشتریان ارتباط شخصی برقرار می کند. یا تبلیغات بر اساس کلیک به تبلیغاتی گفته میشود که به ازای هرکلیک مخاطب هزینه دریافت می کند. فکر میکنید دیجیتال مارکتینگ چیست و از چه زمانی از آن استفاده میشود؟ برای استفاده از این روش از مراحل بازاریابی در ایران میبایست به صورت مستمر محصولات خود را به روزرسانی نموده و با توجه به نیاز مخاطب در اینترنت و موتورهای جستجو قرار دهید.

با این روش به سرعت اطلاعات مناسبی از جامعه هدف خود کسب خواهید کرد و کمپینهای بازاریابی مؤثرتری را به وجود خواهید آورد. بازاریابی محتوایی به معنای ایجاد و ترویج داراییهای محتوا به منظور افزایش آگاهی از برند، رشد ترافیک، ایجاد مشتریان راغب و همچنین مشتریان واقعی. بازاریابی جاذبه ای یک روش بازاریابی است که برای جذب و ایجاد حس لذت در مشتریان آنلاین استفاده میگردد اما دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح کلیدی برای توصیف تاکتیک های بازاریابی دیجیتال از هر نوعی میباشد. استخدام کردن: استخدام از طریق رسانههای اجتماعی به بخش کلیدی استراتژیهای جذب کارکنان تبدیل شده است. امروزه استراتژی بازاریابی کاملاً به دیجیتال مارکتینگ وابسته است و به کمک این روش تبلیغاتی فروش و درآمد حاصل از آن افزایش خواهد یافت. در حال حاضر هر کسبوکاری از مارکتینگ استفاده میکند، با این وجود بازاریابی تنها به خرید و فروش محصولات یا خدمات محدود نمیشود و شامل تبلیغات هم است. دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) به مجموعه فعالیت هایی که جهت تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد گفته می شود. در بازاریابی دیجیتال در تمام مراحل سفر مشتری، از آشنایی تا نهایی شدن خرید با مشتری همراه هستید؛ علاوه بر این با شناخت مشتری می توان هزینه ها را کاهش داد و باعث افزایش اثربخشی بازار شد.

اما اگر به اطرافمان نگاه کنیم می بینیم که بسیاری از کسب و کارها به سمت کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی کشیده شده اند. استفاده از بازاریابی آنلاین به مراتب آسانتر از آفلاین است و پیشبینی بازده سرمایهگذاری (ROI) در دیجیتال مارکتینگ آنلاین کاملاً امکانپذیر است. وبلاگها دیگر منحصر به نویسندگان نیستند. اما بازاریابی اینترنتی تنها منحصر به روش های بازاریابی و تبلیغاتی است که به صورت آنلاین به اینترنت متصل میشوند. قابلیت بهبود سیستم در سریع ترین زمان ممکن: بهبود و ارتقای ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بسیار ساده میباشد، همین باعث شده است که به محض تغییر استراتژی آن را بهبود و ارتقا بخشید و این یکی دیگر از مزایایی است که درآموزش دیجیتال مارکتینگ ذکر شده است. با ابزارهای زمانبندی انتشار پست، وقت کمتری هدر میدهید و میتوانید زمان بیشتری را صرف تمرکز بر استراتژی محتوا کنید. با گسترش و توسعه فناوری، آگهی استخدام بیشتری در این حوزه به چشم میخورد. سئو خارجی نیز به استراتژی ها و اقداماتی که در خارج از صفحه سایت خود به منظوره جلوگیری از کاهش رتبه سایت در نتایج موتور های جستجوی گوگل انجام می شود گفته خواهد شد. برای مثال اگر از سیستم PPC گوگل ادوردز استفاده کنید در مقابل سایر کسب و کارها در نتایج اول گوگل نمایش داده خواهید شد.

در استراتژی بازاریابی دیجیتال تحلیل درستی از موقعیت فعلی کسب و کار خود داریم، وضعیت بازار و رقبا را میسنجیم، استراتژی ها و تاکتیک های درستی را به کار میگیریم، ارزش آفرینی میکنیم و به نیازهای مخاطبان پاسخ میدهیم، شناخت خوبی از مخاطبان هدف داریم و از همه مهمتر نظارت و ارزیابی دقیقی داریم درنتیجه میتوانیم با در نظر گرفتن این نکات سهم بیشتری از بازاریابی آنلاین داشته باشیم. به کمک این روش مخاطبان بسیاری را به برند خود جذب کنید و معروف و معروفتر شوید. اما از طرف دیگر تاکتیک های درونگرای دیجیتال از محتوای آنلاین برای جذب بیشترین مخاطب به سایت خود استفاده میکنند و این عمل را با فراهم کردن اطلاعات مفید برای مخاطب انجام میدهند. برای تبدیل شدن مخاطب به مشتری، باید مسیری را با عنوان قیف فروش پشت سر بگذارد. خیلی طول نکشید که افراد متوجه شدند این روش بسیار نتیجهبخش است و به کمک آن میتوان فروش را بسیار افزایش داد.

هم میتوان مشخص نمود که چه تعدادی از افراد با محتوا درگیر شده اند و هم می توان زمانی که افراد برای دانلود آن ها صرف می کند را جمع آوری کرد. اگر محتوای صفحات وب شما در صفحات اول و نتایج برتر موتورهای جستجو یافت نمی شود، ممکن است مقدار قابل توجهی از فرصت ها را از دست بدهید. از طرف دیگر نتایج نهایی بهدستآمده از این نوع بازاریابی بسیار سخت و دشوار به دست میآید. بازاریابی آفلاین نسبت به آنلاین ضعیفتر است و نتایج دقیقی را در اختیار بازاریاب قرار نمیدهد؛ بنابراین آنها مجبورند خودشان کالاها و خدماتی که پرطرفدار هستند را بررسی کنند و تشخیص دهند.

در مقالهای دیگر به طور کامل به استراژی دیجیتال مارکتینگ و مراحل پیادهسازی آن خواهیم پرداخت. همه این ها با ظرافت کامل در حال انتقال این امر است که شما به رویای احساسی خود دست می یابید. ابتدا به معرفی خود و شرکت خود بپردازید. بازاریابی برای بهبود و رساندن شرکت به دوره رونق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بعد از اینکه تمامی این کارها را به درستی انجام دادید تازه وارد سخت ترین مرحله یعنی رساندن پیام به مخاطب میشوید. این شبکههای اجتماعی حتی قادرند به خوبی محصول و خدمات شما را تبلیغ کنند و مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنند. بازار کار دیجیتال مارکتینگ همانطور که گفته شد، گزینههای شغلی فراوانی را حتی برای افراد خانهدار و دورکار فراهم میکند. بازاریاب (Marketing) : بازاریابی یعنی کار کردن با بازارها، به این منظور که باعث رضاینمندی احتیاجات و خواسته های بشر میگردد. هدف گذاری در دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار میتواند کمک نماید و برای موفقیت در این حوزه باید اصول آن را فرا بگیریم. همانطور که در این شکل مشاهده می نمایید نقطه اشتراک این سه ارزش است که موجب شکوفایی یک کسب و کار می گردد، برای اینکه این موضوع به درستی برای شما روشن شود برایتان یک مثال می زنم و بعد آن را به موضوع اصلی بحث که سئو است، ارتباط خواهم داد.