بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) چیست؟

خلاقیت بالا و روابط اجتماعی خوب، نظم و شناخت مخاطبین از مهارت هایی است که این افراد باید داشته باشند. دوره ویدئویی آغاز راه بازاریابی دیجیتالی دقیقا همان چیزی است که در این قسمت مانند یک چتر نجات از سقوط های ناگوار جلوگیری می کند. بازاریابی اینترنتی از فعالیتهای آنلاین مشتریان استفاده میکند تا با توجه به نیازمندیهای مشتری و برای کمک به آنها در مکانهای مختلف اینترنتی به آنها متصل کند و در زمینه مورد نظر مشاوره و خدمات به آنها ارائه کند. این کانالها پلتفرمهایی هستند که میتوانید از آنها برای دستیابی به مخاطبان هدفی که متناسب با برند، محصول یا خدماتتان هستند، استفاده کنید و به اهداف بازاریابی خود نزدیک شوید. بیشتر اهداف شما احتمالاً مربوط به ایجاد سرنخ، افزایش آگاهی از برند، بهبود نرخ تبدیل و در نهایت، فروش بیشتر خواهد بود. هدف ما از بازاریابی محتوایی آگاهی از برند، رشد ترافیک سایت، افزایش بازدید از شبکه های اجتماعی و همراهی با مشتری است. با به جود آمدن تجارت های الکترونیک مختلف و رقابت بالا بین آن ها نقش جذب افراد به سمت کسب وکار خود بسیار پررنگ تر از قبل شده است و ما باید بتوانیم از طریق تبلیغات اینترنتی قوی افراد را به سمت تجارت خود هدایت کنیم.

چگونه مشتریان را به سوی خود جذب کنید؟ «دیجیتال مارکتینگ به هرگونه­ای از بازاریابی محصولات و خدمات می­گویند که از طریق دستگاه­های الکترونیکی انجام می­شود». با آموزش دیجیتال مارکتینگ در دوره بازاریابی دیجیتال شما میتوانید کسب و کار خودتان را رونق دهید و از بقیه جا نمانید. شما با یادگیری دیجیتال مارکتینگ میتوانید به جواب این سوال ها درباره یک بیزینس، مخصوصا بیزینس نوپا، به عالی ترین شکل پاسخ دهید. فعالیت های زیادی از وبسایت شما تا سایر فعالیت های آنلاین برای شناسایی برند شامل تبلیغات دیجیتالی، بروشورهای آنلاین، تبلیغات در گوگل، بازیابی ایمیلی و چنین فعالیت هایی زیر چتر دیجیتال مارکتینگ قرار میگیرند. بهعلاوه شما میتوانید ترکیبی از استراتژیها را برای اهداف مختلف در نظر بگیرید و با هم ترکیب کنید. محتوای عالی همچنین بهاحتمالزیاد به اشتراک گذاشته میشود و به آن ارجاع داده میشود و شهرت شما را هم در بین مشتریان و هم در میان متخصصان صنعت افزایش میدهد. گروه نرم افزاری رنگارنگ با بهره گیری از نویسندگان آشنا به حوزه فعالیت شما، مطالب موثر و مفیدی برای سایت یا شبکه های اجتماعی شما فراهم میکنیم.

پس برای باقی ماندن و هرچه بهتر در این عرصه و رقابت در آن بهتر است دورههای آموزش دیجیتال مارکتینگ کالج را شرکت کنید و آموزشهای ارائه شده در آن را به کار ببندید تا به رشد و شکوفایی بیشتری در کسب و کار خود برسید و جایگاه شغلیتان را میان کسب و کارهای اینترنتی در حوزه ی مربوط به خود ارتقا داده و پیشرفت چشمگیری داشته باشید. با انتشار محتوای باکیفیت، خود را بهعنوان یک مرجع در حوزه کاری خود معرفی میکنید. مقوله تولید محتوا اساس تمامی خدمات در حوزه دیجیتال مارکتینگ می باشد. این نوع ارسال ایمیل را بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ نمیگویند به این اقدام اسپمینگ Spaming میگویند. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی به اصطلاح استفاده از ابزارهای دیجیتالی و موجود در اینترنت جهت بازاریابی می باشد. در این مقاله از یکتانت همراه ما باشید تا با هم به بررسی موضوع پر طرفدار دیجیتال مارکتینگ بپردازیم. با افزایش دسترسی افراد به اینترنت و روند رو به رشد آن، بازاریابی هم تحت تاثیر قرار میگیرد. بازاریابی فراخوان عمل (Call to Action Marketing) یک روش بازاریابی تاثیر گذار برای افزایش نرخ تبدیل یک سایت است. اینترنت هرروز در حال رشد و پیشرفت است و میتواند تاثیر بسزایی در رونق کسب و کار ما بگذارد و تجارت ما را به یک منبع قوی برای کسب درآمد تبدیل کند .

گروه نرم افزاری رنگارنگ با بهره گیری از روش های مختلفی همچون، طراحی سایت، بازاریابی محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی، سئو در مرحله اول هویت شرکت شما را تعریف و جایگاه شرکت را در دنیای مجازی تثبیت می نماید. با ما همراه باشید تا در ادامه با مفهوم دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در دنیای کسب و کار دیجیتالی آشنا شوید. در این مقاله از کالج قصد داریم با بیانی ساده برای آن دسته از علاقهمندانی که در ابتدای مسیر آموزش دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) هستند، مباحث پایه و اساسی این نوع بازاریابی دیجیتال را توضیح دهیم. » توضیح میدهد. نکتهای که باید در مورد برنامه بازاریابی و استراتژی بازاریابی بدانید این است که قرار نیست هیچ کدام از این برنامهها، برای شما حکم یک آیه مُنزل را داشته باشد! تبلیغات در شبکه های اجتماعی برای ایجاد آگاهی برای مخاطبانی که ممکن است از وجود تجارت، محصول یا خدمات شما مطلع نباشند، بسیار عالیست. تا کنون شده به خودتان و آدم های دور و برتان دقت کنید و مدت زمانی خودتان یا دیگران پای اینترنت و شبکه های اجتماعی و به طور خلاصه تکنولوژی صرف می کنید را در نظر بگیرید و آن را بسنجید؟

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) تمام فعالیتهایی را شامل میشود که از قابلمشاهده بودن محصولات یا سرویسهای کسبوکار شما در صفحات نتیجهی موتور جستوجو (SERPs) اطمینان حاصل میکنند. در ادامه به هرکدام از این شاخههای دیجیتال مارکتینگ میپردازیم و خواهید دید که کدامیک بیشترین پتانسیل را برای رفع نیازهای کسبوکار و مخاطبان شما دارد. دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)؛ اسمی که امروزه خیلی زیاد رواج پیدا کرده است و دیگر کمتر کسی پیدا میشود که این اسم به گوشش نخورده باشد. بازاریابی محتوا منجر به نتایج، افزایش اعتماد و ایجاد آگاهی از برند میشود. اگر میخواهید به مخاطبان مسنتر یا مخاطبان محلی دسترسی پیدا کنید، روشهای بازاریابی سنتی ممکن است سازندهتر و بهتر از روشهای بازاریابی دیجیتال باشند. اینفلوئنسر مارکتینگ: کمک گرفتن از افراد تأثیرگذار یا «اینفلوئنسر» در حوزههای مختلف یکی از روشهای مؤثر برای بازاریابی و تبلیغات است.

کاربران اینترنت نیز میتوانند با مقایسه بین قیمت ها، طرح ها و تمامی فاکتورهایی که برای خرید محصول در نظر دارند بهترین گزینه را انتخاب و بدون واسطه خریداری کنند. در این نوع از بازاریابی که اختصاراً بازاریابی آنلاین گفته می­شود، شما با استفاده از اینترنت، اپلیکیشنها، موتورهای جستجو و نیز شاید با کمک گرفتن از سایر ابزارهای دیجیتال گفته شده به سرعت بیشتر و دقیق­تر با مشتریان ارتباط برقرار می­کنید و هرکدام از کمپین­های شما اگر بازدهی خوبی با توجه به هزینه آن ایجاد نکرده است آن را تکرار نخواهید کرد. معرفی برند: بسیاری از افراد خواهان خرید اینترنتی هستند اما محصول مورد نظر خود راپیدا نمیکنند ، پس شرکت با تبلیغاتی که در فضای مجازی منتشر میکند میتواند برند خود را در سطح جهانی معرفی کند و با مشتریان خود ارتباط برقرار کند.

لازم به ذکر است که نرخ بازگشت سرمایه در این روش بسیار بالا است و در نتیجه تمامی شرکتها تلاش در انجام تبلیغات گوگل دارند. قدرت تعامل مؤثر، یکی از ضروریترین مهارتهایی است که در هنگام جذب کارشناس بازاریابی مورد توجه قرار میگیرد. در بازاریابی فیزیکی که اغلب توسط پخش تراکت و چاپ بنر انجام می شود، شما نه تنها مجبورید هزینه ی بسیاری برای این نوع تبلیغات بپردازید، بلکه مشتریان زیادی هم جذب نخواهید کرد. آنچه اپل را به یکی از موفقترینها در زمینه کاری اش بدل کرد، تنها هوش و ذکاوت مثالزدنی مدیرانش در بخشهای فنی نبود بلکه مهارتهای آنها و تخصصشان در مارکتینگ، شرکت را به چنین جایگاهی رسانده است. این نقش شامل ایجاد نه تنها ظاهر وبسایت ها و برنامه ها، بلکه مهندسی تجربه کاربر است.

سپس استراتژیهای بازاریابی خاصی را برای دستیابی و جذب هر مخاطب هدف ایجاد کرد. هر شخص یا کسبوکاری که خدماتی را عرضه میکند یا محصولی را به فروش میرساند، هدفش این است که تعداد بیشتری مشتری (مخاطب) جذب کند. اما در دیجیتال مارکتینگ نوع تبلیغات دیگر هم وجود دارد که در ازای هزینهی بسیار کمتر شما میتوانید مشتریان بیشتری برای کسب و کار خود جذب کنید. رک بگویم دوره آغاز راه بازاریابی دیجیتال (مقدمات دیجیتال مارکتینگ) کامل است! شما باید به طور کامل کسبوکار و مخاطبان خود را بشناسید تا استراتژیای را انتخاب کنید که برای شما بهتر است. به طور مثال، تامین کنندگان، وبلاگها و وبسایتهایی که در حوزه شما به صورت تخصصی فعالیت میکنند، گزینه مناسبی به شمار میآیند چراکه بدون دخالت در کسب و کار شما، بازخوردهایی از مشتریان را برای شما فراهم میکنند. اساتید دوره همگی از افراد با تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ هستند که یک امتیاز مثبت برای این دوره است و هر موضوع توسط مدرس متخصص آن حوزه تدریس میشود که یک امتیاز مثبت برای دوره است.

درست است که این بستر وجود دارد و مشتریهای بیشتری از این طریق پیدا میشود، اما بازاریابی اینترنتی محصولات روشهای خاص خودش را دارد و همه نمیتوانند در این راه موفق شوند. از سال 90 شمسی به صورت قانونی به چند شرکت مجوز فعالیت در زمینه این نوع بازاریابی اهدا شد و می توان گفت از این تاریخ، نتورک مارکتینگ با شرکت هایی که محصولات مختلفی به فروش می رساندند به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را آغاز کردند. بنابراین اگر بخواهید از درآمد بیشتری که با حضور در دنیای مجازی می توانید کسب کنید ، بهره مند شوید باید علاوه بر دانستن و درک موضوعات دیجیتال مارکتینگ با اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ هم آشنایی داشته باشید. باید بدانید که چه ابزارهایی در دنیای دیجیتال و فضای مجازی وجود دارد تا بتوانید به عنوان یک دیجیتال مارکتر محصول خود را که شامل کالا یا خدمات است، به بهترین شکل به فروش برسانید. به طور مثال شما باید بدانید که استفاده از تبلیغات بنری نسبت به سایر روش ها و ابزار های دیجیتال مارکتینگ، نرخ تبدیل کمتری دارد و برای کسی که میخواهد در کمترین زمان به فروش بالا برسد، جواب نمیدهد.

زندگی آدم ها با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی های مختلف دچار تغییر و تحول شده است و سبک مدرنی از زندگی به خود گرفته است. فراموش نکنیم بخش اعظمی از مردم حداقل در یک شبکه اجتماعی عضو هستند و طبق آمار ها ۷۵ درصد قبل از خرید هر چیزی در مورد آن در اینترنت جستجو می کنند. جالب است بدانید بیشتر یک سوم این زمان در شبکه های اجتماعی گذرانده می شود. از جمله این تغییرات می توان به زمانی که افراد در روز پای اینترنت و گوشی و رسانه های انلاین صرف می کنند اشاره کرد که با یک حساب سر انگشتی می توان به زمان بسیار زیاد ان پی برد. پس در بازار امروزی توجه به این ویژگی از سبک زندگی مردم و استفاده درست از ان برای فعالیت های بازاریابی تاثیر بسزایی در جلب توجه انها و در نتیجه در دست گرفتن بازار خواهد داشت. یکی ازعوامل مهم در رونق تجارت آنلاین ، توجه به تاثیر بازاریابی اینترنتی بر کسب و کار میباشد. ارتباط شما با مشتریان را تقویت کرده، به افزایش فروش محصول کمک می نماید. تقریباً همه افراد و شرکتها باید از این پلتفرم برای آغاز کسبوکار، جذب و ارتباط با مشتری استفاده کنند.

با توجه به اینکه امروزه افراد وقت بسیاری را صرف گشتن در فضای مجازی میکنند و وجود اینترنت و گوشی های هوشمند در بین افراد با هر سنی و درهرمکانی فراگیر شده است میتوان به این نتیجه رسید که تبلیغات اینترنتی میتواند اثر بسیاری بر روی افراد بگذارد. شبکه های اجتماعی از نظر دیجیتال مارکتینگ به مجموعه زنجیره هایی از ارتباطات انسانی که حداقل بین 2 نفر در فضای مجازی با استفاده از بستر اینترنت تشکیل می شود اطلاق می شود. ممکن است ندانید که اصلا ایمیل مارکتینگ در بازاریابی اینترنتی چیست؟ مزایای اصلی بازاریابی دیجیتال چیست؟ چرا باید از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟ دیجیتال مارکتینگ می­تواند همزمان آنلاین باشد یا آفلاین.

برای اینکه یک کسب و کار در دنیای بازاریابی دیجیتالی خود به اهداف مد نظرش برسد، لازم است تا ۳ مرحله اصلی استراتژی بازاریابی خود را مشخص کرده و گام به گام آن سایت fieldmarketing را اجرا نماید. دلیلش این است ک دنیای تجارت دارد به سمت فضای دیجیتال و آنلاین شدن پیش میرود و دیگر کمتر بیزینسی را میتوان پیدا کرد که به صورت سنتی فعالیت کند. از جمله این پلتفرمها برای تبلیغات آنلاین میتوان به «کاپریلا» اشاره کرد که در دو بخش «ناشر» و «تبلیغدهنده» فعالیت میکند. در پاسخ باید بگوییم که باید هدف شما به طور واضح از فرآیند بازاریابیتان مشخص باشد. مرکز تماس از افرادی تشکیل شده که با مشتریان تماس میگیرند، تماسهای آنها را پاسخ میدهند و به طور کلی تماس تلفنی با مشتریان را مدیریت میکنند. به این نحو مشتریان یا سرنخهای فروش توافق خود را مبنی استفادهی شما از اطلاعات آنها بهصورت آنلاین اعلام میکنند. وقتی در نظر میگیرید که کدام استراتژی بازاریابی برای کسبوکار شما بهترین است، مخاطبان خود را در نظر بگیرید که چه علایقی را دنبال میکنند و اطلاعات خود را از کجا میگیرند و از آن برای تصمیمگیری استفاده کنید. اگر میخواهید به گروه خاصی از افراد در هر کجا که هستند، دسترسی پیدا کنید و درعینحال هزینهها را پایین نگهدارید، بازاریابی دیجیتال بهترین گزینه خواهد بود.