الکترود چدن قیمت + خرید جوش و برش آریا | foulka

در حالت های تخت و افقی نسبت به حالت های عمودی و سقفی، فلز جوش بیشتری می توان رسوب داد. یکی از مهمترین و شاید اصلی ترین آیتم هایی که سبب شده است تا امروزه بسیاری از صنعتگران به دنبال راهنمای خرید الکترود پایه مس باشند، کاربرد گسترده ی مربوط به این الکترودهای مصرفی می باشد. سیم جوش با نفوذ بسیار بالا سرعت جوشکاری را افزایش داده و عیوب جوشکاری را به حداقل می‌رساند اما الکترود جوشکاری با استحکام بالایی که دارد برای آبندی مناسب است.

الکترود جوش پی وی سی برای اتصال لوله ها پلاستیکی، انواع ورق های پلاستیکی، و … استفاده می شود. به عبارت دیگر این سیم فلزی که به کمک آن می توان مراحل جوش را انجام داد الکترود نامیده می شود و جنس الکترود به تجهیزاتی که در جوشکاری استفاده می شود بستگی دارد. کاربرد الکترودهای جوشکاری پر کردن فضای خالی بین دو سطح به صورت دائم و مستحکم می باشد.

موقعیت‌های جوشکاری

رقم بعدی که یک عدد 4 یا 5 رقمی است نشان دهنده قدرت جوش است. دو عدد بعد از حرف اول نشان دهنده فشار کششی بر حسب پوند بر اینچ مربع گرده جوش است. عدد 1 الکترودهایی را نشان می دهد که در همه شرایط و جریان ها قابل استفاده مفتول فولکا هستند. شماره 2 برای محصولاتی استفاده می شود که در سطوح افقی استفاده می شوند. همچنین برای الکترودهایی که در حالت عمودی  استفاده می شوند، عدد 3 قرار می گیرد؛ عدد چهارم مشخصات ظاهری گرده جوش و نوع جریان را مشخص می کند.

همه آنچه لازم است درباره جوشکاری بدانید

الکترود چدن قیمت + خرید جوش و برش آریا | foulka

از دیگر مشکلاتی که این الکترودها داشت پرتاب جرقه های جوش به اطراف بود که هم کیفیت سطح فلز را کاهش میداد و هم برای جوشکاری و اطرافیان خطر آفرین بود. به دلیل این مشکلات در سال ۱۹۰۴ برای اولین بار در سوئد از پوششی از جنس آهک به همراه برخی افزودنی های دیگر در اطراف فلز لخت الکترود استفاده شد که مشکلات مورد اشاره را تا حد زیادی کاهش داد. براساس سیستم AWS (American welding society)، برای دسته بندی الکترودهای جوشکاری، نشانه هایی روی آن درج می شود. حرف E در ابتدای کدهای الکترود به این معنی است که این نوع محصول برای جوشکاری الکتریکی است.

مواد عمومی تشکیل دهنده پوشش الکترودها

کد درج شده بر روی الکترود با یک حرف انگلیسی آغاز می شود که قبل از عدد چهار یا پنج رقمی کد است. اگر حرف E باشد، این معنی را می دهد که الکترود مورد نظر مخصوص استفاده در جوشکاری به روش قوس الکتریکی یا Arc Welding است. ولی در مقابل سرباره آن ضخیم، متراکم و سنگین از جنس اسید بوده و وجود مقدار زیادی اکسیژن در الکترود اکسیدی باعث ایجاد جوش هایی با استحکام پایین می شود. از این نوع الکترود برای جوشکاری گوشه و در وضعیت های افقی و تخت استفاده می گردد. یکی از پرکاربردترین و متداول ترین الکترودهای جوشکاری نوع قلیایی است که با ترکیباتی نظیر فلورید کلسیم، کربنات کلسیم و کربنات منیزیم ساخته شده است. الکترودهای جوشکاری را بر اساس پارامترهای مختلف دسته بندی می کنند که اولین دسته بندی بر حسب روکش دار بودن یا بدون روکش بودن الکترود است.

  • وقتی الکترودی دارید که می‌توانید تقریباً برای هر کاری از آن استفاده کنید، یعنی همیشه برای هر کاری آماده خواهید بود.
  • از مهمترین این مواد مصرفی در فرایند جوشکاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  • در سته بندی دیگر الکترود روتیلی را با پوشش پودر آهن نیز قرار می دهند.