آیفون‌۱۴ برقراری ارتباط در فضا را ممکن می‌سازد

بر اساس گزارش‌های رسیده، اتصال ماهواره ای یکی از موارد آزمایشی است که قبل از دادن چراغ سبز به اپل برای تولید انبوه گوشی آیفون 14، بررسی شده بود.

به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر مضهور فعال در حوزه فناوری مدرن، اپل آزمایشاتی را با موفقیت به اتمام رسانده که تضمین می‌کند سخت افزار جدید گوشی آیفون 14 قادر به ارائه قابلیت‌های ماهواره ای در آینده خواهد بود.

با این حال، ساعت هوشمند اپل ممکن است هنوز به اجزای حیاتی لازم برای اتصال به فضایی خارج از کره زمین مجهز نشده باشد.

www.designtaxi.com


منبع: http://mbanews.ir/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1/3135-Apple-Reportedly-Wraps-Up-iPhone-14-Tests-For-Satellite-Connectivity.html

این سرمایه گذاری جدید در عرصه خدمات ماهواره ای نه تنها به کاربران اپل اجازه اتکا به برج‌های مخابراتی متصل به زمین بلکه برقراری ارتباط در فضا را می‌دهد.

هم اکنون شواهد جدید نشان می‌دهند که گوشی آیفون 14 احتمالا سرویس تلفن اپل را به فضا خواهد برد.

این گوشی هوشمند احتمالا تنها دستگاه اپل در سال جاری میلادی است که دارای چنین عملکرد خاص و قابل توجهی خواهد بود. در حال حاضر، منابع موثق هنوز مطمئن نیستند که آیا مدل جدید اپل واچ چنین قابلیتی خواهد داشت یا خیر.

طبق گزارش‌های دریافتی، گوشی آیفون 14 اپل آزمایش‌های مربوطه برای اتصال ماهواره ای را با موفقیت به پایان رساند.

به نظر می‌رسد که خدمات تلفن همراه و پهنای باند اینترنت کم کم تمایل دارند مرز‌ها را درنوردند زیرا شبکه اینترنت کهکشانی تسلا موسوم به استارلینک نیز با شرکت مخابرات آلمانی «T-Mobile» همکاری کرده است.

با این حال، اجرای چنین پروژه ای به توافقات اپل با سایر ارائه دهندگان خدمات مخابراتی در جهان بستگی دارد. در نتیجه انجام چنین کاری هنوز در هاله ای از ابهام است.