آنچه که تا کنون درمورد ۷ جزء بازاریابی به شما نگفته اند!!

بازاریابی محتوایی گونهای از بازاریابی اینترنتی است که به صورت مستقیم با طراحی سایت در ارتباط سایت fieldmarketing است. استفاده از اببزارهای نوین همانند بیلبوردهای الکترونیک و یا استفاده از روش سمپلینک به سبک دیجیتال که نوعی از تبلیغات تعاملیست. بنابراین دیجیتال مارکتینگ را نیز میتوان نوعی برقراری ارتباط در فضای دیجیتال نامید. بازاریابی دیجیتال برای همیشه شیوه کار شرکت ها و همچنین برقراری ارتباط با مشتریانشان را تغییر داده است. نگرش، شخصیت و رویکرد آن ها در مورد شرکتی که در آن کار می کنند، بر روی مخاطبان تاثیر بیشتری می گذارد. هدف از بازاریابی محتوا کمک به مخاطبان هنگام خرید است. توجه داشته باشید که تبلیغات اینترنتی طیف گستردهای دارند و تبلیغات PPC تنها یک نمونه از آن است. Pay Per Click یا همان PPC نیز یکی دیگر از نامهای این مدل است که ترجمهی تحتاللفظی آن میشود «پرداخت به ازای کلیک»؛ به هر صورت همهی این نامها به یک چیز اشاره دارند و آن یک مدل محاسبهی هزینهی تبلیغات است. او باید همهی حوزههای مختلف دیجیتال را بشناسد و برنامهی کلی برای نحوه ی پیشبرد کمپینهای ارائه کند و بایدها و نبایدهای حضور برند در دنیای دیجیتال را مشخص کند.

مهمترین نکته در انجام این مدل بازاریابی، مثل همهی فعالیتهای دیگر بازاریابی، شناخت مخاطب و ارتباط از کانال صحیح با وی است. استراتژیست باید به ابزارهای تحلیل مثل گوگل انلیتیکس مسلط باشه، او رصد رقبا را به عهده دارد و با توجه به عملکرد و اهداف شرکت استراتژی فعالیت شرکت در فضای مجازی را مشخص میکند. البته، هرچه ویدئوی با کیفیتتری تولید شود، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. اگر شما یک بلاگ دارید و محتوا منتشر می کنید، به احتمال زیاد ۴۳۴ درصد بیشتر صفحات شما توسط گوگل ایندکس می شوند. همچنین، احتمال دارد مدرس آن کراوات نیز نداشته باشد. اصطلاح «هزینه به ازای کلیک» که کمپینهای تبلیغاتی آن تحت عنوان تبلیغات کلیکی شناخته میشوند برگردان عبارت Cost Per Click در زبان انگلیسی است که به اختصار CPC نیز نامیده میشود.

اصطلاح بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ در ابتدا بیشتر معادل بازاریابی پیامکی (SMS Marketing) محسوب میشد. بیشتر پیامهایی که برای بازاریابی یک برند به کار میرود تا مخاطب را جذب کند، جنبه عمومی و یکسانی دارد و نشان از آن دارد بیشتر شرکتها مخاطب شناسی و مشتری شناسی دقیقی ندارند. امروزه وقتی برای کسی سوالی پیش میآید، اولین کاری که انجام میدهد جستوجو در گوگل است و معمولا سراغ سایتهایی میرود که در ابتدا جلو چشمانش باشد و البته با عنوانی جذاب و کاربردی او را به سمت خود بکشاند. دوست شما از رستوران یا فروشگاه خرید می کند؛ و خب طبق تجربه چیزی جز تشکر از طرف دوست مذکور (که البته بسیار ارزشمند هم هست) گیرتان نمی آید! البته که هیچ کدام از استراتژی های مختلف کاملا شبیه به هم نیستند، بیش از 65% از موفق ترین بازاریابان محتوای دنیا یک استراتژی محتوا مکتوب دارند. یکی دیگر از محبوب ترین روشهای تبلیغات اینترنتی رپورتاژ آگهی است.

بنابراین اقداماتی همچون استفاده از بازاریابی ایمیلی و ارسال ایمیل خبرنامه به کاربران ، برای تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل هستند و بدین ترتیب به آماده کردن و متقاعد کردن مشتری بالقوه برای تبدیل شدن به مشتری بالفعل، lead nurturing میگویند. این شاخصها میتواند کلیک کاربر بر روی لینک تبلیغات، خریداری محصول یا وارد کردن ایمیل توسط کاربر باشد. نرخ کلیک چیست و چگونه به بهبود عملکرد ما در دنیای وب کمک میکند؟ نحوهی عملکرد کارشناس محتوا را دو نفر تعیین میکنند استراتژیست و سئو منیجر، آنها مشخص میکنند روی چه خط و استراتژی تولید محتوا را انجام گیرد. فکر می کنید کدام یک از آنها می تواند کمک بیشتری به شما بکند؟ در این استراتژی با در اختیار قرار دادن اطلاعات مرتبط و مفید برای مخاطبین، افراد علاقمند به صنعت شما که میتوانند مشتری شما باشند جذب می شوند و در هر مرحله از سفر مشتری (customer journey) ارزشی از محصولات برای مخاطب بیان می شود. تمامی افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، میتوانند هم ویدئو تولید و منتشر کنند و هم تماشا کنند. اما به تدریج با افزایش قابلیتهای موبایلها، رواج گوشیهای هوشمند (Smartphones) و فراهم آمدن دسترسی به اینترنت از طریق موبایل، بازاریابی موبایلی به مفهوم بسیار گستردهتری تبدیل شد.

تبلیغات کلیکی را میتوان شناخته شدهترین شکل تبلیغات آنلاین دانست که سالهاست کاربرد دارد و امروزه نیز با اهداف گوناگون از جمله هدایت ترافیک یا خلق مشتری راغب، از سوی تبلیغدهندگان مورد استفاده قرار میگیرد. عوامل مختلفی نظیر محل قرارگیری بنر، خلاقیت در بنر، صفحه فرود، وبسایتی که بنر در آن قرار میگیرد و … بازاریابی ویدئویی مانند تمامی روشهای بازاریابی، به استراتژی مشخص و برنامهریزی نیاز دارد و باید در ساخت ویدئوها به مخاطبین هدف، پرسونای مخاطبین، محل انتشار و آنالیز آن توجه ویژهای شود. 2. تغییر در دسته بندی مشتریان: در دسته بندی کمپینهای کلاسیک، مشتریان را از نظر جغرافیایی، جمعیت شناختی، رفتارشناسی و روان شناختی دسته بندی میشوند در حالی که در Mindset جدید این دسته بندی با توجه به رفتارها و اثری که در دنیای دیجیتال دارند دسته بندی میشوند. نوشتن در ظاهر آسان به نظر میرسد اما نوشتن مطالبی با کیفیت که مخاطب هدف شما آن را دوست داشته باشد و تا انتها از خواندن دست نکشید، کمی دشوار به نظر میرسد. به دلیل ارزان بودن ایمیل مارکتینگ در مقایسه با سایر روشهای مارکتینگ، امکان هدفمندی و شخصیسازی برای مخاطبان، انعطافپذیری و اندازهگیری پارامترهای مؤثر، این روش موردتوجه بسیاری از کسبوکارها قرار گرفته است. دقت داشته باشید که نمیتوانید همینطور بدون رضایت به افراد ایمیل بزنید.

امروز بازاریابی را نه به معنای قدیم آن یعنی فروشندگی – معرفی و فروش – بلکه باید به معنای نوین آن یعنی تأمین رضایت مشتری شناخت. مدیا پلنر بر اساس شناختی که از شبکههای اجتماعی دارد و براساس تجربه ی کمپینهایی که اجرا کرده است در خصوص اینکه تبلیغات چگونه در چه زمانی و در چه پلتفرمهایی در دیجیتال انجام شود به استراتژیست پیشنهاداتی میدهد و در نهایت مدیاهایی که باید استفاده شود معرفی میکند و همچنین مسئول هماهنگی با پیمانکاران و پخش کنندگان محتوا مدیا پلنر است. با توجه به شناختی که از بازار خود پیدا میکنید به تولید یا تهیه محصول یا خدماتی که در چهارچوب قیمت و علاقه و نیاز بازار هدفتان باشد را تهیه یا تولید می کنید. محتواهای بصری همواره به دلیل تاثیرگذاری بیشتر، مورد توجه بشر قرار گرفته است. محتواهای بصری به سادگی پیام و مفهوم مورد نظر را به مخاطب منتقل میکنند و در ذهن ماندگارتر هستند. در برنامههای افیلیت مارکتینگ (affiliate program)، اهداف و شاخصهایی برای سنجش میزان نتیجهبخش بودن تبلیغات در نظر گرفته میشود.

استفاده از مطالب آنلاین برای شرکت: هنگامی که فردی سایت شرکت شما را بررسی میکند، گاهی اوقات خوب یا بد بودن متن شما فرقی نمیکند. در واقع این نوع بازاریابی توسط افرادی خارج از کسبوکار انجام میشود. معرفی تبلیغات و پنل های تبلیغاتی به عهده مدیا پلنر است، این کار با همکاری استراتژیست و تولید محتوا انجام میگیرد و اگر آنها کار خود را به درستی انجام دهند مدیا پلنر باید در مقابل دلیل دیده شدن یا نشد محتوا پاسخگو باشد. آنها همچنین می تواند سرگرم کننده و جذاب باشند که می تواند مزیت رقابتی برای شما داشته باشد، نسبت به مشاغلی که فقط محتوا را در قالب متن ارائه می دهند.

پس حاصل کارش افزایش ورودی به بلاگ و همچنین افزایش دادن زمانی است که خواننده در بلاگ حضور دارد. وظیفه و تعهد این کارشناس افزایش ترافیک ورودی به سایت است . بازاریابی یکی از بخش های اصلی کسب و کار است که تمرکزش بر افزایش و نگهداشت مشتریان فعلی و دستیابی بیشتر به مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل است. ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی، یکی از روشهای بازاریابی است که در آن، ویدئوهایی برای معرفی و بازاریابی یک محصول یا برند و با هدف جذب مخاطب، تبدیل آنها به مشتری و افزایش فروش تولید و منتشر میشوند. در حدی که گاهی ترجیح میدهند آن را نه به عنوان زیرمجموعهی دیجیتال مارکتینگ، بلکه به عنوان یک شاخهی مستقل از بازاریابی مطرح کنند تا بر اهمیت و جایگاه آن، به اندازهی کافی تاکید شود.

این کار میتواند از روشهای پولی یا از روشهای رایگان انجام گیرد. با توجه به اینکه به صورت آنلاین انجام می شود، محدودیت جغرافیایی در تبلیغات ندارد. با توجه اینکه درصد زیادی از مردم در سراسر جهان روزانه حداقل یکبار ایمیل خود را چک میکنند، استفاده از این ابزار راهحل بسیار خوبی برای ارتقای کسبوکار محسوب میشود. یکی از راههای جمع آوری ایمیل کاربران استفاده از پیج هایی برای فرستادن هدیه ای برای آنها است. نمونه های زیادی وجود داره که رقیبان تلاش کردند و موفق شدند تا از طریق هک آنلاین به برند یک شرکت آسیب بزنند و آسیب های منفی برای آنها داشته باشند. فروش عملکردی از بازاریابی است که شامل برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و پیگیری سرنخ های فروش است.

استراتژی محتوا باید شامل اهداف بیزینس، نیاز مشتریان و نحوه رسیدن به این اهداف با استفاده از محتوا باشد. این نوع مارکتینگ قدیمیترین نوع بازاریابی است و شامل تبلیغاتی است که هر روز می بینیم و می شنویم. در این روش بازاریابی چون خود مخاطب با سرچ و یا با تمایل خود وارد سایت شما می شود یا محتوای شما را می خواند، احتمال تبدیل آن بازدیدکننده به lead بالاتر است و مخاطب نسبت به دریافت محتوای تبلیغاتی شما احساس مزاحمت نمی کند. پس از تماشای یک ویدئو از محصولات شما، بهطور متوسط ۷۰% احتمال خرید مشتریان بیشتر میشود؛ زیرا ویدئو حس اعتماد در مخاطبان را افزایش میدهد. به فرآیند جلب اعتماد مخاطبان یک اینفلوئنسر و تبدیل ایشان به مشتری از طریق نظرات او، اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی با افراد تاثیرگذار میگویند. در واقع در این فرآیند آن پیام برند شما از طریق یک منبع مورد اعتماد و مورد علاقه به مخاطبان ارائه میشود.

بازاریابی درونگرا شکلی از بازاریابی است که در آن گفتگوی مخاطب با کسب و کار یا برند، از طرف مخاطب آغاز میشود. چقدر این تجربه را داشتهاید که هنگام آغاز آگهیهای تلویزیون، سراغ موبایل خود بروید و همان چند ثانیه را هم به گوشی هوشمند خود اختصاص دهید؟ بازاریابی ربایشی یا درونگرا (inbound marketing) به این مفهوم است که مخاطب در ابتدای سفر مشتری و اشنایی با برند شما، احساس کند که خود به سمت شما آمده، نه اینکه شما به سراغ او رفته باشید و شروع ارتباط بین مخاطب و کسب و کار با تصمیم و توسط مخاطب انجام می شود. اگر مجموعهی فعالیتهای شما به شکلی باشد که نخستین بار مشتری احساس کند که به سراغ شما آمده و شما به سمت او نرفته باشید، بازاریابی شما از جنس درونگرا یا جاذبهای است. استفاده از ابزارهایی برای دریافت آمار سایت، هزینهای را برای شما به همراه ندارد. در نهایت تمامی این متخصصین با یکدیگر همکاری میکنند تا با ابزارهایی که در اختیار دارند یک کمپین بازاریابی دیجیتال را اه اندازی کنند و پیام برند را به گوش مخاطب برسانند. کمپینهای بازاریابی به ابزارهایی نیاز دارند تا کیفیت مطلوبی را مخاطبان ارائه بدهند. در واقع فاز بازاریابی تاثیرگذار یافتن کسی است که بتواند سفیر خوبی برای برند شما باشد و مخاطبان او، مشتریان بالقوه شما باشند.

از سوی دیگر فعالیت های فروش بر تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل تمرکز دارد. از جمله تاکتیکهای بازاریابی برونگرا میتوان به تبلیغ در موتورهای جستجو یا وبسایتها، پیامهای بازرگانی تلویزیونی و استفاده از بازاریابی ایمیلی اشاره کرد. به عبارت دیگر، به برند خود، صفاتی انسانی میدهید و شهرت بیشتری از این طریق کسب خواهید کرد. بسیاری از افرادی که در محیط مجازی میگردند چندان با دقت و با حوصله نیستند و بیشتر میخواهند سرگرم بشوند و استراحت کنند. بازاریابی محصولات و یا خدمات با استفاده از کانالها و رسانههای دیجیتال برای برقراری ارتباط بیشتر با مصرف کنندگان، دیجیتال مارکتینگ نامیده میشود.