آب و خاک سازان ، شرکت معماری در شیراز،دکوراسیون داخلی در شیراز

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا در مقاله ای که در مورد طراحی داخلی مطب هست ما به بررسی مسئله تجهیزات در مطب نیز می پردازیم در واقع اصل طراحی داخلی را هم این تجهیزات مشخص می کند، شما عزیزان اگر می خواهید که یه طراحی داخلی مطب عالی را در اختیار داشته باشید حتماً و باید به تجهیزات استفاده شده در مطب خود توجه کنید تجهیزات در اختیار شما، نشان دهنده نوع کاربری مطب، نشاندهنده متراژ مناسب آن و همین طور نشان دهنده نوع طراحی داخلی مناسب این دکوراسیون داخلی مطب متخصص زنان محیط است. در اصل ما باید فضاهای کاربردی مورد نیاز یک پزشک را در حد متراژ موجود مهیا کنیم و همچنین بدون هزینه بیشتر برای بازسازی این کار را انجام دهیم.

در همین راستا، نباید فضای خالی زیادی در مطب وجود داشته باشد چون محیط را دلسردکننده و معذب می کند. رنگ های دیگری مانند سبز هم می توانند برای طراحی مطب مناسب باشند، همچنین می توان از چند رنگ به صورت ترکیبی استفاده نمود. امروزه با گران شدن قیمت مسکن و همچنین اجاره مطب های پزشکی و دندانپزشکی بعضی از پزشکان ترجیح می دهند. اگر به فکر طراحی کلینیک یا بازسازی مطب دندانپزشکی هستید باید به یکسری اصول و ضوابط طراحی مطب پزشکان آشنا باشید تا به یک کانسپت کلینیک دندانپزشکی برسید و از طریق آن طرح کلینیک دندانپزشکی را اجرایی کنید.

به طور مثال رنگ هایی که در بیمارستان های مدرن استفاده می شوند همگی به طور غالب تونالیته سردی دارند. ما با تکیه بر اصول معماری و چیدمان صحیح با هدف ایجاد تغییرات مثبت و دلنشین در محل کار پزشکان ارجمند آماده ی بررسی، ارزیابی، ایراد یابی و در نهایت ارائه ی طرح های زیبا و کاربردی برای انواع مطب دندانپزشکی، مامایی، مراکز مشاوره و روانشناسی، مراکز زیبایی و سلامت پوست و مو، داروخانه، درمانگاه ها، رادیولوژی، بیمارستان ها و … باشند. واضح است که در این مراکز و کلینیک ها خدمات متفاوت و مختلفی قابل ارائه به مراجعه کنندگان دارند. در واقع از اهداف اصلی طراحی دکوراسیون داخلی مراکز درمانی مثل مطب پزشکان عمومی و یا دندان پزشکی و مواردی به این مانند برای این است تا فضای مطب به طور بهینه استفاده شود و میزان عملکردها را بالا برد برای طراحی دکوراسیون داخلی مطب باید به اصول و نکاتی توجه کرد و این نکات را رعایت کرد که مهم ترین نکته ایی که باید رعایت شود در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی این است که زیبایی بصری کاملا رعایت شود.

هدف اصلی در طراحی دکوراسیون مطب پزشکی مانند مطلب پزشکان عمومی، روانشناسان و نیز دکوراسیون دندانپزشکی این است که بتوان به بهترین نحو، فضای داخلی مطب را بهینه نمود و همچنین میزان عملکردها را بالا برد وعلاوه بر موارد ذکر شده در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی باید به زیبایی بصری دکوراسیون طراحی شده نیز توجه لازم را داشت. همچنین شما میتوانید در دیزاین دکوراسیون مطب پزشکی از نورهای نقطه ای استفاده کنید تا فضای مطب زیادی پر نور نشود. نور پردازی خطی، بهره گیری از وسایل دکوری مینیمال، مبلمان مدرن، خطوط شکسته در کف ، سقف و میز پذیرش و اتاقک شیشه ای و .. مواردی هستند که در طراحی مدرن مطب زنان که به عنوان نمونه مشاهده می کنید، بکار گرفته شده است. نورپردازی مناسب نیز یکی دیگر از نکات مهم برای طراحی این مطب است و باید به گونه ای باشد تا تمام قسمت های مطب از نور کافی بهره مند شوند.

برای نمونه مطبی که مراجعه کنندگانش افراد سالخورده و یا بیماران دچار شکستگی هستند، نیازمند صندلی های راحت تری خواهد بود. • صندلیها و مبلمان باید راحت باشند. • صندلیها دسته بلند داشته باشند و برای بیماران ایمن باشند. یکی از سریعترین و مقرون به صرفهترین راههای تغییر فضای مطب، به کار بردن رنگ های خنثی و به خصوص سفید است.انتخاب رنگ اتاق پذیرش یکی از مهمترین تصمیماتی است که شما برای طراحی دکوراسیون مطب میگیرید.از رنگهای گرم، خنثی و جذبکننده استفاده کنید، بهطوری که بتواند احساس تنش و استرسی که بیماران برای قرار ملاقات با پزشک دارند را کاهش دهد و آرام کند.به طور کلی بهتر است در فضاهای درمانی رنگ غالب بهتر است خنثی باشد.

شرکت مبلمان اداری آدینا در مورد طراحی و دکوراسیون مطب پزشکان و دنداپزشکان محترم و همینطور طراحی و تجهیز داروخانه ها بصورت ویژه برنامه ریزی کرده و انواع کانترهای منشی مطب ، انواع صندلی پزشک و همچنین انواع کابینتها و روتورهای مورد نیاز دندانپزشکان را بصورت اختصصی برای ایشان طراحی و اجرا نموده است .پزشکان عزیز برای بررسی دقیقتر محصولات تولیدی مبلمان اداری آدینا میتوانند به وبلاگ تخصصی آدینا مطب مراجعه نمایند. با توجه به اینکه تمامی طراحی ها در نهایت باید با استفاده از یک متریال خاص اجرا شود خوب است که شما در مورد هر کدام از این متریال ها اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید و این اطلاعات به شما کمک کند تا طراحی بهتری را برای محیط مطب به نظر خود داشته باشید و جزئیات اجرایی و خم و چم نصب در همین جا به وجود می آید. یکی از محیط هایی که ما در الو معمار بسیار طراحی کردهایم مطب این بزرگواران است در واقع به علت تعدد کار و پیشه و تخصص پزشکان طراحی مطب، خود به چندین دسته تقسیم می شود به طور مثال طراحی داخلی مطب دندانپزشکی یا طراحی داخلی مطب و الی غیر… بنابراین جایگاه مبلمان ما و گذر تاسیسات و مسیر آن اهمیت بسیاری در جایگشت و طراحی داخلی محیط یک دندانپزشکی ساده دارد ولی تصور کنید میخواهیم این محیط را به طور فوق العاده زیبایی تحلیل پزشک دهیم بنابراین اگر از ابتدا درگیر ساخت یک پروژه هستیم باید و حتما به مسیر تاسیسات در مطب پزشکی توجه ویژه نشان دهیم.

نور فضای مطب باید خوب باشد. یکی از موفقیت های بزرگ شرکت بوم آرچی این است که فضای مطب را با احساس متعادل سازی در فضای داخلی طراحی می کند. یکی از تأثیرات قابل پذیرش رنگ، کاربرد آن در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی به منظور تغییر ابعاد فضا می­باشد. پذیرش اولین جایی است که مراجعه کنندهگان پس از ورود به مطب با آن مواجه هستند و همینطور آخرین قسمتی میباشد که پیش از ترک مطب خواهید دید. وجود پنجرههای بزرگ نورگیر در کنار طاقچههای سبز و پر از گل و بته میتواند زیبایی رستوران را دو چندان کند. چون افراد در مطب پزشکان ممکن است مدت زیادی را در انتظار نوبتشان بنشینند ، حضور اسباب و وسایلی که بتواند آنها را سرگرم کند میتواند مفید باشد .

آیا ترجیح میدهید از رنگهای ملایم برای دیوارها و یونیت استفاده کنید یا از رنگهای انرژیبخشی استفاده کنید که روحیه و شادی را در شما و بیمارانتان القا میکنند. • فاصله صندلی از زمین مناسب باشد ، تا زیر آن را به راحتی نظافت شود. برای انجام لیفت یا بالا کشیدن ران داخلی ، به پهلو دراز بکشید، در حالی که پایی که میخواهید ورزش دهید در پایین و پای دیگر بر روی یک صندلی قرار داشته باشد. استفاده از تلویزیون و یا تصاویر طبیعی آرامش بخش روی قسمت یونیت دندانپزشکی عنصری بسیار کاربردی برای دور کردن ذهن بیمار از محیط است.

با توجه به اینکه سبک زندگی افراد جامعه و هم چنین نوع نگرش آن ها نسبت به چندین سال گذشته بسیار تغییر یافته است و از محیط پیرامون خود به میزان بیشتری تاثیر می پذیرند، توجه به اینکه مطب شما در نظر بیماران چگونه می باشد و هم چنین آن ها چه احساسی در این فضا خواهند داشت، بسیار مهم است. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت امکان بخش هایی از فضای انتظار را برای مراجعانی که به دلیل بیماری های خاص یا شرایط روحی تمایلی به گفت و گو و نزدیک شدن به دیگران ندارند، اختصاص دهید.

مبلمانی که در اتاق انتظار مطب قرار میگیرند دو دسته هستند، دسته اول مبلمانی هستند که طراحی میشوند و با متریالهایی چون ام دی اف، چوب طبیعی، فلزهای مختلف، کورین و … ساخته میشوند و با توجه به فضای داخلی مطبها طراحی میشوند، دسته دوم مبلمانی هستند که متناسب با طراحی کلی فضا انتخاب میشوند، این مبلمان باید از برندهای استاندارد انتخاب شوند و با سایر بخشهای فضا همخوانی داشته باشند. نورپردازی یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب پزشکی میباشد. دکتر سالی آگوستین می گوید در طراحی داخلی مطب روانشناسی از متریال چوب به خصوص چوب طبیعی استفاده شود، بهتر است، چرا که مردم با آن احساس راحتی و صمیمیت بیشتری می کنند.